Program Outlook nie otworzy załączników PDF w systemie Windows 10

Microsoft Outlook to jeden z najważniejszych klientów e-mail na komputery stacjonarne, który można synchronizować nawet z niestandardową pocztą internetową. Jednak niektórzy użytkownicy systemu Windows zgłosili to Microsoft Outlook nie otwiera załączników PDF w swoich e-mailach; wydaje się to ogólnym problemem. Tymczasem raport systemu Windows opracował odpowiednie rozwiązania tego groźnego problemu.

Napraw problemy z załącznikami PDF w Outlooku

 1. Zeskanuj plik PDF
 2. Uruchom ponownie program Microsoft Outlook
 3. Uruchom Windows Update
 4. Użyj oprogramowania do odczytu plików PDF
 5. Wniosek o ponowne wysłanie
 6. Użyj właściwego hasła
 7. Tymczasowo wyłącz ochronę antywirusową

Rozwiązanie 1: Przeskanuj plik PDF

Przede wszystkim musisz zeskanować plik PDF, aby sprawdzić, czy jest on bezpieczny dla komputera z systemem Windows. Niektóre pliki PDF wysyłane na e-mail zawierają wirusy, złośliwe oprogramowanie, a nawet programy szpiegujące, które stanowią niechciane zagrożenia w systemie. Oto jak zeskanować plik PDF:

 1. Przejdź do Start> Wpisz „Windows Defender”, a następnie wciśnij „Enter”
 2. Wybierz niestandardową opcję skanowania i wybierz folder, w którym znajduje się plik PDF.
 3. Teraz kliknij skanowanie, aby kontynuować.

Alternatywnie możesz kliknąć plik PDF prawym przyciskiem myszy i wybrać skanowanie za pomocą… (program antywirusowy innej firmy), aby zeskanować plik PDF.

 • Przeczytaj także: Konwertuj pliki PDF na dokumenty Word za pomocą tych 5 narzędzi

Rozwiązanie 2: Uruchom ponownie program Microsoft Outlook

Microsoft Outlook może być przytłoczony w momencie, gdy chcesz otworzyć plik; dlatego możesz rozważyć ponowne uruchomienie programu Outlook i spróbuj ponownie. Ponadto należy sprawdzić stan Internetu, aby w pełni pobrać załączniki PDF i wyświetlić je w menu podglądu.

 • Przeczytaj także: W programie Outlook wystąpił nieznany błąd: oto jak to naprawić

Rozwiązanie 3: Uruchom Windows Update

Firma Microsoft stale wydaje częste poprawki zawierające poprawki i sterowniki dla komputera z systemem Windows. Dlatego upewnij się, że masz najnowszą wersję systemu operacyjnego na swoim komputerze. Dzięki temu Twój komputer nie będzie miał problemów, a zwłaszcza problemów związanych z produktami Microsoft.

Oto jak uruchomić Windows Update na komputerze.

 1. Przejdź do Start> Wpisz „Windows Update” i naciśnij klawisz „Enter”.
 2. W oknie Windows Update kliknij przycisk „Sprawdź dostępność aktualizacji”.
 • Przeczytaj także: Jak odzyskać usunięte / zarchiwizowane wiadomości programu Outlook w systemie Windows 10

Rozwiązanie 4: Użyj oprogramowania do odczytu plików PDF

Ponadto może nie być możliwe otwarcie pliku PDF w programie Microsoft Outlook bezpośrednio, jeśli na komputerze nie ma zainstalowanego oprogramowania do odczytu plików PDF. Prostym wyjściem z tego jest pobranie i zainstalowanie dowolnego z najlepszych programów do odczytu plików PDF dostępnych na rynku i zapisanie pliku PDF bezpośrednio z MS Outlook.

Następnie możesz otworzyć plik PDF z poziomu oprogramowania do odczytu plików PDF. Jeśli jednak ta metoda nie rozwiąże problemu, możesz przejść do następnego rozwiązania.

Rozwiązanie 5: Żądanie ponownego wysłania

Czasami plik PDF mógł zostać uszkodzony, jeśli został przesłany za pomocą USB. Ponadto program użyty do utworzenia pliku PDF nie utworzył pliku PDF idealnie. Możesz jednak poprosić nadawcę o ponowne przesłanie pliku PDF lub poprosić o plik w innym formacie.

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych uniwersalnych kabli USB do wielokrotnego ładowania dla dodatkowej łączności

Rozwiązanie 6: Użyj właściwego hasła

Niektóre pliki PDF są szyfrowane przy użyciu haseł, które zabezpieczają plik PDF przed niepożądanym dostępem. Na przykład wyciąg bankowy, pokwitowania płatności, poufne pliki itp. Aby otworzyć ten zestaw plików, musisz użyć właściwego hasła, które jest tylko poufne i może je poznać tylko odpowiednia osoba.

Jeśli plik PDF jest zaszyfrowany hasłem, może być konieczne podanie hasła, aby otworzyć plik PDF.

 • Rozwiązanie 7: Tymczasowo wyłącz ochronę antywirusową

  Czasami program antywirusowy może usuwać lub poddawać kwarantannie niektóre pliki, łaty lub biblioteki DLL powiązane z programami. Silniki skanowania antywirusowego mogą jednak błędnie interpretować pliki, którym można zaufać w przypadku potencjalnie szkodliwych pakietów.

  Upewnij się jednak, że zweryfikowałeś listę kwarantanny, ponieważ możesz tam znaleźć plik, którego brakuje w tym programie, aplikacji lub grze. Możesz go przywrócić lub jeśli to nie działa, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom program antywirusowy i wyłącz ochronę antywirusową na kilka minut.
  2. Teraz uruchom Microsoft Outlook i uzyskaj dostęp do załączników PDF.

  Uwaga: po otwarciu załączników PDF; upewnij się, że później włączysz ochronę antywirusową.

  Podziel się z nami swoim doświadczeniem w rozwiązywaniu problemów z programem Outlook, a nie otwieraniem problemu z załącznikami PDF. Skomentuj poniżej w sekcji komentarzy, a my skontaktujemy się z Tobą.

Link do głównej publikacji