POPRAWKA: Microsoft Edge ulega awarii w systemie Windows 10

Microsoft wprowadził Edge zamiast Internet Explorera i był dość dobrze przyjęty. Użytkownicy są zadowoleni z nowych funkcji oferowanych przez Edge, a także z faktu, że jest on znacznie szybszy niż jego poprzednik. Ale nawet ta przeglądarka może ulec awarii od czasu do czasu, aw tym artykule dowiesz się, co zrobić, jeśli tak się stanie.

Zarówno w niejawnym programie testów systemu Windows, jak i po uaktualnieniu do pełnej wersji systemu Windows 10, niektórzy użytkownicy zgłosili, że po uruchomieniu Microsoft Edge nie są w stanie nic zrobić. Przeglądarka po prostu ulega awarii i pojawiają się różne kody błędów.

Na szczęście istnieje rozwiązanie tego dziwnego problemu z Microsoft Edge, a wszystko, co musisz zrobić, to naprawić, napisać kilka wierszy poleceń w PowerShell.

Jak mogę naprawić awarie Microsoft Edge?

 1. Uruchom PowerShell
 2. Wyłącz swoje rozszerzenia
 3. Przejdź do przeglądarki UR

Rozwiązanie 1: Uruchom PowerShell

Oto dokładnie to, co musisz zrobić, aby rozwiązać problem awarii Microsoft Edge:

 1. Naciśnij klawisz Windows + X i otwórz wiersz polecenia (administrator)
 2. W wierszu polecenia wpisz Powershell i naciśnij klawisz Enter
 3. Wklej następujący wiersz do okna PowerShell i naciśnij klawisz Enter
  • Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$ ($ _. InstallLocation) AppXManifest.xml”}
 4. Poczekaj na zakończenie, a po zakończeniu procesu na ekranie pojawią się C:> Użytkownicy> twoja nazwa użytkownika>
 5. Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie otworzyć Edge

Rozwiązanie 2: Wyłącz rozszerzenia

Czasami rozszerzenia przeglądarki mogą powodować awarię Edge. Aby szybko zidentyfikować winowajcę, musisz wyłączyć wszystkie dodatki i rozszerzenia przeglądarki, a następnie ponownie je włączyć jeden po drugim. Po zidentyfikowaniu sprawcy musisz trwale usunąć go ze swojego komputera.

Rozwiązanie 3: Przejdź do przeglądarki UR

Cóż, jeśli nic nie działało, możesz także zainstalować inną przeglądarkę na swoim komputerze. Z przyjemnością możemy polecić UR Browser jako podstawową lub przynajmniej dodatkową przeglądarkę. Ma wiele funkcji i chociaż jest wciąż w fazie beta, jest dość niezawodny i stabilny.

Mały zespół stojący za UR Browser sprawił, że jest zorientowany na prywatność i spełnia surowe standardy UE. Masz do wyboru różne wyszukiwarki, 3 tryby prywatności, które możesz zastosować do każdej witryny indywidualnie, wbudowaną sieć VPN i program antywirusowy… Lista jest długa.

Sprawdź to już dziś i przekonaj się sam.
Rekomendacja redakcji
Twoja przeglądarka
Przeglądarka UR

 • Szybkie ładowanie strony
 • Prywatność na poziomie VPN
 • Rozszerzona ochrona
 • Wbudowany skaner antywirusowy

Pobierz teraz przeglądarkę UR

To wszystko, mam nadzieję, że po wykonaniu tej poprawki będziesz mógł normalnie surfować po Internecie za pomocą Microsoft Edge. Jeśli masz jakieś uwagi, sugestie lub możesz napotkać inny problem z Microsoft Edge, powiedz nam w komentarzach, a my postaramy się znaleźć dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Ponadto, jeśli masz jakiekolwiek inne problemy związane z systemem Windows 10, możesz sprawdzić rozwiązanie w sekcji Poprawka systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji