Przygotowując system Windows, nie wyłączaj komputera [FIX]

Nie wyłączaj komputera, który utknął? Oto 4 potencjalne poprawki:

 1. Poczekaj
 2. Zamknij mocno komputer
 3. Wykonaj czystą ponowną instalację
 4. Odinstaluj ostatnio zainstalowane oprogramowanie

Proces instalacji systemu Windows stopniowo staje się łatwiejszy z każdym wprowadzeniem nowego systemu. Większość z nas pamięta długą procedurę instalacji XP, z całym szumem na temat sterowników i wstępnej konfiguracji. Na szczęście tak nie jest w przypadku systemu Windows 10.

Ale istnieją dobre powody, dla których użytkownicy nie znoszą uproszczonych procesów instalacji. Po pierwsze, większość sterowników jest instalowana automatycznie podczas instalacji. Po drugie, coś może pójść nie tak z instalacją. A kiedy to się stanie, możesz wrócić do systemu Windows 7 lub nawet dobrego starego systemu Windows XP.

Jednym z problemów, które niepokoiły wielu użytkowników, jest ciągle ładujący się ekran „Przygotowanie systemu Windows, nie wyłączaj komputera”. Szacowany czas oczekiwania wynosi około 5 minut. Jednak niektórzy użytkownicy czekali na wieki.

Trudno jest jednak rozwiązać ten problem, ponieważ nie można uzyskać dostępu do systemu i rozwiązać problemu. Oto niektóre obejścia, które możesz wypróbować poniżej.

Jak zatrzymać przygotowywanie systemu Windows?

Istnieją różne problemy, które mogą wystąpić w przypadku aktualizacji systemu Windows. W tym artykule skupimy się na następujących problemach:

 • Przygotowywanie Windows nieskończonej pętli, pętli aktualizacji, pętli rozruchowej, pętli restartu — Według użytkowników jest to jeden z najczęstszych problemów. Wielu użytkowników zgłosiło, że utknęło w pętli restartu, która uniemożliwia im dostęp do systemu Windows.
 • Przygotowywanie systemu Windows po ponownym uruchomieniu — Według użytkowników ten komunikat o błędzie pojawia się również po ponownym uruchomieniu komputera. Ten problem jest najprawdopodobniej spowodowany niepełną aktualizacją, a system Windows będzie próbował zakończyć instalację przy każdym ponownym uruchomieniu komputera.
 • Zamrożone podczas przygotowywania systemu Windows — Wielu użytkowników zgłosiło, że ich komputer wydaje się zawieszony na ekranie Przygotowywania systemu Windows. Ten proces może zająć trochę czasu, a czasem nawet godziny, więc nic dziwnego, że użytkownicy uważają, że ich komputer jest zawieszony.
 • Przygotowywanie systemu Windows do pracy z aktualizacjami — Jest to odmiana tego komunikatu, która pojawia się zwykle po dużej aktualizacji systemu Windows. Aby rozwiązać ten problem, wypróbuj niektóre rozwiązania z tego artykułu.
 • Trwa przygotowywanie systemu Windows po aktualizacji — W niektórych przypadkach ten problem może pojawić się po zainstalowaniu aktualizacji. Czasami proces instalacji nie jest zakończony, co może powodować pojawienie się tego komunikatu.

Rozwiązanie 1 — Po prostu poczekaj

Tak, tak właśnie radzi technik pomocy technicznej Microsoft. Bez żadnego powodu niektórzy użytkownicy muszą czekać dłużej niż inni, aż ten ekran zakończy działanie. Radzimy poczekać nie więcej niż 2-3 godziny przed anulowaniem.

Rozwiązanie 2 — Mocno wyłącz komputer

Przygotowywanie systemu Windows po ponownym uruchomieniu

Po pewnym czasie powinieneś mocno wyłączyć komputer. (Pamiętaj, że nie jest to tak niebezpieczne, jak niektórzy powiedzieliby). Procedura może zostać zakończona po pewnym czasie, ale ekran pozostanie w stanie bezczynności.

Najlepszym sposobem ustalenia właściwego czasu twardego ponownego uruchomienia / wyłączenia jest spojrzenie na lampkę aktywności dysku twardego. Jeśli lampka nie miga, oznacza to, że procedura się zakończyła i należy wyłączyć komputer.

