Poprawka: wbudowany mikrofon zniknął z listy urządzeń

Jeden z użytkowników forum Microsoft powiedział niedawno, że jego wbudowany sterownik mikrofonu zniknął. Kiedy sięgnął po Menedżera urządzeń, jego mikrofonu nie było na liście. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu i znajdziesz je w tym artykule.
Wbudowany mikrofon zniknął z listy urządzeń

Ponownie włącz mikrofon z panelu sterowania

Najwyraźniej problem pojawił się, gdy użytkownik podłączył swój zewnętrzny mikrofon USB i wyłączył wbudowany mikrofon, ponieważ uważał, że dwa mikrofony uniemożliwiają sobie działanie. Ale kiedy próbował ponownie włączyć wbudowany mikrofon, nie był on już obecny na liście urządzeń. Ale rozwiązanie tego problemu jest proste, wystarczy ponownie pokazać mikrofon, a oto jak to zrobić:

  1. Przejdź do Panelu sterowania
  2. Kliknij Dźwięk, a następnie przejdź do zakładki Nagrywanie
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy gdzieś w oknie i kliknij Pokaż wyłączone urządzenia
  4. Wbudowany mikrofon powinien się pojawić i będzie można go ponownie włączyć

Możesz również rozwiązać ten problem, instalując ponownie sterowniki do wbudowanego mikrofonu. Ale myślę, że ponowne włączenie go w Panelu sterowania jest prostszym rozwiązaniem.

Ponownie zainstaluj sterowniki mikrofonu

Na wypadek, gdyby Ci się podobało bardziej, wspomnimy również o tej metodzie. Może to zabrzmieć jak banał, ale ponowna instalacja sterowników mikrofonu naprawdę pomaga. Ponieważ jednak nasz mikrofon zniknął, nie można tradycyjnie aktualizować ani ponownie instalować jego sterownika za pomocą Menedżera urządzeń. Będziesz musiał pobrać go ze strony producenta, a następnie zainstalować. Po ponownej instalacji sterownika mikrofonu powinien on pojawić się w Menedżerze urządzeń i będziesz mógł nagrywać dźwięki jak zwykle.

To wszystko na dzisiaj, jeśli te rozwiązania Ci nie pomogły lub masz dodatkowe komentarze lub sugestie (a może inne rozwiązanie tego problemu), napisz swoje przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji