Pobieranie danych. Poczekaj kilka sekund i spróbuj ponownie wyciąć lub skopiować

Przewyższać jest dostępny online za pośrednictwem aplikacji Excel Web App lub Excel Online lub Office 365. Czasami, gdy próbujesz skopiować dane z wersji online na cokolwiek innego na komputerze, pojawia się błąd „Pobieranie danych. Poczekaj kilka sekund i spróbuj ponownie wyciąć lub skopiować.”

Gdy otworzysz wersję online pliku Excel, zachowuje on swoją kopię w tymczasowym obszarze systemu operacyjnego. Synchronizuje się z wersją online przy każdej zmianie. Podobnie, gdy wykonujesz kopię lub wycinanie, próbuje się sprawdzić. Jeśli nie można zweryfikować wersji online, wstrzymuje działanie. Dlatego pojawia się błąd.

Pobieranie danych. Poczekaj kilka sekund i spróbuj ponownie wyciąć lub skopiować

Pobieranie danych. Poczekaj kilka sekund i spróbuj ponownie wyciąć lub skopiować

Teraz, gdy wiesz, dlaczego występuje ten błąd, przyjrzyjmy się możliwym rozwiązaniom umożliwiającym obejście błędu, jeśli go nie naprawimy.

1] Pobierz kopię offline

Kliknij Plik> Zapisz jako> Pobierz kopię. Spowoduje to pobranie kopii pliku na komputer. Następnie możesz edytować i kopiować tekst z pliku i wklejać go w dowolnym miejscu. Jeśli masz subskrypcję Office 365, możesz używać aplikacji Microsoft Office do pisania offline i synchronizacji z wersją online. Pamiętaj, aby użyć tego samego konta Microsoft.

Uwaga: nawet jeśli nie masz subskrypcji Office 365, możesz pobrać mobilną wersję programu Excel ze sklepu Microsoft Store. Pozwoli ci to czytać i kopiować dane z pliku. Odwrotnie jest zaimportować plik do Arkuszy Google, a następnie skopiować dane z tego miejsca.

2] Odznacz zaznaczenie tekstu

Jeśli nie chcesz pobierać pliku, tymczasową poprawką jest odznaczenie wszystkiego, co wybrałeś i poczekaj chwilę. Po zsynchronizowaniu pliku programu Excel możesz spróbować ponownie skopiować. To powinno działać.

3] Zamknij kartę przeglądarki i ponownie otwórz / Otwórz w innej przeglądarce.

Ponieważ jest to wersja online, jeśli coś edytujesz, synchronizuje się natychmiast, chyba że wyświetli komunikat o błędzie. Jeśli więc nie masz nic do stracenia, zamknij kartę, w której plik był otwarty. Następnie ponownie otwórz plik, ponownie odwiedzając jego lokalizację. Możesz także wypróbować inną przeglądarkę, jeśli to nie zadziała.

W dobie technologii mamy wiele rozwiązań do otwierania plików. Więc jeśli chodzi tylko o otwieranie plików, istnieje wiele aplikacji. Jeśli jeden nie działa, pobierz inny, aby wykonać swoją pracę.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą rozwiązać problem.

Link do głównej publikacji