Pobierz RansomSaver, aby wykryć i zablokować ransomware w Outlooku

Wiele ataków ransomware atakuje wiadomości e-mail, ponieważ są doskonałą okazją do użycia przez hakerów w krótkim czasie. RansomSaver to dodatek do programu Microsoft Outlook do przesyłania wiadomości. Wykrywa i usuwa e-maile zawierające oprogramowanie ransomware.

Podstawowe funkcje RansomSaver

RansomSaver to dodatek do Microsoft Outlook, który jest kompatybilny ze wszystkimi 32-bitowymi i 64-bitowymi wersjami Microsoft Outlook od Outlook 2007 do najnowszych wersji. Działa na wszystkich wersjach systemu Windows wydanych po Windows XP. Mówiąc o systemie Windows XP, jeśli nadal używasz tego systemu operacyjnego, nie zapomnij zainstalować niezawodnego narzędzia antywirusowego. Aby uzyskać więcej informacji na temat najlepszego oprogramowania antywirusowego do użycia, sprawdź tę listę.

RansomSaver integruje się automatycznie z programem Outlook po instalacji. Posiada wiele opcji, ale podstawową funkcją jest skanowanie w poszukiwaniu ransomware.

RansomSaver sprawdza wiadomości e-mail wybrane dla załączników ransomware i może usunąć całą wiadomość lub tylko zainfekowany załącznik. Dodatek przenosi następnie wiadomości e-mail do dedykowanego folderu o nazwie RansomSaver.

Funkcje RansomSaver

Opcje obsługiwane przez program są bardzo proste i obejmują:

  • Możesz włączyć lub wyłączyć usuwanie załączników / wiadomości e-mail
  • Możesz wyłączyć tę funkcję do momentu następnego uruchomienia programu Outlook
  • Możesz wyłączyć skanowanie folderu usuniętych elementów w Outlooku

Te opcje można znaleźć na pasku narzędzi dodatku. Tam zobaczysz także opcje skanowania istniejących folderów w poszukiwaniu oprogramowania ransomware oraz link prowadzący do dziennika incydentów.

Podsumowując, RansomSaver ma dwa cele: wykrywanie potencjalnych zagrożeń podczas otwierania wiadomości e-mail i skanowanie wszystkich istniejących w poszukiwaniu potencjalnych problemów. Jest bardziej prawdopodobne, że bardziej doświadczeni użytkownicy nie uznają tego narzędzia za szczególnie przydatne w ich własnych systemach, ale program z pewnością okaże się świetny do ochrony bardziej niedoświadczonych użytkowników i zapobiegania wykonywaniu złośliwych plików dołączonych do ich wiadomości e-mail.

Więcej informacji o innych podobnych narzędziach skanujących wiadomości e-mail w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania znajduje się w tym artykule.

Pobierz RansomSaver z Synergy.

Link do głównej publikacji