Historia plików nie działa w systemie Windows 10 / 8.1 / 8 [Poprawka]

Funkcja historii plików w systemie Windows 10, Windows 8 tworzy kopię zapasową plików systemu operacyjnego, a jeśli kiedykolwiek będziesz mieć problemy z urządzeniem Windows 10, Windows 8, możesz przywrócić system operacyjny do poprzedniego momentu, usuwając wszelkie błędy systemowe mogłeś dostać się po drodze. Możesz wybrać także różne wersje systemu kopii zapasowej, ale zależy to od Ciebie i wersji, którą chcesz przywrócić.
problemy z historią plików w systemie Windows 8
Konfiguracja historii plików systemu Windows 8 i Windows 10 różni się nieco od poprzednich wersji systemu Windows, dlatego poniżej zobaczymy, jak poprawnie skonfigurować funkcję „Historia plików” i sprawić, by działała tak, jak powinna.

Samouczek dotyczący naprawiania i uruchamiania funkcji „Historia plików” w systemie Windows 10, Windows 8

Widząc, że Historia plików nie będzie działać po zainstalowaniu systemu Windows 10, Windows 8, ponieważ jego domyślna konfiguracja jest automatycznie wyłączana, pokażemy Ci, jak poprawnie skonfigurować, wykonując poniższe kroki.

Uwaga: Zaleca się zapisywanie kopii zapasowych wykonanych dla systemu Windows 10, Windows 8 na zewnętrznym dysku twardym lub w pamięci USB.

Wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać kopie zapasowe systemu Windows 8, Windows 10:

 1. Podłącz zewnętrzny dysk twardy lub pamięć USB do urządzenia.
 2. Teraz będziemy musieli otworzyć Panel sterowania. Aby otworzyć Panel sterowania, musimy przejść kursorem myszy po prawej stronie ekranu i kliknąć lewym przyciskiem myszy ikonę „Ustawienia”.
 3. W oknie „Ustawienia” kliknij lewym przyciskiem „Panel sterowania”.
 4. Spójrz w okno „Panel sterowania”, które właśnie otworzyłeś, w „Historia plików” i kliknij na niego lewym przyciskiem myszy.
 5. Teraz otworzysz okno „Historia plików”, a po lewej stronie okna będziesz musiał kliknąć lewym przyciskiem myszy na funkcję „Wybierz dysk”.
 6. Po kliknięciu „Wybierz dysk” musisz wybrać zewnętrzny dysk twardy lub pamięć USB podłączoną do komputera z systemem Windows 8 lub Windows 10.
 7. Kliknij lewym przyciskiem myszy przycisk „OK”.
 8. Jeśli pojawi się ponownie monit z komunikatem „Czy chcesz ponownie użyć tego napędu do historii plików?”, Kliknij lewym przyciskiem myszy na „Tak”.

Włącz funkcję historii plików:

 1. W oknie „Historia plików”, które otworzyłeś powyżej, wyszukaj przycisk w prawej dolnej części ekranu z napisem „Włącz”.
 2. Kliknij lewym przyciskiem myszy na „Włącz”.

Teraz widząc, że wielu użytkownikom nie podoba się fakt, że historia plików wciąż zapisuje kopie zapasowe, dlatego zwiększając zajmowaną przestrzeń na dysku twardym, zobaczymy, jak ustawić datę i godzinę utworzenia kopii zapasowej plików oraz jak często usuwać kopię zapasową kopie:

 1. Po lewej stronie okna „Historia plików” kliknij lewym przyciskiem myszy funkcję „Ustawienia zaawansowane”.
 2. Obok „Zapisz kopie lub pliki” masz menu rozwijane. Stamtąd możesz wybrać, jak często chcesz zapisywać kopie plików.
 3. Obok funkcji „Rozmiar pamięci podręcznej offline” możesz wybrać maksymalne miejsce, które zajmie tworzenie kopii zapasowej historii plików, gdy dysk twardy wybrany do Historii plików do skopiowania danych nie jest podłączony.
 4. Obok funkcji „zachowaj zapisane wersje” możesz wybrać, jak długo chcesz zachować poprzednią wersję.
 5. Po zakończeniu ustawień możesz kliknąć lewym przyciskiem myszy przycisk „Zapisz zmiany” znajdujący się w dolnej części tego okna.
 6. Po zakończeniu uruchom ponownie system Windows 8, Windows 10 PC i aktywuj historię plików.

Ogólne poprawki i wskazówki dotyczące historii plików

To nie jedyny problem, jaki możesz napotkać w „Historii plików” w systemach operacyjnych Windows 10 / 8.1 / 8. Na przykład po uaktualnieniu do systemu Windows 8.1 może nie być w stanie znaleźć niektórych wrażliwych liter (folderów wielkich liter). W tym celu zalecamy sprawdzenie naszego dedykowanego artykułu na temat błędów z rozróżnianiem wielkości liter w Historii plików.

Musimy wspomnieć, że niektóre pogłoski zostały opublikowane i mówią, że w Windows 10 Historia plików zniknie. Nie będziesz już mógł tworzyć kopii zapasowych swoich danych przy użyciu tej funkcji i jest to smutne, ale zawsze istnieje alternatywa. Zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z naszą listą najlepszych programów do tworzenia kopii zapasowych dla użytkowników systemu Windows.

Masz, odpowiednie ustawienia historii plików i będziesz mieć swoje kopie zapasowe do przechowywania na dysku twardym. Napisz do nas poniżej na wszelkie pytania dotyczące tego artykułu i co możemy zrobić, aby Ci pomóc.

Link do głównej publikacji