Poprawka: błąd RDR FILE SYSTEM w systemie Windows 10

Błędy komputerowe są stosunkowo częste i zwykle nie są poważne. Z kolei błędy niebieskiego ekranu śmierci mogą być spowodowane wadliwym sprzętem, dlatego bardzo ważne jest jak najszybsze usunięcie tych błędów. Ponieważ błędy BSoD stanowią poważny problem, dzisiaj pokażemy, jak naprawić błąd RDR_FILE_SYSTEM w systemie Windows 10.

Napraw błąd BSoD RDR_FILE_SYSTEM w systemie Windows 10

Spis treści:

 1. Upewnij się, że twój system Windows 10 jest aktualny
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Odinstaluj / zainstaluj ponownie oprogramowanie antywirusowe
 6. Usuń ostatnio zainstalowane oprogramowanie
 7. Uruchom polecenie chkdsk
 8. Sprawdź swój sprzęt

Poprawka — RDR_FILE_SYSTEM Błąd systemu Windows 10

Rozwiązanie 1 — Upewnij się, że twój system Windows 10 jest aktualny

Najczęstszą przyczyną błędu BSoD jest niezgodność oprogramowania lub sprzętu i można uniknąć większości problemów ze zgodnością, regularnie pobierając aktualizacje systemu Windows. Aktualizacje często usuwają problemy ze zgodnością i wady bezpieczeństwa, dlatego dobrym pomysłem jest ich częste pobieranie.

Oprócz aktualizacji systemu Windows 10 zalecamy regularną aktualizację sterowników. Ponieważ problemy BSoD są często spowodowane wadliwymi lub niekompatybilnymi sterownikami, upewnij się, że płyta główna, karta sieciowa i sterowniki karty graficznej są aktualne, aby uniknąć błędu RDR_FILE_SYSTEM. Jeśli musisz zaktualizować sterowniki, możesz to łatwo zrobić, pobierając je ręcznie ze strony internetowej producenta sprzętu.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Jeśli po aktualizacji sterowników nadal napotykasz problem, wypróbuj kilka narzędzi do rozwiązywania problemów. Pierwszym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z BSOD w systemie Windows 10. Jak można się domyślić, to narzędzie rozwiązuje różne problemy BSOD, w tym błąd RDR_FILE_SYSTEM.

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10 w przypadku problemów BSOD:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Następnym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest skanowanie SFC. To narzędzie wiersza polecenia, które przechodzi przez system w poszukiwaniu potencjalnych problemów. Oczywiście, jeśli rozwiązania są możliwe, skanowanie SFC rozwiąże problem automatycznie.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Ostatnim narzędziem do rozwiązywania problemów, którego będziemy używać, jest DISM. Deployment Image Servicing and Management (DISM) ponownie wdraża obraz systemu, rozwiązując potencjalne problemy po drodze. Może to być pomocne w przypadku błędu RDR_FILE_SYSTEM.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Odinstaluj / zainstaluj ponownie oprogramowanie antywirusowe

Użytkownicy zgłaszali, że program antywirusowy Norton może często powodować błąd RDR_FILE_SYSTEM. Najwyraźniej Norton ma kilka drobnych problemów z Windows 10, a aby naprawić wspomniany błąd, musisz całkowicie odinstalować program Norton antywirus z komputera.

Czasami odinstalowanie oprogramowania antywirusowego pozostawia określone pliki i wpisy rejestru na komputerze, a pliki te mogą również powodować pojawienie się błędu RDR_FILE_SYSTEM. Aby całkowicie usunąć wszystkie pozostałe pliki Norton, należy użyć narzędzia do usuwania Norton. Po prostu pobierz to narzędzie i uruchom je, a program Norton i cały jego plik zostaną całkowicie usunięte z komputera.

 • Chociaż potwierdzono, że Norton powoduje ten problem, każde inne oprogramowanie antywirusowe może również powodować błąd RDR_FILE_SYSTEM, dlatego zaleca się usunięcie każdego zainstalowanego oprogramowania antywirusowego. Wiele firm antywirusowych oferuje narzędzia do odinstalowywania oprogramowania, dlatego należy je pobrać i użyć do całkowitego usunięcia określonego programu antywirusowego.

  Po odinstalowaniu oprogramowania antywirusowego możesz go ponownie zainstalować, ale pamiętaj, aby użyć najnowszej wersji, ponieważ prawdopodobnie najnowsza wersja prawdopodobnie zawiera większość starszych błędów. Możesz też po prostu zainstalować na komputerze inny program antywirusowy.

