Pobierz Icecream Password Manager na wszystkie wersje systemu Windows

Jednej rzeczy, której nauczyłem się z mojego życia, jest zapisywanie rzeczy, które uważam za ważne. Cóż, do ostatnich kilku lat korzystałem z codziennego pamiętnika, ale później odkryłem, że cyfrowe medium jest nie tylko wygodne, ale także łatwe w użyciu.

Potem pojawiła się mieszanka Evernote i Google Keep, jednak wszystkie aplikacje do robienia notatek miały rażącą wadę — brak funkcji zarządzania hasłami.

Szybko do przodu i użyłem prawie wszystkich głównych programów do zarządzania hasłami, w tym LastKeep i Kaspersky.

Jednak w niedawnej przeszłości przywiązałem się do Icecream Password Manager, uproszczonego narzędzia do zarządzania hasłami, które osiąga wysokie wyniki na froncie użytkowym.

Dlaczego potrzebujesz menedżera haseł?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z potrzeby Menedżera haseł, dopóki nie jest za późno. Menedżer haseł pomaga generować i zapisywać silne hasła do dowolnej liczby usług w Internecie.

Problem pomyłki z hasłem został rozwiązany, ponieważ wszystkie hasła są szyfrowane i przechowywane w Menedżerze haseł Icecream. Dodatkowo, to takie narzędzia, które będą chronić twoje dane uwierzytelniające przed naruszeniami lub złośliwym oprogramowaniem.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że menedżer haseł Icecream jest bezpłatnym narzędziem dla systemu Windows i może zarządzać wieloma kontami na różnych platformach.

Pobierz Icecream Password Manager na komputery z systemem Windows

Najlepsze funkcje Menedżera haseł Icecream

Menedżer haseł Icecream jest najwyraźniej zbudowany z myślą o złożoności transakcji finansowych, które mają miejsce w przestrzeni online. Dzięki szyfrowaniu AES-256 Menedżer haseł Icecream pomaga zabezpieczyć poufne dane, takie jak konta bankowe online, dane logowania do stron internetowych, karty kredytowe i inne dane bezpieczne od intruzów i hakerów.

Na szczęście wielu użytkowników będzie mogło korzystać z Icecream Password Manager z tego samego komputera.

Menedżer haseł Icecream dodaje kolejną warstwę bezpieczeństwa, oferując funkcję skarbca. Zasadniczo skarbiec jest jak prawdziwy sejf, w którym przechowywane są wszystkie cenne rzeczy.

Program pozwala użytkownikom tworzyć wiele narzędzi i zarządza nimi wszystkimi za pomocą hasła głównego.

Jak zainstalować Icecream Password Manager

Instalacja jest dość prosta. Tutaj trzeba pobrać oprogramowanie. Na stronie inicjującej oprogramowanie poprosi użytkowników o skonfigurowanie skarbca, a także o podanie takiej samej nazwy. Oprócz nazwy skarbca należy również wprowadzić hasło i wskazówkę ułatwiającą odzyskanie.

Instalacja nie będzie kontynuowana, dopóki nie utworzysz przynajmniej jednego skarbca. Dzięki opcji importowania będziesz mógł również importować pliki .ipm z innych menedżerów haseł.

W następnym kroku instalacji będziesz mieć możliwość zainstalowania wtyczki do Chrome lub Firefox. Osobiście polecam wybranie wtyczki dla wszystkich przeglądarek, aby menedżer haseł Icecream był dostępny w obu przeglądarkach.

Omówiliśmy dodatkowe narzędzia do zarządzania hasłami w tym przewodniku. Sprawdź to.

Na ekranie głównym skarbca możesz kliknąć ikonę „klucza bezpiecznego” i dodać więcej skarbców.

Dodanie szczegółów hasła do każdej strony jest dość proste, wystarczy kliknąć przycisk „Dodaj element”, a następnie wybrać login. Menedżer haseł Icecream wyświetli również monit o zapisanie za każdym razem, gdy zalogujesz się do usługi takiej jak Facebook lub Twitter z przeglądarki.

Pod zakładką ustawień znajdziesz Ogólne, Kopia zapasowa i Przeglądarki. Opcje tworzenia kopii zapasowych obejmują sposób, w jaki chcesz dostosować kopie zapasowe, a następnie kartę Przeglądarki, która pozwala zarządzać hasłami w przeglądarkach.

Inne funkcje to Secure Note, przechowalnia do ochrony swoich pomysłów, hasło główne i synchronizacja Dropbox. Co więcej, inne funkcje, takie jak automatyczna blokada, są ustawione tak, aby twój sejf był bezpieczniejszy.

Menedżer haseł Icecream jest zgodny ze wszystkimi dostępnymi wersjami systemu Windows, w tym wersjami systemu operacyjnego, które nie są już obsługiwane przez firmę Microsoft.

Bez względu na to, czy korzystasz z systemu Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows 2003, Windows 2000, Windows Vista, Windows XP lub Windows Server 2008, to narzędzie do zarządzania hasłami zapewniło Ci ochronę.

Dolna linia

Po skorzystaniu z innych Menedżerów haseł, takich jak Avira i LastPass, jedno jest pewne, że Menedżer haseł Icecream zapewnia właściwą równowagę między funkcjami a bezpieczeństwem.

Co więcej, oprogramowanie jest intuicyjne i łatwe w użyciu. Podczas gdy większość innych Menedżerów haseł koncentruje się tylko na wtyczce internetowej, Menedżer haseł Icecream pomaga również zachować kopię paszportu, licencji kierowcy, a także licencji na oprogramowanie!

Link do głównej publikacji