POPRAWKA: Błąd ODKRYWANIA KIEROWCY NIEPOPRAWNY WIDOK w systemie Windows 10

Większość błędów na komputerze z systemem Windows 10 jest stosunkowo nieszkodliwa, ale błędy niebieskiego ekranu śmierci mogą spowodować awarię komputera i utratę niezapisanej pracy. Ponieważ tego rodzaju błędy mogą powodować wiele problemów, dzisiaj pokażemy, jak naprawić błąd DREDER UNMAPPING INVALID VIEW.

Jak naprawić błąd DREDER UNMAPPING INVALID VIEW BSoD

Spis treści:

 1. Pobierz najnowsze aktualizacje dla systemu Windows 10
 2. Pobierz najnowsze sterowniki
 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem
 4. Uruchom skanowanie SFC
 5. Uruchom DISM
 6. Usuń / wyłącz problematyczne aplikacje
 7. Wykonaj reset systemu Windows 10
 8. Sprawdź, czy nie ma wadliwego sprzętu
 9. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem

Poprawka — błąd DRIVER_UNMAPPING_INVALID_VIEW Windows 10

Rozwiązanie 1 — Pobierz najnowsze aktualizacje dla systemu Windows 10

Aby mieć pewność, że system działa bez żadnych problemów, należy często pobierać najnowsze aktualizacje systemu Windows 10. System Windows 10 może mieć pewne problemy zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem, które mogą powodować błędy niebieskiego ekranu śmierci, takie jak DRIVER UNMAPPING INVALID VIEW.

Aby zapobiec pojawianiu się tych błędów, ważne jest, aby pobrać najnowsze aktualizacje systemu Windows 10. Firma Microsoft często wydaje nowe aktualizacje za pośrednictwem usługi Windows Update, a wiele z nich rozwiązuje zarówno problemy sprzętowe, jak i programowe, dlatego jeśli chcesz zabezpieczyć komputer przed błędami BSoD, zalecamy częste pobieranie tych aktualizacji.

Rozwiązanie 2 — Pobierz najnowsze sterowniki

Twój system operacyjny w dużej mierze opiera się na sterownikach w celu pracy ze sprzętem, a jeśli niektóre sterowniki są nieaktualne, nie będziesz w stanie prawidłowo korzystać ze sprzętu i najprawdopodobniej napotkasz błąd ODKRYWANIE NIEPRAWIDŁOWEGO KIEROWCY. Aby naprawić ten błąd, ważne jest, aby znaleźć sterownik, który go powoduje, i zaktualizować go. Błędy niebieskiego ekranu śmierci zazwyczaj informują, który plik je powoduje, a przy niewielkich badaniach można dowiedzieć się, który sterownik spowodował ten błąd.

Jeśli nie możesz ustalić, który sterownik jest odpowiedzialny za ten błąd, zdecydowanie zalecamy zaktualizowanie wszystkich sterowników na komputerze. Aktualizowanie sterowników nie jest trudne, a wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić producenta sprzętu i pobrać najnowsze sterowniki.

Użytkownicy zgłaszali pewne problemy z bezprzewodową kartą Intel, a po aktualizacji sterowników adaptera bezprzewodowego problem został rozwiązany, więc najpierw zaktualizuj adapter bezprzewodowy.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 3 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem 

Jeśli aktualizacja systemu Windows i sterowników nie zakończyła się pomyślnie, wypróbujemy wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10. To narzędzie może być pomocne w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju problemów, w tym w błędzie DREDER UNMAPPING INVALID VIEW BSOD.

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 4 — Uruchom skanowanie SFC

Następnym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest skanowanie SFC. To narzędzie skanuje system w poszukiwaniu potencjalnych problemów i rozwiązuje je. Oczywiście, jeśli rozwiązanie jest możliwe. Skanowanie SFC może być również pomocne przy rozwiązywaniu problemów BSOD.

Aby uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10, wykonaj następujące instrukcje:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Uruchom DISM

Trzecim narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest DISM. Obsługa i zarządzanie obrazem wdrażania to narzędzie, które ponownie wdraża obraz systemu. Możliwe więc, że błąd BSOD zostanie rozwiązany po drodze.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 6 — Usuń / wyłącz problematyczne aplikacje

Czasami aplikacje innych firm mogą powodować pojawienie się tego rodzaju błędów, dlatego bardzo ważne jest, aby znaleźć aplikację powodującą ten błąd i usunąć ją. Musimy wspomnieć, że należy odinstalować wszystkie aplikacje, które ostatnio zainstalowałeś lub zaktualizowałeś, ponieważ mogą one być przyczyną błędu DRIVER_UNMAPPING_INVALID_VIEW.