  Rozwiązanie 6 — Usuń wszelkie ostatnio zainstalowane oprogramowanie

  RDR_FILE_SYSTEM Błąd BSoD może być spowodowany niekompatybilnym oprogramowaniem, a jeśli niedawno zainstalowałeś oprogramowanie innej firmy, to oprogramowanie może być przyczyną tego błędu. Aby rozwiązać ten problem, zalecamy odinstalowanie oprogramowania zainstalowanego kilka dni przed wystąpieniem tego problemu. Najczęściej błędy BSoD są powodowane przez oprogramowanie antywirusowe, VPN lub oprogramowanie do podkręcania, więc jeśli używasz któregoś z nich, upewnij się, że je odinstalowałeś.

  W niektórych rzadkich przypadkach nawet ostatnio zainstalowane sterowniki mogą powodować pojawienie się błędu BSoD. Jeśli w przeszłości instalowano nowe sterowniki, należy je usunąć lub przywrócić do poprzedniej wersji sterownika. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Power User i wybrać Menadżer urządzeń z listy.
   menadżer urządzeń
  2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj ostatnio zainstalowany sterownik, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości z menu.
   właściwości menedżera urządzeń
  3. Idź do Kierowca kartę i kliknij Przywróć sterownik przycisk.
   sterownik wycofania

  Jeśli wycofywanie sterownika nie działa, odinstaluj sterownik, pobierz starszą wersję i zainstaluj ponownie.

  • Rozwiązanie 7 — Uruchom polecenie chkdsk

   W niektórych przypadkach błędy te mogą być spowodowane uszkodzonymi plikami i folderami na dysku twardym, dlatego należy wykonać polecenie chkdsk. Jeśli masz dostęp do systemu Windows 10, wykonaj polecenie chkdsk, wykonując następujące kroki:

   1. naciśnij Klawisz Windows + X i wybierz Wiersz polecenia (administrator) z menu.
    wiersz polecenia-admin
   2. Po uruchomieniu wiersza polecenia wprowadź chkdsk / f / r C:. Możesz zastąpić literę C literą odpowiadającą partycji dysku twardego. Może być konieczne ponowne uruchomienie komputera w celu wykonania polecenia chkdsk dla dysku C, więc miej to na uwadze.
    chkdsk-cmd

   Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do systemu Windows 10 z powodu błędu RDR_FILE_SYSTEM, musisz wykonać następujące czynności:

   1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas uruchamiania. To powinno rozpocząć proces automatycznej naprawy.
   2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Wiersz polecenia.
   3. Po uruchomieniu wiersza polecenia wprowadź chkdsk / f / r C: wykonać skanowanie chkdsk. Wykonaj polecenie chkdsk dla wszystkich posiadanych partycji dysku twardego.

   Rozwiązanie 8 — Sprawdź sprzęt

   Często przyczyną RDR_FILE_SYSTEM jest wadliwy sprzęt, najczęściej RAM. Użytkownicy zgłosili, że po wymianie uszkodzonego modułu pamięci RAM problem został na stałe rozwiązany, dlatego należy przetestować pamięć RAM.

   Aby sprawdzić pamięć RAM, wykonaj następujące czynności:

   1. Pobierz MemTest86 +.
   2. Nagraj narzędzie na płycie CD lub utwórz bootowalny dysk flash USB.
   3. Podłącz dysk flash CD lub USB i uruchom z niego komputer.
   4. Pozwól MemTest86 + działać przez kilka godzin.
   5. Jeśli zostaną znalezione jakiekolwiek błędy, oznacza to, że jeden lub więcej modułów pamięci RAM jest uszkodzonych i należy je wymienić.

   Oprócz pamięci RAM prawie każdy inny składnik sprzętowy może powodować pojawienie się tego błędu BSoD, więc może być konieczne sprawdzenie innego zainstalowanego sprzętu. Warto również wspomnieć, że każdy ostatnio zainstalowany sprzęt może powodować błąd RDR_FILE_SYSTEM BSoD, jeśli ten sprzęt nie jest w pełni kompatybilny z płytą główną. Aby zdiagnozować problem, należy wymienić ostatnio dodany sprzęt i sprawdzić, czy komputer działa bez niego.

   RDR_FILE_SYSTEM Błąd BSoD może powodować pewne problemy w systemie Windows 10, ale można go łatwo naprawić, postępując zgodnie z jednym z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji