Poprawka: nie można drukować plików PDF z Adobe Reader

Damy ci trochę przerwy od systemu Windows 10, a to problemy i błędy, ponieważ wciąż wiele komputerów korzysta z poprzednich wersji systemu operacyjnego Windows. Tym razem nasz problem nie jest dołączony do żadnej specjalnej wersji systemu Windows, ponieważ może pojawić się na dowolnej. W tym poście postaramy się pomóc, jeśli nie możesz wydrukować plików PDF z programu Adobe Reader.
Mogą't Print PDF Files From Adobe Reader

Najczęstsze rozwiązania

Zanim przejdziemy do skomplikowanych kroków, wypróbujmy kilka prostych rozwiązań. Przede wszystkim spróbuj wydrukować inny plik PDF, w ten sposób zobaczysz, czy twój poprzedni plik PDF może być uszkodzony i nie można go wydrukować z tego powodu. Spróbuj także wydrukować inny typ pliku (na przykład .txt), jeśli możesz wydrukować ten plik, problem występuje w programie Adobe Reader, a jego zaktualizowanie powinno rozwiązać problem. Możesz także zrestartować komputer i drukarkę. Ponieważ istnieje możliwość, że pamięć drukarki jest pełna. Jeśli to ci nie pomogło, wypróbuj następujące rozwiązania.

Zaktualizuj sterownik drukarki

Być może problem tkwi w drukarce, więc sprawdzenie, czy sterownik drukarki jest zaktualizowany, nie zaszkodzi. Aby zaktualizować sterownik drukarki, wykonaj następujące czynności:

  1.  Przejdź do Menedżera urządzeń
  2. Znajdź swoją drukarkę w obszarze Urządzenia i drukarki
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy i przejdź do Aktualizuj oprogramowanie sterownika…

Jeśli po zastosowaniu aktualizacji nadal występuje problem z drukowaniem plików PDF, problem nie dotyczy drukarki.

Użyj innego oprogramowania do odczytu plików PDF

W wielu przypadkach przejście na inny czytnik może być najłatwiejszym rozwiązaniem tego typu problemów. Rynek jest pełen przeglądarek i edytorów PDF, które ci pomogą. Możesz zapoznać się z naszym artykułem o najlepszych przeglądarkach PDF i wypróbować je.

Spróbuj wydrukować plik PDF jako obraz

Być może część pliku PDF jest uszkodzona, na przykład uszkodzony tekst, co uniemożliwia drukowanie. Można to rozwiązać, drukując plik PDF jako obraz, więc nie będzie zależał od tekstu. Aby wydrukować plik PDF jako obraz w programie Adobe Reader, przejdź do Plik> Drukuj> Zaawansowane i wybierz Drukuj jako obraz.

To w zasadzie wszystko, ale jeśli nadal nie możesz wydrukować pliku PDF z Adobe Reader, możesz poszukać odpowiedzi na Forum Adobe Reader.

Link do głównej publikacji