POPRAWKA: Aparat Skype nie działa w systemie Windows 10

Skype to oprogramowanie do przesyłania wiadomości, w którym można używać kamery internetowej laptopa lub komputera stacjonarnego. Za pomocą kamer internetowych użytkownicy mogą nawiązywać połączenia wideo w Skypie.

Jednak niektórzy nie zawsze mogą uzyskać działający strumień wideo za pomocą kamer Skype.

Jeśli więc twój aparat Skype nie ma efektywnych połączeń wideo, to kilka sposobów, aby to naprawić w systemie Windows 10.

Po pierwsze, pamiętaj, że rozmowy wideo Skype działają tylko z kamerami stacjonarnymi i laptopami. Mogą to być wbudowane lub zewnętrzne kamery internetowe USB.

Nie obejmuje to jednak kamer mobilnych, których nie można używać do rozmów wideo przez Skype. Upewnij się również, że zewnętrzna kamera internetowa USB jest poprawnie podłączona do pulpitu.

Jak mogę rozwiązać problemy z kamerą Skype na komputerze?

1. Ponownie zainstaluj Skype z najnowszą wersją

Czy wyłączyłeś automatyczne aktualizacje w Skype? Jeśli tak, może być konieczne zaktualizowanie aplikacji Skype do najnowszej wersji. To niekoniecznie oznacza, że ​​musisz ponownie zainstalować oprogramowanie, ale to zagwarantuje, że używasz najnowszej wersji z zainstalowanymi najnowszymi łatkami.

Otwórz tę stronę internetową i kliknij Pobierz Skype na Windows aby uzyskać wersję aktualizacji. Możesz też wybrać Wsparcie > Sprawdź aktualizacje w aplikacji Skype.

W rzadkich przypadkach ponowna instalacja Skype na twoim komputerze może być niemożliwa. Aby naprawić tę usterkę techniczną, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, aby uzyskać więcej informacji o krokach rozwiązywania problemów, które należy wykonać.

2. Sprawdź, czy kamera internetowa jest poprawnie skonfigurowana

 1. Następnie sprawdź, czy kamera internetowa jest skonfigurowana do obsługi Skype. Otwórz aplikację Skype i wybierz Przybory > Opcje aby otworzyć dalsze ustawienia.
 2. Następnie kliknij Ustawienia wideo, aby sprawdzić konfigurację kamery internetowej. Jeśli ustawienia wideo mówią „Skype nie mógł znaleźć kamery internetowej”, to Skype nie rozpoznał twojego aparatu.
 3. W takim przypadku należy otworzyć oprogramowanie kamery internetowej i włączyć aparat. Ewentualnie włącz go za pomocą przełącznika sprzętowego, jeśli możesz.
 4. Następnie uruchom ponownie aplikację Skype.
 5. Kliknij Przybory > Opcje i Ustawienia wideo jeszcze raz, aby sprawdzić konfigurację kamery. Teraz powinieneś zobaczyć tam swój wizerunek.
 6. Jeśli obraz wideo jest bardzo ciemny, należy wybrać Ustawienia kamery internetowej.skonfiguruj ustawienia kamery skype
 7. Wybierz kartę Sterowanie kamerą w oknie Właściwości filtra przechwytywania wideo.
 8. Następnie możesz wybrać Kompensacja przy słabym świetle opcja, która rozjaśni obraz wideo.
 9. naciśnij Zastosować i dobrze aby potwierdzić wybraną opcję.

Jednym z najczęstszych problemów na Skypie jest irytujący problem z kamerą z czarnym ekranem.

Skype nie pokazuje twojej twarzy? Mamy dla Ciebie odpowiednią poprawkę

Ten problem często występuje z powodu niepoprawnych ustawień. Oto przetestowany przewodnik rozwiązywania problemów, w jaki sposób naprawić problemy z kamerą internetową na czarnym ekranie na dobre.

3. Zaktualizuj sterowniki kamery internetowej

Najnowsze sterowniki kamery internetowej mogą obejmować aktualizacje, które mogą obsługiwać metody stosowane przez Skype do uzyskiwania dostępu do strumieni wideo z kamery.

Tak więc aktualizacja sterowników urządzenia do kamery może sprawić, że będzie działać ze Skype. W ten sposób możesz sprawdzić i zaktualizować sterowniki aparatu w systemie Windows 10.

 1. Naciśnij klawisz Win + X i wybierz Menadżer urządzeń z menu.
 2. Teraz kliknij Urządzenia obrazujące gdzie powinna znajdować się Twoja kamera internetowa na liście.
 3. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy kamerę internetową i wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika opcja z menu kontekstowego.
 4. Zostanie otwarte okno Aktualizuj oprogramowanie sterownika, z którego możesz wybrać Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika.
 5. Lub możesz wybrać Odinstaluj i uruchom ponownie system Windows. System Windows automatycznie zainstaluje najnowsze sterowniki kamery internetowej.

