Różne sposoby otwierania menedżera zadań w systemie Windows 10

Menedżer zadań w systemie Windows 10Microsoft uruchamia system Windows 10 z wieloma funkcjami wraz z poprzednim, takim jak menedżer zadań, ale dostęp do niektórych z nich niewiele różni się w systemie Windows 10. Wiemy, że aplikacja Menedżera zadań systemu Windows 10 jest bardzo specjalnym narzędziem, które zapewnia opcję utrzymania procesów wykonawczych, takich jak aplikacje użytkownika, aplikacje systemowe i usługi Windows. Dzięki temu możemy kontrolować, które aplikacje działają podczas uruchamiania, a nawet badać rutynę całego systemu operacyjnego. Poniżej podano kilka krótkich klawiszy, które pomogą Ci otworzyć Menedżer zadań w systemie Windows 10.

Uruchom Menedżera zadań za pomocą skrótów klawiszowych

Podstawowym sposobem uruchomienia okna menedżera zadań jest naciśnięcie klawiszy Ctrl + Shift + Esc. Jest to globalny skrót klawiszowy obecny na dowolnej klawiaturze, oznacza to, że te klucze są dostępne z dowolnej uruchomionej aplikacji, a nawet gdy nie działa powłoka Explorer.

Uruchom Menedżera zadań z menu kontekstowego2)

Kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pasku zadań. W menu kontekstowym sprytnie wybierzesz element Menedżera zadań.

Uruchom Menedżera zadań z ekranu bezpieczeństwa CTRL + ALT + DEL

3)Naciśnięcie klawiszy Ctrl + Alt + Del razem z klawiaturą, pojawi się okno bezpieczeństwa, wybierz „Menedżer zadań”.

Okno dialogowe Uruchom

4Naciśnij Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania, aw polu Uruchom wpisz poniżej podane polecenie:

taskmgr

Naciśnij klawisz Enter, a pojawi się Menedżer zadań.

Menu Win + X

5Naciśnij klawisze Win + X razem z klawiatury lub możesz także kliknąć przycisk Start i po prostu wybrać Menedżera zadań z menu.

 

Rekomendacja dla profesjonalistów komputerowych:

Obecnie użytkownicy systemu Windows 10 cierpią z powodu niskiej wydajności komputera, jest to bardzo irytujący problem, ponieważ do korzystania z systemu Windows 10 potrzebny jest szybki komputer stacjonarny lub laptop. W sposób do ulepsz swój komputer / laptop z systemem Windows 10 możesz użyć Narzędzie do naprawy komputera z systemem Windows 10. Ta aplikacja jest bardzo skuteczna i może przyspieszyć działanie komputera. Dzięki temu można łatwo obrócić wolny Windows 10 PC do szybki komputer z systemem Windows 10. Można łatwo obsługiwać to narzędzie i zarządzać składnikami komputera, takimi jak baza danych rejestru, pliki DLL i inne ważne rzeczy.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

  1. Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.
  2. Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.
  3. Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji