Przeglądarka nie zezwala na kopiowanie i wklejanie [QUICK & EASY FIXES]

Zwykle kopiowanie i wklejanie jest bardzo prostą czynnością, którą może wykonać każdy, ale od czasu do czasu przeglądarka nie zezwala na kopiowanie i wklejanie tekstu z niektórych stron internetowych. Co więcej, nie pozwoli ci nawet wybrać treści.

Może to być dość frustrujące, szczególnie jeśli potrzebujesz dużych fragmentów tekstu z witryny do celów badawczych.

Aby uzyskać więcej informacji, jak to zrobić, sprawdź poniższe kroki.

Jak skopiować tekst ze stron internetowych, jeśli kopiowanie-wklejanie nie działa

1. Wyłącz JavaScript

Dla Chrome

 1. Iść do Ustawienia > na dole kliknij zaawansowane > Prywatność i ochrona.
 2. Iść do Ustawienia strony > JavaScript > Zablokowany. Możesz osiągnąć ten sam wynik, pisząc chrome: // settings / content w pasku adresu. wyłącz wygraną stronę firefox javascript't allow copy paste

Firefox 

 1. Rodzaj about: config w pasku adresu> potwierdź, czy pojawi się jakikolwiek komunikat.
 2. Następnie zobaczysz listę Preferencje Firefoksa.
 3. W polu wyszukiwania u góry strony wpisz javascript.enabled > kliknij dwukrotnie, aby zmienić jego wartość prawdziwe do fałszywe.
  javascript włączony w przeglądarce config firefox nie zezwala na kopiowanie i wklejanie

Opera

 1. Iść do Ustawienia > w lewym panelu bocznym wybierz Strony internetowe.
 2. Trzecia opcja to JavaScript > Nie zezwalaj żadnej witrynie na obsługę JavaScript.

Brzeg

 1. Uruchomić Edytor zasad grupy > Konfiguracja użytkownika > Szablony administracyjne > Komponenty Windows > Microsoft Edge.
  edytor zasad grupy Przeglądarka Microsoft Edge nie zezwala na kopiowanie i wklejanie
 2. Podwójne kliknięcie Umożliwiają uruchamianie skryptów, takich jak JavaScript > wybierz Niepełnosprawny.
 3. Kliknij dobrze.

Pamiętaj, aby ponownie włączyć JavaScript po skopiowaniu potrzebnej zawartości. Niektóre witryny polegają na nim, więc aby uniknąć problemów w przyszłości, włącz go ponownie.

Czy chcesz chronić swoją prywatność w Internecie? Wypróbuj przeglądarkę UR już dziś!

2. Skopiuj z kodu źródłowego

 1. naciśnij Ctrl + U na żądanej stronie i powinieneś zobaczyć jej kod.
 2. Posługiwać się Ctrl + F. nawigować i znajdować dokładnie to, czego potrzebujesz. przeglądaj treść strony kopiuj zawartość ze strony internetowej, która nie't allow it

Uwaga: Oprócz całego tekstu zobaczysz dużo kodu, linki do zdjęć i inne rzeczy, ale jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie skopiować je do dalszego użytku bez przeskakiwania przez kilka kółek.

3. Inne przydatne metody

 1. Używaj rozszerzeń i dodatków, takich jak wyłącz JavaScript dla przeglądarki Firefox lub RightToCopy dla Chrome. Istnieją również podobne rozszerzenia dla innych przeglądarek.
  wyłączenie przeglądarki rozszerzeń javascript nie zezwala na kopiowanie i wklejanie
 2. Użyj witryny proxy, która pozwala wyłączyć JavaScript przed otwarciem interesującej Cię strony. Wystarczy przejść do wyszukiwarki i znaleźć darmową stronę proxy.
 3. Wydrukuj stronę internetową do pliku PDF, a następnie uzyskaj dostęp do potrzebnej zawartości. Mamy również przewodnik na temat drukowania do formatu PDF, więc koniecznie sprawdź to.
 4. Zrób zrzut ekranu witryny, jeśli bardziej interesują Cię zdjęcia, lub użyj OCR (optyczne rozpoznawanie znaków) do tekstu.

Otóż ​​to. Mam nadzieję, że jedno z tych rozwiązań pomogło Ci skopiować potrzebne treści. Pamiętaj, że możesz kopiować tekst i inne treści tylko do użytku osobistego.

Jeśli znasz inną metodę kopiowania treści ze stron, które na to nie zezwalają, udostępnij ją w sekcji komentarzy poniżej wraz z innymi pytaniami.

Link do głównej publikacji