Problemy z aplikacją FIX Remote Desktop w kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10

Ani jeden dzień nie mija bez nowych raportów o błędach dotyczących kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10.

Dzisiaj mamy na liście nowy błąd: aplikacje pulpitu zdalnego często nie działają w najnowszej wersji systemu Windows 10, jak informuje ten użytkownik:

Właśnie zaktualizowałem naszych klientów Win 10 do aktualizacji funkcji 1803 i mam problemy z aplikacjami pulpitu zdalnego, które nie wyświetlają niektórych / najbardziej rozwijanych menu. Zaktualizowany system Windows 10 przed 1803 (i wszystkie inne smaki systemu Windows) wyświetla te menu w porządku. Na przykład: Adobe DC Pro przez RDS: Kliknij Plik… Lista rozwijana nie renderuje, ALE MOŻESZ klikać elementy menu tak, jakby były wyświetlane.

Wygląda na to, że Microsoft wprowadził niektóre aktualizacje RDP w marcu, ale nadal nie jest jasne, co te aktualizacje przynoszą. Dobrą wiadomością jest to, że PO udało się znaleźć szybkie obejście tego problemu w celu rozwiązania problemów z pulpitem zdalnym.

Pulpit zdalny zatrzymuje się w systemie Windows 10? Sprawy nie są tak poważne, jak się wydają. Sprawdź ten przewodnik, aby rozwiązać ten problem!

Zmiana zasad grupy Pulpitu zdalnego albo lokalnie, albo przez GPO w środowisku AD na wszystkich serwerach terminali i hostach sesji zdalnych powinna rozwiązać problem.

Mówiąc dokładniej, musisz wyłączyć klucz „Użyj zaawansowanej grafiki RemoteFX dla RemoteApp”.

Przejdź do Konfiguracja komputera / Zasady / Szablony administracyjne / Składniki systemu Windows / Usługi pulpitu zdalnego / Host sesji sesji pulpitu zdalnego / Środowisko sesji zdalnej: Użyj zaawansowanej grafiki RemoteFX dla RemoteApp — wyłączone.

Ta szybka poprawka działała w wielu środowiskach, ale należy pamiętać, że może ona uszkodzić inne aplikacje.

Tylko jedna głowa, „poprawka” w tym przypadku może zepsuć inne aplikacje. Mam aplikację BlueBeam Revu jako aplikację zdalną, a ta poprawka całkowicie ją psuje. Całe okno znika po uruchomieniu na pełnym ekranie. Przywrócenie go pozwala na jego wyświetlenie, ale gdy tylko zrobisz cokolwiek w programie, znów będzie niewidoczny.

Czy napotkałeś podobne problemy z pulpitem zdalnym po aktualizacji do kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10? Czy naprawiłeś je w inny sposób? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji