Poprawka Nie udało się utworzyć błędu urządzenia graficznego w systemie Windows 10

System operacyjny Windows 10 obsługuje dedykowany wysokiej klasy procesor graficzny. Daje to w systemie operacyjnym możliwości obsługi kart graficznych NVIDIA lub AMD. Pomaga komputerowi lepiej funkcjonować, oddzielając operacje wymagające intensywnej grafiki od procesora do dedykowanego procesora. Ale czasami niektórzy użytkownicy mogą napotkać błąd — Nie udało się utworzyć urządzenia graficznego.

Nie udało się utworzyć urządzenia graficznego.

Może to być spowodowane tym, że masz więcej niż jeden ekran / kartę graficzną.

Możesz spróbować zapisać adapter-1 w pliku settings.txt.

Nie udało się utworzyć urządzenia graficznego

Nie udało się utworzyć urządzenia graficznego

Następujące metody mogą pomóc rozwiązać ten problem w systemie Windows 10:

  1. Ponownie zainstaluj DirectX.
  2. Ponownie zainstaluj sterownik karty graficznej.
  3. Sprawdź sprzęt ręcznie.
  4. Włącz i wyłącz komputer.

1] Ponownie zainstaluj DirectX

Podstawową poprawką tego problemu jest aktualizacja lub ponowna instalacja DirectX. Aktualizując lub ponownie instalując DirectX, możesz po prostu wymienić uszkodzone lub niekompatybilne komponenty DirectX z komputera.

2] Zainstaluj ponownie sterownik karty graficznej

System Windows 10 ulega awarii po przebudzeniu ze stanu uśpienia

Najlepszą praktyką powinno być przejście na stronę internetową producentów takich jak NVIDIA, AMD lub Intel. Przejdź do sekcji o nazwie Sterowniki. I stamtąd pobierz najnowsze sterowniki. Po zakończeniu pobierania wystarczy zainstalować sterownik karty graficznej i ponownie uruchomić komputer.

Jest inny sposób. Możesz użyć Display Driver Uninstaller, aby usunąć sterowniki AMD, INTEL, NVIDIA, a następnie użyć NVIDIA Smart Scan, AMD Driver Autodetect lub Intel Driver Update Utility, aby pobrać i zainstalować lub zaktualizować odpowiednie sterowniki.

3] Sprawdź sprzęt ręcznie

Możesz także spróbować usunąć kurz ze składników, takich jak karta graficzna komputera. Poleciłbym użycie małej dmuchawy lub pocieranie elementów miękką ściereczką. Upewnij się, że podczas wykonywania tego zadania nie uszkodzisz żadnych części wilgocią ani nie uszkodzisz obwodów. Sprawdź, czy nie jest już fizycznie uszkodzony.

Upewnij się, że robisz to bardzo ostrożnie. Ponieważ nawet niewielki siniak może spowodować, że komputer przestanie działać i może spowodować koszty finansowe. Jeśli nie masz pewności, możesz poprosić wykwalifikowanego technika, aby zrobił to za Ciebie.

4] Wyłącz i wyłącz komputer

Wyłączanie i wyłączanie komputera oznacza wyłączenie komputera w taki sposób, że zasilanie zostaje całkowicie odcięte, a wszystkie nowe konfiguracje plików są ładowane podczas uruchamiania komputera.

Możesz najpierw wyłączyć komputer, a jeśli używasz laptopa z wymienną baterią, musisz również wyjąć baterię na kilka minut, zanim włożysz ją ponownie i uruchomisz laptopa.

W przypadku pulpitu naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż procesor się wyłączy, i wyjmij kabel zasilający na kilka minut. Podłącz go ponownie i uruchom komputer, aby sprawdzić, czy problemy zostały rozwiązane.

Mam nadzieję, że coś tu pomoże.

Link do głównej publikacji