Poprawka: rocznicowa aktualizacja powoduje wysoką temperaturę procesora

Minął tydzień, odkąd Microsoft wprowadził rocznicową aktualizację systemu Windows 10, ale wciąż pojawiają się skargi użytkowników. Choć może to zabrzmieć intrygująco, niektórzy użytkownicy systemu Windows nadal mają trudności z zainstalowaniem aktualizacji, podczas gdy inni są tak rozczarowani, że postanowili odinstaluj wersję systemu Windows 10 1607.

Ostatnie raporty użytkowników ujawniły również, że Anniversary Update powoduje wzrost temperatury procesora, spowalniając ogólną wydajność systemu. Wysoka temperatura procesora nie występuje tylko w dniu instalacji, ale jest to stały problem.

Użytkownicy narzekają na wysokie temperatury procesorów w systemie Windows 10 w wersji 1607

Czy ktoś zauważył gorętszą temperaturę komputera od czasu aktualizacji do aktualizacji Anniversary? Wcześniej pracowałem w latach 30/40 zgodnie z tempem rdzenia, a teraz jestem w latach 50-tych. Zauważyłem też wyższe temperatury, gdy byłem testerem wersji beta dla 10 osób, ale nigdy nie zorientowałem się, co je spowodowało. Jakieś pomysły?

Wysokie temperatury procesora stanowią poważny problem, ponieważ mogą z czasem uszkodzić komputer. Należy rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć potencjalnych konsekwencji dla systemu. Przed przystąpieniem do rozwiązywania problemów najpierw sprawdź wentylator procesora i wyczyść go, ponieważ problemy z wysoką temperaturą procesora są często wywoływane przez drobiny kurzu.

Napraw wysoką temperaturę procesora w rocznicowej aktualizacji

Rozwiązanie 1 — wykonaj czysty rozruch

  1.  Rodzaj Konfiguracja systemu w polu wyszukiwania
  2. Idź do Usługi tab> zaznacz Ukryj wszystkie usługi Microsoft pole wyboru> kliknij Wyłącz wszystkie.

aktualizacja rocznicy konfiguracji systemu

3. Przejdź do Uruchomienie tab> kliknij Otwórz Menedżera zadań.

aktualizacja rocznicy menedżera zadań

4. Dla każdego elementu startowego> wybierz element> kliknij Wyłączyć.

wyłącz aktualizację rocznicy pozycji menedżera zadań

5. Zamknij Menadżer zadań.

6. W dniu Karta uruchamiania z Konfiguracja systemu, kliknij OK> uruchom ponownie komputer.

 Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj komputer

Nie cały sprzęt jest zgodny z aktualizacją rocznicową. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby przywrócenie poprzedniej wersji systemu Windows lub uaktualnienie komputera. Aby sprawdzić, czy komputer jest gotowy na aktualizację rocznicową, sprawdź ten artykuł.

Link do głównej publikacji