ROZWIĄZANE: Plik ISO systemu Windows 10 nie zostanie pobrany

Zdobycie kopii Windows 10 jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Narzędzie Media Creation firmy Microsoft obejmuje każdą opcję, w tym zarówno bezpośrednią aktualizację, jak i rozruchowy nośnik instalacyjny. I tam możesz wybrać pamięć flash USB lub DVD ISO, którą musisz nagrać na DVD. Większość użytkowników wybiera opcję USB, ale ISO może być przydatne dla niektórych. Jednak niektórzy użytkownicy mieli trudności z pobraniem systemu Windows 10 ISO za pomocą narzędzia Media Creation Tool.

Przygotowaliśmy kilka rozwiązań tego bólu i można je znaleźć w sekcji komentarzy poniżej.

 Co zrobić, jeśli pobieranie ISO systemu Windows 10 nie powiedzie się

 1. Sprawdź swoje połączenie
 2. Sprawdź miejsce do przechowywania
 3. Uruchom ponownie procedurę
 4. Pobierz ISO bezpośrednio
 5. Wypróbuj opcje Insider

1: Sprawdź swoje połączenie

Zacznijmy od połączenia. Narzędzie do tworzenia multimediów umożliwia pobranie pliku ISO systemu Windows 10 i oczywiście wymaga połączenia z Internetem. Nie ma znaczenia, czy przepustowość łącza jest niska, dopóki masz stabilne połączenie, które umożliwia bezpośrednie pobieranie z serwerów Microsoft. Mając to na uwadze, zalecamy sprawdzenie sieci i rozwiązanie ewentualnych problemów.

 • Jeśli nie masz pewności, co zrobić, oto kilka kroków, które mogą się przydać:

  • Uruchom ponownie komputer i router Wi-Fi.
  • Spróbuj użyć kabla LAN zamiast Wi-Fi.
  • Wyłącz tymczasowo serwer proxy / VPN.
  • Wyłącz połączenie mierzone.
  • Opróżnij DNS.

  2: Sprawdź miejsce do przechowywania

  Jest to również dość oczywiste, ale na wszelki wypadek musieliśmy przypomnieć. Plik ISO zajmuje od 3 do 5 GB miejsca, więc upewnij się, że masz go tyle. Oczywiście domyślną lokalizację pobierania można zmienić, więc zapisz ISO na partycji, która ma wystarczającą ilość miejsca. W przypadku dużej ilości nieznanej zawartości zajmującej miejsce na partycji systemowej (zwykle C) zalecamy przejście do wbudowanego narzędzia o nazwie Oczyszczanie dysku.

  • Jeśli pilnie potrzebujesz trochę miejsca i nie wiesz, jak go zwolnić, oto jak uruchomić narzędzie Oczyszczanie dysku w systemie Windows 10:

   1. Naciśnij klawisze Windows + S, aby otworzyć pasek wyszukiwania.
   2. Wpisz dsk i otwórz Czyszczenie dysku.
   3. Wybierz partycja systemowa i kliknij dobrze.
   4. Kliknij Wyczyść pliki systemowe i ponownie wybierz partycję systemową. Obliczenia mogą zająć trochę czasu.plik ISO systemu Windows 10 nie jest pobierany
   5. Zaznacz wszystkie pola i kliknij dobrze.

   3: Uruchom ponownie procedurę

   Jeśli coś pójdzie nie tak, możesz spróbować ponownie. Być może patrzymy na tymczasowy postój po stronie Microsoftu i nie masz się czym martwić. Poczekaj chwilę i spróbuj ponownie pobrać plik ISO za pomocą narzędzia Media Creation. Procedura powinna w końcu Ci pomóc, a plik ISO będzie gotowy do wypalenia go na płycie DVD.

