Poprawka: mysz, klawiatura (USB, sieć bezprzewodowa) nie zostały wykryte w Windows 10, 8.1

Istnieją pewne problemy i błędy, które będą istnieć tak długo, jak będzie Windows. Mimo że korzystamy już z systemu Windows 10, 8.1, nadal występują irytujące problemy, takie jak brak wykrycia myszy lub klawiatury przez komputer, laptop lub tablet.
klawiatura myszy nie wykryła systemu Windows 8
Jeśli korzystasz z systemu Windows, prawdopodobnie spotkałeś się z tym powszechnym problemem przynajmniej raz w życiu — twoim mysz lub klawiatura nie została wykryta lub rozpoznane przez system. Wiem, że mi się to przydarzyło i dopiero po wypróbowaniu wszystkich możliwych rozwiązań udało mi się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Nie ma znaczenia, czy masz przewodową mysz lub klawiaturę, z portem USB lub bez niego, czy bezprzewodową Bluetooth. Ten błąd wciąż się pojawia, a rozwiązania, które mogą go naprawić, nie są zbyt trudne, ale zajmą trochę czasu.

Czytaj także: Jak uruchomić i korzystać z Media Player w Windows 8

Jak naprawić niewykrywaną klawiaturę lub mysz w Windows 10, 8.1?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, gdy coś takiego się stanie, jest upewnienie się, że problemy fizyczne i sprzętowe nie wchodzą w rachubę. Rozumiem przez to, że musisz upewnić się, czy problem nie jest spowodowany przez kurz, wilgoć czy wadliwy dysk USB. Oczywiście za pomocą myszy lub klawiatury bezprzewodowej musisz upewnić się, że bateria nie jest rozładowana. To, czego sam doświadczyłem, to fakt, że bateria najwyraźniej nie była całkowicie wyczerpana, więc kursor myszy zatrzymywał się od czasu do czasu. Po wymianie baterii problem został rozwiązany.klawiatura myszy nie wykryła systemu Windows 8

Nie ma też znaczenia, kto jest producentem myszy, klawiatury i laptopa, komputera lub tabletu z systemem Windows 8 lub Windows 8.1. Przez większość czasu problemy są podobne, jeśli nie, takie same. Wielu zgłaszało takie problemy, zwłaszcza po aktualizacji do Windows 8 lub Windows 8.1, więc oczywiście oczywistym krokiem jest pobranie najnowszych sterowników myszy lub klawiatury. Najłatwiejszym krokiem jest uzyskanie dostępu do „Menadżer urządzeń”, A następnie wyszukaj najnowsze sterowniki.

Jeśli masz mysz lub klawiaturę z obsługą USB, spróbuj removowanie wszystkich podłączonych urządzeń USB, uruchom ponownie urządzenie z systemem Windows 10 lub Windows 8.1, a następnie podłącz tylko to urządzenie, które Twoim zdaniem ma problemy. Ponadto, będąc w wyżej wymienionej kategorii Menedżera urządzeń, możesz spróbować wyszukać aktualizacje sterowników specjalnie dla USB (kontrolery Universal Serial Bus). Jeśli używasz urządzenia Bluetooth, sprawdź także, czy masz zaktualizowane najnowsze sterowniki Bluetooth.

Może występować konflikt oprogramowania lub sprzętu z myszą i klawiaturą, więc spróbuj ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym i z tego samego urządzenia zarządzającego, po prostu usuń urządzenia. Następnie po ponownym uruchomieniu system Windows rozpozna je i w razie potrzeby automatycznie rozpocznie wyszukiwanie sterowników. To rozwiązanie działało dla mnie. Ponadto, na wszelki wypadek, upewnij się, że twój BIOS również został zaktualizowany. Oczywiście, jeśli jeszcze tego nie wypróbowałeś, wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów może również pomóc.

Czytaj także: Najlepsze bezpłatne aplikacje Windows RT, które musisz pobrać

Różne problemy z klawiaturą myszy w systemie Windows 10, 8.1

Ten problem nie jest jedynym, który może utrudniać korzystanie z myszy lub klawiatury. Aby rozwiązać konkretny problem, zdecydowanie zalecamy znalezienie dokładnego problemu. Wypróbowywanie poprawek, które nie działają, jest denerwujące, prawda? Zachowaj ostrożność podczas wyszukiwania źródła problemu. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, jakie są „objawy”. Oto najczęściej spotykane problemy:

  • Mysz bezprzewodowa nie działa
  • Poprawka: mysz Bluetooth nie działa w systemie Windows 10
  • Mysz lub touchpad nie działa w systemie Windows 10
  • Jak naprawić opóźnienia myszy w systemie Windows 10 (i sprawić, by znów było szybkie)
  • Klawiatura nie działa po wycofaniu systemu Windows 10
  • Jak naprawić opóźnienie klawiatury Bluetooth w systemie Windows 10

Proszę bardzo, teraz jesteś dobrze przygotowany na wszelkie problemy z myszą lub klawiaturą w Windows 10, 8.1. Daj nam znać w komentarzach, jaki masz problem i jak go pozbyłeś.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji