Poprawka: przeglądarka Microsoft Edge zawiesza system Windows 10

Wygląda na to, że Windows 10 build 14942 dla komputerów został wydany dla Insiderów w Fast Ring. Obecnie wprowadzana nowa aktualizacja jest również częścią aktualizacji Redstone 2 i zawiera kilka drobnych ulepszeń, poprawek i funkcji.

Niestety wydaje się, że niektórzy użytkownicy, którzy już zainstalowali system Windows 10, kompilują 14942 na swoich komputerach, zgłaszają, że Microsoft Edge zawiesza się przy każdej próbie jego otwarcia. Microsoft nie umieścił tego problemu na liście znanych problemów, ale jesteśmy prawie pewni, że wkrótce to zrobią.

Jednak dopóki Microsoft nie znajdzie problemu i go nie rozwiąże, mamy obejście, które pozwoli ci nadal używać Microsoft Edge Browser bez żadnych problemów:

  • Przytrzymaj klawisz Windows + R, aby otworzyć polecenie uruchamiania
  • Wpisz regedit i kliknij „OK”, aby otworzyć rejestr
  • Po otwarciu rejestru przejdź do „Komputer \ HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Classes \ Ustawienia lokalne \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ AppContainer \ Storage \ microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbweDzieci”
  • Gdy tam dotrzesz, musisz usunąć wszystkie foldery znajdujące się w folderze „Dzieci” (pamiętaj, aby NIE usuwać folderu „Dzieci”
  • Po usunięciu wszystkich podfolderów zamknij rejestr i powinieneś być w stanie korzystać z przeglądarki Microsoft Edge bez żadnych problemów.

Nie jesteśmy jeszcze pewni, kiedy dokładnie Microsoft wyda poprawkę, która rozwiąże ten problem, ale ponieważ obejście jest tak łatwe, zalecamy po prostu to zrobić, w przeciwnym razie nie będzie można przeglądać za pomocą Microsoft Edge przez kilka dni.

Czy masz zainstalowany system Windows 10 kompilacji 14942 na swoim komputerze? Czy obejście, o którym wspomnieliśmy powyżej, działało dla Ciebie? Jakie jeszcze problemy napotkałeś?

Link do głównej publikacji