Rozwiąż problemy .NET Framework 4.5, 4.5.1 z tym narzędziem naprawczym

Istnieje wiele problemów z frameworkiem .NET 4.5 i .Net 4.5.1. Aby temu zaradzić, firma Microsoft postanowiła wydać w tym celu ważną aktualizację narzędzia do naprawy. Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.
narzędzie do naprawy szkieletu sieci
Microsoft wydał oficjalny .Narzędzie do naprawy NET Framework aby pomóc użytkownikom łatwo naprawić i rozwiązać irytujące problemy i problemy z ich wersjami .Net Framework. A teraz została wydana ważna aktualizacja, która rozwiązuje problemy z tymi konkretnymi wersjami — .NET 4.5 Framework i .NET 4.5.1 Framework.

  • CZYTAJ TAKŻE: Jak zainstalować .Net Framework w Windows 10

Napraw problemy z .NET Framework za pomocą tych rozwiązań

Możesz pobrać .NET Framework Repair Tool bezpośrednio z serwerów Microsoft, aby na dobre naprawić problemy z NET Framework 4.5, 4.5.1.

Narzędzie do naprawy może rozwiązać tylko zainstalowane przez MSI aktualizacje .NET Framework od 3.5 SP1 do 4.5.1 i ma naprawdę niewielki rozmiar mniejszy niż jeden megabajt. Nie wpłynie to również na wersję, która została wstępnie zainstalowana z instalacją systemu Windows. A oto oficjalny dziennik zmian wszystkich zmian:

Do narzędzia dodano tryb cichy i tryb pasywny za pośrednictwem wiersza poleceń. Teraz narzędzie nie wymaga tylko działania w trybie interfejsu użytkownika. Dlatego zadanie można zautomatyzować. Narzędzie obsługuje teraz .NET Framework 4.5 i .NET Framework 4.5.1. Dlatego mocowanie i naprawa mają również zastosowanie do tych produktów.
Dodano nowy, opcjonalny przełącznik wiersza polecenia, aby umożliwić naprawę określonych wersji .NET Framework, aby zastąpić naprawę innych zainstalowanych wersji w tym samym czasie.
Plik dziennika wygenerowany przez narzędzie do naprawy można teraz opcjonalnie zapisać w lokalizacji określonej przez użytkownika za pomocą opcji wiersza polecenia. Ta nowa opcja zastępuje domyślną lokalizację, czyli pulpit bieżącego użytkownika w trybie interfejsu użytkownika i folder% temp% w trybie cichym / pasywnym.

Uwaga Zalecamy zapisywanie dzienników w określonej lokalizacji przy użyciu tej opcji, aby uruchomić narzędzie w trybie cichym lub pasywnym. Nowa opcja pozwala uruchomić narzędzie do naprawy w trybie Tylko zbieranie dzienników bez stosowania żadnych poprawek lub napraw. Ta opcja zapewnia elastyczność gromadzenia i sprawdzania dzienników przed zastosowaniem rzeczywistych poprawek. Dodano opcjonalną obsługę, która pozwala zrezygnować z gromadzenia danych w trybie cichym lub pasywnym. Aktualizacje oprogramowania poprawiają stabilność narzędzia i usuwają inne przyczyny niepowodzenia instalacji .NET Framework.

Chociaż narzędzie jest skierowane do specjalistów IT i programistów oraz tych, którzy są obeznani z technologią, przeciętny użytkownik może korzystać z tego narzędzia, ponieważ problemy te dotykają nas wszystkich.

Jeśli osoba zajmująca się naprawami nie rozwiąże problemów z platformą NET Framework, możesz także uruchomić DISM. Śmiało i uruchom Wiersz polecenia jako administrator, a następnie wprowadź poniższe polecenie, naciskając klawisz Enter po każdym:

  • Dism / Online / Cleanup-Image / CheckHealth
  • Dism / Online / Cleanup-Image / ScanHealth
  • Dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth

Jeśli nic nie działało i nadal występują problemy techniczne, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest odinstalowanie .NET Framework 4.5 i .NET Framework 4.5.1.

  1. Iść do Panel sterowaniaProgramy i funkcjePanel sterowania programów i funkcji
  2. Wybierz Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows
  3. Znajdź .NET Framework 5.5 i odznacz go
  4. Poczekaj na zakończenie operacji, a następnie uruchom ponownie komputer.
  5. Wykonaj te same kroki, aby zainstalować NET Framework.

Daj nam znać, jeśli udało Ci się rozwiązać problemy z NET Framework 4.5 napotkane przy użyciu powyższych rozwiązań.

Link do głównej publikacji