Aktualizuj sterowniki automatycznie (sugerowane)

Po odinstalowaniu sterowników zalecamy ich ponowną instalację / aktualizację. Ręczne pobieranie i instalowanie sterowników to proces, który niesie ryzyko zainstalowania niewłaściwego sterownika, co może prowadzić do poważnych awarii systemu.

Bezpieczniejszym i łatwiejszym sposobem aktualizacji sterowników na komputerze z systemem Windows jest użycie automatycznego narzędzia. Zdecydowanie zalecamy narzędzie Tweakbit do aktualizacji sterowników. Automatycznie identyfikuje każde urządzenie na twoim komputerze i dopasowuje je do najnowszych wersji sterowników z obszernej internetowej bazy danych.

Oto jak to działa:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updater

  okno startowe aktualizacji sterownika

 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  tweakbit aktualizator sterowników skanuje sterowniki Windows 10
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Zrzeczenie się: niektóre funkcje tego narzędzia nie są darmowe.

4. Sprawdź, czy inne programy nie korzystają z kamery internetowej

Należy również zauważyć, że inne oprogramowanie zintegrowane z kamerą internetową może przechwytywać strumień wideo. Być może dlatego aparat nie działa w Skypie. Możesz to sprawdzić, klikając pasek zadań prawym przyciskiem myszy i wybierając Menadżer zadań.

Następnie wybierz pakiety oprogramowania innych firm, zwłaszcza komunikatory internetowe lub aplikacje internetowe, wymienione w obszarze Procesy w tle i naciśnij je Zakończ zadanie guziki. Następnie uruchom ponownie aplikację Skype.

Czy wiesz, że hakerzy mogą połączyć się z kamerą Skype i cię szpiegować? Oto jak je zablokować.

5. Napraw zamrażanie kamery internetowej w Skype

Czasami aktualizacje systemu Windows powodują zawieszanie się kamery internetowej w Skypie. Czy kamera internetowa zawiesza się po minucie, gdy wykonujesz połączenie wideo za pomocą Skype?

Jeśli tak, to prawdopodobnie wynika to z aktualizacji systemu Windows, która uniemożliwia kamerom USB używanie domyślnego kodowania H264 i MJPEG.

Możesz to naprawić, edytując rejestr w następujący sposób:

 1. Możesz otworzyć rejestr, naciskając klawisze Win + R. Następnie wpisz „regedit” w polu tekstowym Uruchom i naciśnij dobrze.
 2. Następnie powinieneś przejść do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ WOW6432Node \ Microsoft \ Windows Media Foundation \ Platforma w rejestrze.
 3. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce po prawej stronie okna rejestru i wybierz Nowy > Wartość DWORD (32-bit) z menu kontekstowego.
 4. Powinieneś wpisać EnterFrameServerMode jako nowy tytuł klucza.
 5. Podwójne kliknięcie EnterFrameServerMode aby otworzyć poniższe okno Edytuj wartość DWORD (32-bit).
 6. Wpisz 0 w polu tekstowym Dane wartości w oknie, jeśli nie jest to już wartość domyślna.
 7. wciśnij dobrze , a następnie powinieneś zrestartować system Windows.
 8. Teraz otwórz Skype, aby nawiązać połączenie wideo z kamerą USB.

6. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z urządzeniem w systemie Windows

Może się zdarzyć, że Twoja kamera internetowa w ogóle nie działa, a co dopiero w Skype. Otwórz aplikację Aparat Windows 10, aby sprawdzić, czy kamera internetowa tam działa.

Jeśli nie, przydatne może być narzędzie do rozwiązywania problemów z urządzeniem w systemie Windows.

 1. Wpisz „narzędzie do rozwiązywania problemów” w polu wyszukiwania Cortana i wybierz, aby otworzyć kartę Panel sterowania rozwiązywania problemów.
 2. Kliknij Sprzęt i dźwięk na karcie Rozwiązywanie problemów.
 3. Następnie wybierz Sprzęt i urządzenia z wymienionych narzędzi do rozwiązywania problemów.
 4. wciśnij Kolejny przycisk, aby skanować za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami. Może to stanowić poprawkę dla kamery internetowej.
 5. Uruchom ponownie system Windows, jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów wykryje i naprawi coś.

Te narzędzia przydadzą się, jeśli chcesz nagrywać rozmowy Skype

7. Sprawdź, czy Twoja kamera internetowa jest kompatybilna ze Skype

Nie każdy aparat stacjonarny lub laptop jest kompatybilny ze Skype. Jeśli Twoja kamera internetowa jest bardziej przestarzała, być może nie jest kompatybilna ze Skype.

Ta strona zawiera listę kompatybilnych i niekompatybilnych kamer Skype. Przewiń listę niedziałających kamer, aby zobaczyć, czy zawiera ona twój aparat.

Z tymi poprawkami może teraz Skype wyświetli wideo! Pamiętaj, że potrzebujesz także co najmniej DirectX w wersji 9.0, aby rozmowy wideo Skype działały.

Jeśli potrzebna jest bardziej ogólna poprawka sprzętowa kamery internetowej, zapoznaj się z tym artykułem dotyczącym raportu systemu Windows lub na stronie internetowej producenta, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Link do głównej publikacji