Jeśli system uruchomi się zgodnie z przeznaczeniem, powinieneś zacząć. Jeśli tak nie jest, jedyną realną opcją jest rozpoczęcie procedury ponownej instalacji od zera. Tym razem jednak zalecamy wykonanie czystej ponownej instalacji. Istnieje poważne niebezpieczeństwo, że Twój system nie będzie działał tak, jak powinien po takiej awarii.

Rozwiązanie 3 — Wykonaj czystą ponowną instalację

Na koniec wystarczy czysta ponowna instalacja. Wykonaj kopię zapasową poufnych danych z partycji systemowej i przygotuj klucz licencyjny, ponieważ w przeciwnym razie będziesz miał kłopoty.

Ponadto proces ponownej instalacji nie jest tak długi i powinieneś być w stanie zakończyć go w mniej niż godzinę, w tym sprawdzić sterownik i dostosować system do własnych upodobań.

Aby wykonać czystą instalację systemu Windows 10, musisz utworzyć nośnik instalacyjny systemu Windows 10 za pomocą narzędzia Media Creation Tool. Ponieważ nie możesz uzyskać dostępu do komputera, musisz utworzyć nośnik instalacyjny na innym komputerze. Po wykonaniu tej czynności wykonaj następujące kroki:

 1. Podłącz nośnik instalacyjny systemu Windows 10 do komputera i uruchom go z niego. Należy pamiętać, że może być konieczne naciśnięcie odpowiedniego klawisza lub zmiana priorytetu uruchamiania w systemie BIOS w celu uruchomienia z nośnika instalacyjnego systemu Windows 10.
 2. Wybierz żądany język i kliknij Kolejny.
 3. Kliknij Zainstaluj teraz i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Należy pamiętać, że czysta instalacja usunie wszystkie pliki z wybranego dysku, dlatego należy wcześniej wykonać kopię zapasową ważnych plików. Ponadto należy wybrać odpowiedni dysk, aby wykonać czystą instalację. Jeśli przypadkowo wybierzesz niewłaściwy dysk, usuniesz wszystkie pliki z tego dysku, więc zachowaj ostrożność.

Po zakończeniu procesu instalacji problem powinien zostać całkowicie rozwiązany. Jeśli nie masz pewności, jak przeprowadzić czystą ponowną instalację, w tym artykule znajdziesz szczegółowe wyjaśnienie. Ponieważ czysta instalacja może być skomplikowaną procedurą, wielu użytkowników sugeruje zresetowanie systemu Windows 10 zamiast tego.

Aby to zrobić, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Postępuj zgodnie z krokami 1 i 2 z góry.
 2. Teraz kliknij Napraw swój komputer.
 3. Wybierz Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko.
 4. Wybierz instalację systemu Windows i wybierz Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki.
 5. Teraz kliknij Resetowanie przycisk, aby rozpocząć resetowanie instalacji systemu Windows 10.

Zarówno resetowanie, jak i czysta instalacja usunie wszystkie pliki z dysku systemowego i ponownie zainstaluje system Windows 10, więc skorzystaj z dowolnej z tych metod. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o resetowaniu systemu Windows 10, napisaliśmy szczegółowy przewodnik na temat resetowania komputera z systemem Windows 10.

Rozwiązanie 4: Odinstaluj ostatnio zainstalowane oprogramowanie

Jeśli proces aktualizacji systemu Windows przebiegł bezproblemowo przed zainstalowaniem określonego oprogramowania na komputerze, być może znaleźliśmy się winnego. Jeśli odpowiednie rozwiązania programowe nie są w pełni kompatybilne z najnowszą wersją systemu operacyjnego Windows 10, mogą wystąpić błędy aktualizacji.

Dlatego przed pobraniem oprogramowania na komputer upewnij się, że jest ono w pełni zgodne z systemem operacyjnym.

W takim przypadku użyj przycisku zasilania, aby wyłączyć komputer, włączyć go ponownie i odinstalować wszystkie ostatnio zainstalowane aplikacje i programy. Następnie uruchom ponownie komputer i ponownie sprawdź dostępność aktualizacji.

Windows 10 jest dobry, ale nie świetny pod wieloma względami. Ale jest szansa, że ​​początkowe wrażenie jest bardzo rozczarowujące, jeśli doświadczysz czegoś takiego. Mamy nadzieję, że pomoże to w uaktualnieniu do najnowszej wersji systemu Windows.

Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania dotyczące aktualizacji, opublikuj je poniżej!

Link do głównej publikacji