POPRAWKA: Dwa panele sterowania Windows otwarte w Windows 10

Chociaż system Windows 10 jest znacznie bardziej stabilny niż w momencie rozpoczęcia Programu niejawnego, użytkownicy wciąż napotykają dziwne problemy. Tym razem niektórzy użytkownicy narzekali na to, że za każdym razem, gdy otwierają Panel sterowania, pojawiają się dwa okna. Jest to jednak drobny problem i można go łatwo rozwiązać.
wiele paneli sterowania wind8apps

Dlaczego system Windows otwiera dwa ekrany Panelu sterowania?

Użytkownicy zgłaszają, że podczas próby otwarcia Panelu sterowania zamiast jednego, otwierają się dwa okna Eksploratora, co jest oczekiwane. Ten problem występuje, gdy próbują otworzyć Panel sterowania za pomocą Cortany, ale także gdy uzyskują do niego dostęp z menu Win + X. Mówiąc wprost, jakkolwiek otwierają Panel sterowania, pojawiają się dwa okna i jest to bardzo denerwujące.

Rozwiązanie 1: Edytuj folder i opcje wyszukiwania

Ale jest wyjaśnienie, dlaczego tak się dzieje. Z powodu jakiegoś błędu w systemie Windows 10, za każdym razem, gdy spróbujesz otworzyć Panel sterowania, otworzy się on dwukrotnie, jeśli w Eksploratorze plików jest włączona opcja „Okna folderów Lanuch w oddzielnym procesie”. Aby rozwiązać ten problem, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz Eksplorator plików
  2. Kliknij przycisk Plik i wybierz Zmień folder i opcje wyszukiwaniaZmień opcje wyszukiwania folderów
  3. Przejdź do karty Widok i odznacz Uruchom okna folderów w osobnym procesie

To wszystko, możesz ponownie otworzyć Panel sterowania i zobaczysz, że otworzy się tylko jedno okno. Jesteśmy pewni, że Microsoft usunie to i inne tego rodzaju błędy, zanim pojawi się kolejna wersja systemu Windows 10, a może nawet w niektórych przyszłych wersjach. Ale do tego czasu takie obejścia doprowadzą do końca.

Rozwiązanie 2: Zaktualizuj komputer

Upewnij się, że korzystasz z najnowszych aktualizacji systemu operacyjnego na swoim komputerze. Firma Microsoft regularnie wprowadza nowe aktualizacje systemu w celu zwiększenia stabilności systemu operacyjnego oraz dodawania różnych poprawek i ulepszeń.

Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Windows Update> Sprawdź dostępność aktualizacji.

Sprawdź aktualizację systemu Windows 10 października

Jeśli masz jakieś uwagi lub sugestie, zapisz je w sekcji komentarzy poniżej, z pewnością chcielibyśmy przeczytać Twoje przemyślenia.

Link do głównej publikacji