Czatuj ze znajomymi z Facebooka za pomocą Windows Live Messenger

Jak zapewne wiesz, Windows Live Essentials 2011 Beta został wczoraj zaktualizowany, zapewniając wiele ulepszeń. Jednym z ulepszeń jest czat na Facebooku w programie Windows Live Messenger. Jest to znaczące, łącząc ~ 300 milionów klientów Messengera z ~ 500 milionami klientów Facebooka.

Zobaczmy, jak to zrobić. We wcześniejszej wersji Beta otrzymaliśmy wszystkie aktualizacje od kontaktów na Facebooku i innych usług. Teraz dzięki tej aktualizacji beta możemy rozmawiać z przyjaciółmi na Facebooku dzięki integracji z czatem na Facebooku.

Wystarczy zalogować się na http://profile.live.com/Services i kliknąć na Facebooku, jeśli już otrzymałeś aktualizacje Facebooka ze swojej wcześniejszej wersji.

I zaznacz „Czat z moimi przyjaciółmi z Facebooka w Messengerze” i kliknij Połącz z Facebookiem.

Upewnij się, że ustawienie „Czatuj z moimi przyjaciółmi z Facebooka w Messengerze” zostało zapisane.

Jeśli łączysz się z Facebookiem po raz pierwszy, będziesz musiał przejść przez kilka kroków, po prostu postępuj zgodnie z wyświetlanymi ekranami, jak pokazano poniżej.

Zezwalaj Facebookowi, gdy prosi o zgodę.

Należy pamiętać, że obecnie ta integracja z czatem na Facebooku jest dostępna tylko w kilku regionach.

Teraz, gdy logujesz się do Windows Live Messenger, możesz zobaczyć swoich znajomych z Facebooka i „Czat na Facebooku” zaznaczonych tak, jak pokazano poniżej:

Widać, gdy najeżdżamy myszką na nazwy „Networks: Facebook” lub zarówno Windows Live Messenger, jak i Facebook, jeśli znajomy zalogował się w obu.

Również w oknie czatu, tuż pod wyświetlanym obrazem, możemy zobaczyć ikonę Facebooka.

Naprawdę jest to znacząca poprawa, łącząca miliony ludzi w ramach 2 usług. Aby połączyć miliony klientów i sprawić, by stało się to płynnie, zarówno Windows Live, jak i Facebook tworzą niezbędną infrastrukturę zaplecza. wypuścił tę funkcję czatu najpierw w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Brazylii, Niemczech i Rosji. Z czasem zostanie to rozszerzone na inne regiony.

Możesz zaktualizować lub pobrać Windows Live Essentials 2011 z Microsoft.

Link do głównej publikacji