Poprawka: w systemie Windows 10 jest wyświetlana tylko bezpieczna zawartość

Microsoft wprowadził kilka poważnych zmian związanych z Microsoft Edge i bezpieczeństwem w Windows 10. Bezpieczeństwo użytkowników jest priorytetem Microsoft, ale użytkownicy wciąż narzekają na powiadomienie „Wyświetlana jest tylko bezpieczna zawartość” w Microsoft Edge.

Co to jest tylko bezpieczna treść wyświetla się powiadomienie i jak ją usunąć?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Microsoft wprowadził pewne zmiany związane z bezpieczeństwem online w Internet Explorerze 9, a te zmiany bezpieczeństwa są również obecne w Windows 10. Użytkownicy zgłosili komunikat „Wyświetlana jest tylko bezpieczna treść”, a komunikat ten zwykle pojawia się, gdy korzystasz z witryny internetowej, która zawiera zarówno bezpieczną, jak i niezabezpieczoną treść na swojej stronie.

Nie oznacza to, że sama witryna jest niepewna, aw rzeczywistości tego typu powiadomienie pojawia się głównie podczas próby uzyskania dostępu do witryn finansowych, takich jak na przykład strona banku.

Witryny zwykle wyświetlają mieszane treści, które obejmują zarówno treści bezpieczne, jak i niezabezpieczone. Na przykład formularz logowania używany do uzyskiwania dostępu do witryny banku jest bezpieczną treścią, ponieważ używa protokołu https do komunikacji z serwerem internetowym. Z drugiej strony elementy takie jak obrazy lub banery używają niebezpiecznego protokołu http.

Ten komunikat pojawia się, ponieważ niektóre niezabezpieczone treści lub strony internetowe mogą uzyskać dostęp do bezpiecznych treści. Jest to mało prawdopodobne na zwykłych stronach internetowych, ale niektóre złośliwe strony internetowe mogą to wykorzystać, aby uzyskać dostęp do twoich danych osobowych, i dlatego Microsoft zdecydował się dołączyć to powiadomienie i wyświetlać tylko bezpieczne treści.

 • Blokowanie niezabezpieczonej zawartości jest domyślnym zachowaniem w przeglądarce Microsoft Edge i nowszych wersjach programu Internet Explorer, a jej wyłączenie wiąże się z niewielkim ryzykiem bezpieczeństwa.

  Rozwiązanie — Włącz wyświetlanie mieszanej zawartości

  Aby włączyć mieszaną zawartość w Internet Explorerze lub Microsoft Edge, musisz wykonać następujące czynności:

  1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wpisz Opcje internetowe. Wybierz opcje internetowe z listy.
   opcje internetowe
  2. Po otwarciu okna Opcje internetowe przejdź do Bezpieczeństwo kartę i wybierz Internet.
  3. Następnie kliknij Poziom niestandardowy przycisk.
   Poziom niestandardowy
  4. Przewiń w dół do sekcji Różne i zlokalizuj Wyświetl mieszaną zawartość.
  5. Otrzymasz trzy opcje. Jeśli chcesz zawsze wyświetlać mieszane treści, wybierz Włączyć. Wybierając tę ​​opcję, nie będziesz już otrzymywać powiadomienia „Wyświetlana jest tylko bezpieczna treść”.
   z obsługą mieszanych treści
  6. Kliknij dobrze przycisk, aby zapisać zmiany.
  7. Kliknij Zastosować i dobrze w oknie Właściwości internetowe, aby zastosować zmiany.

  Microsoft stara się chronić swoich użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami, ale czasami ta dodatkowa warstwa ochrony może być uciążliwa, a ludzie zwykle ją wyłączają. Teraz, gdy wiesz, jak działa bezpieczna i niezabezpieczona zawartość, możesz zezwolić na wyświetlanie mieszanej zawartości i usunąć powiadomienie „Wyświetlana jest tylko bezpieczna zawartość”.

Link do głównej publikacji