Jednym z najprostszych sposobów na znalezienie problematycznej aplikacji jest przeprowadzenie czystego rozruchu. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź msconfig. naciśnij Wchodzić na klawiaturze lub kliknij dobrze.
  driver-unmapping-invalid-view-msconfig
 2. Okno konfiguracji systemu powinno się teraz otworzyć. Wybierz Uruchamianie selektywne i odznacz Załaduj elementy startowe.
  konfiguracja odwzorowywania sterowników-niepoprawna-widok
 3. Iść do Usługi patka. Czek Ukryj wszystkie usługi Microsoft i kliknij Wyłącz wszystkie przycisk.
  Unmapowanie sterownika-niepoprawny-widok-system-konfiguracja-usług
 4. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany. Jeśli zostanie wyświetlony monit o ponowne uruchomienie komputera, wybierz opcję nie.
 5. naciśnij Ctrl + Shift + Esc aby otworzyć Menedżera zadań.
 6. Iść do Uruchomienie i wyłącz wszystkie aplikacje na liście przed uruchomieniem. Możesz to zrobić po prostu klikając prawym przyciskiem myszy każdą pozycję listy i wybierając Wyłączyć z menu.
  driver-unmapping-invalid-view-Task-manager-disable
 7. Po wyłączeniu wszystkich aplikacji z listy Autostart zamknij Menedżera zadań i uruchom ponownie twój komputer.
 • Po wyłączeniu wszystkich aplikacji i usług startowych sprawdź, czy błąd BSoD został naprawiony. Jeśli błąd już się nie pojawia, oznacza to, że został spowodowany przez jedną z wyłączonych aplikacji lub usług. Aby dowiedzieć się, która aplikacja powoduje ten błąd, musisz powtórzyć te kroki i włączyć aplikacje i usługi jeden po drugim, aż znajdziesz tę, która powoduje ten błąd.

  Rozwiązanie 7 — Wykonaj reset systemu Windows 10

  Jeśli błąd NIEPOPRAWNEGO WIDOKU KIEROWCY jest spowodowany przez oprogramowanie, można to naprawić, wykonując reset systemu Windows 10. Musimy ostrzec, że reset systemu Windows 10 jest podobny do czystej instalacji i spowoduje usunięcie wszystkich plików z partycji C, więc należy wykonać kopię zapasową ważnych plików.

  Aby wykonać reset systemu Windows 10, może być również potrzebny rozruchowy dysk flash USB, więc należy go utworzyć za pomocą narzędzia Media Creation Tool. Po zakończeniu możesz zresetować system Windows 10, wykonując następujące czynności:

  1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej, aby rozpocząć automatyczną naprawę.
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko. Jeśli zostaniesz poproszony o włożenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, zrób to.
  3. Wybierać Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki i kliknij Resetowanie przycisk.
  4. Rozpocznie się proces resetowania. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby go ukończyć.

  Po zresetowaniu systemu Windows 10 będziesz mieć nową instalację systemu Windows 10. Jeśli błąd niebieskiego ekranu śmierci pojawi się ponownie, oznacza to, że jest on spowodowany problemem sprzętowym.

  Rozwiązanie 8 — Sprawdź, czy nie ma wadliwego sprzętu

  DRIVER UNMAPPING NVALID VIEW i wiele innych błędów BSoD może być spowodowanych wadliwym sprzętem, dlatego bardzo ważne jest, aby usunąć ostatnio zainstalowany sprzęt, ponieważ może on nie być w pełni kompatybilny z komputerem. Jeśli ostatnio zainstalowany sprzęt nie stanowi problemu, koniecznie sprawdź pamięć RAM, płytę główną, dysk twardy i wszystkie inne główne komponenty. Niewielu użytkowników zgłosiło problemy z bezprzewodową kartą Intel, a po usunięciu karty i zaktualizowaniu sterowników problem został rozwiązany.

  Rozwiązanie 9 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem

  Ponieważ ten problem jest w rzeczywistości problemem niebieskiego ekranu śmierci, możesz także uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem w systemie Windows 10. Błędy BSOD są dość powszechne w systemie Windows 10, dlatego Microsoft postanowił dodać specjalne narzędzie, które pomoże Ci je naprawić.

  Aby uruchomić to narzędzie, wybierz Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Narzędzie do rozwiązywania problemów> wybierz i uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem.narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem

  Błąd DRIVER_UNMAPPING_INVALID_VIEW może być problematyczny, ale mamy nadzieję, że udało Ci się naprawić ten błąd, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji