Poprawka: ochrona zasobów systemu Windows znalazła uszkodzony plik, ale nie można go usunąć

Jeśli sprawdzasz system Windows pod kątem błędów za pomocą Kontrolera plików systemowych (SFC / SCANNOW), a program zgłasza obecność uszkodzonego pliku, ale nie można go naprawić, nie martw się, mamy rozwiązanie Twojego problemu.
Ochrona zasobów systemu Windows znalazła uszkodzony plik, ale go's Unable To Remove It
Porozmawiajmy trochę o naszym problemie, aby lepiej go zrozumieć. Gdy na komputerze jest uszkodzony plik systemowy, system Windows używa funkcji naprawy uszkodzonej skrzynki odbiorczej, aby go naprawić i zastąpić uszkodzony plik systemowy działającym. Naprawa uszkodzeń skrzynki odbiorczej działa w trybie cichym, co oznacza, że ​​zlokalizuje problem, znajdzie określony plik w trybie online i zastąpi go, nawet jeśli użytkownik go nie zauważy. Ale ta metoda może nie działać za każdym razem, a następnie użytkownik musi samodzielnie rozwiązać problemy z uszkodzonymi plikami systemowymi.

Aby samodzielnie rozwiązać problem z uszkodzonymi plikami, musisz użyć Deployment Imaging and Servicing Manager (DISM) za pomocą wiersza polecenia lub programu Microsoft PowerShell. Aby wykonać naprawę uszkodzenia skrzynki odbiorczej za pomocą DISM, musisz wykonać następujące kroki:

  1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz PowerShell, wybierz Windows PowerShell, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom jako administrator
  2. W PowerShell wprowadź niektóre z następujących poleceń, w zależności od tego, co chcesz osiągnąć:
  • Napraw-WindowsImage -Online -CheckHealth: To polecenie sprawdza, czy w rejestrze znajduje się znacznik uszkodzenia komponentu. To polecenie służy tylko do sprawdzenia, czy uszkodzony plik znajduje się w rejestrze, i niczego nie naprawia ani nie tworzy dziennika.
  • Napraw-WindowsImage -Online -ScanHealth: To polecenie sprawdza również tylko, czy w rejestrze jest uszkodzony plik, ale zapewnia więcej informacji i wymaga więcej czasu do zakończenia (do 5-10 minut)
  • Napraw-WindowsImage -Online -RestoreHealth: To polecenie sprawdza, czy uszkodzenie jest obecne w rejestrze, rejestruje uszkodzenie w E: WindowsLogsCBSCBS.log i naprawia je za pomocą Windows Update

Po wykonaniu tej niewielkiej operacji rejestru Kontroler plików powinien działać poprawnie, ale jeśli masz jakieś uwagi i sugestie, wiesz, gdzie to powiedzieć.

Link do głównej publikacji