   • Wykonaj następujące kroki, aby pobrać ISO za pomocą narzędzia Media Creation Tool:

    1. Pobierz Narzędzie do tworzenia multimediów, tutaj.
    2. Uruchom narzędzie i zaakceptuj Warunki.
    3. Przełącz „Utwórz nośnik instalacyjny (dysk flash USB, dysk DVD lub plik ISO) dla innego komputera”I kliknij Dalej.plik ISO systemu Windows 10 nie jest pobierany
    4. Wybierz Język i architektura. Kliknij Kolejny.plik ISO systemu Windows 10 nie jest pobierany
    5. Wybierz Plik ISO opcję i kliknij Kolejny.plik ISO systemu Windows 10 nie jest pobierany
    6. Wybierz miejsce przechowywania pliku.
    7. Poczekaj, aż narzędzie pobierze plik ISO systemu Windows 10. Może to zająć trochę czasu, w zależności od prędkości łącza.

    Oczywiście, jeśli nie ma potrzeby używania dysku DVD jako nośnika instalacyjnego, zalecamy utworzenie rozruchowego napędu USB. Jest znacznie szybszy i zajmuje mniej czasu, aby go utworzyć i ostatecznie uruchomić go, aby zainstalować system Windows 10.

    4: Pobierz ISO bezpośrednio

    Nie ma wielu alternatywnych sposobów, aby uzyskać kontrolę nad systemem Windows 10 ISO. A przynajmniej nieuprawnione sposoby, by być precyzyjnym. Jednak Microsoft, z znanych im powodów, postanowił uniemożliwić pobieranie plików ISO systemu Windows 10 z platformy Windows. Na przykład użytkownicy komputerów Mac mogą pobrać plik ISO bez żadnych problemów. Teraz nawet w systemie Windows 10 (lub innych iteracjach Windows) możesz oszukać algorytm.

    • Będziesz musiał emulować Safari przez Edge z lekkim wtrącaniem się w menu Narzędzi dla programistów. Następnie powinieneś być w stanie obejść blokadę i pobrać plik ISO bezpośrednio na komputer.

     Wykonaj następujące kroki, aby pobrać ISO bezpośrednio na komputer:

     1. Otworzyć Brzeg przeglądarka.
     2. Przejdź do oficjalnej witryny pobierania firmy Microsoft.
     3. naciśnij F12 aby otworzyć menu programisty.
     4. Kliknij na Ikona wysuwania w górnej części prawego panelu i otwórz Współzawodnictwo z menu kontekstowego.plik ISO systemu Windows 10 nie jest pobierany
     5. w Ciąg agenta użytkownika sekcja, wybierz Apple Safari (iPad).plik ISO systemu Windows 10 nie jest pobierany
     6. Strona internetowa powinna się ponownie załadować i możesz wybrać system Windows 10 z menu rozwijanego. Kliknij Potwierdzać.plik ISO systemu Windows 10 nie jest pobierany
     7. Wybierz język i architektura.
     8. Teraz wystarczy wybrać opcję, aby zapisać plik i możesz zacząć. Pobieranie powinno rozpocząć się natychmiast.

     5: Wypróbuj opcje Insider

     Teraz, chociaż, jak widzieliśmy w poprzednim przykładzie, Microsoft blokuje pobieranie oficjalnego ISO, nadal istnieją opcje systemowe dla osób niejawnych (beta). Oczywiście dotyczy to tylko programu Windows 10 Insiders. Ja osobiście uruchamiam system Windows 10 z Redstone 5 i działa dobrze. Pamiętaj, że jest to kopia próbna i potrwa do momentu wydania ostatecznej wersji dla użytkownika końcowego.

     • Tak czy inaczej, jeśli naprawdę potrzebujesz systemu Windows 10 ISO, jest to kolejna opcja, o której musieliśmy wspomnieć. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi tutaj, na oficjalnej stronie Windows Insider. Po zakończeniu procedury rejestracji i uruchomieniu programu w wersji beta uzyskasz certyfikat ISO z najnowszą wersją systemu Windows 10 dla niejawnych testów.

      Powiedziawszy to, możemy zakończyć ten artykuł. Jeśli masz dodatkowe pytania lub sugestię, jak rozwiązać problemy z pobieraniem dotyczące systemu Windows 10 ISO, możesz opublikować je w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji