PhotoFilmStrip to darmowy program do tworzenia pokazów slajdów dla systemu Windows 10

Jeśli chodzi o tworzenie pokazu slajdów, za każdym razem Microsoft PowerPoint znajduje się na szczycie listy. Jeśli jednak nie masz subskrypcji pakietu Office i chcesz zrobić prosty pokaz slajdów dla projektu szkolnego lub biurowego, możesz to sprawdzić darmowy program do pokazu slajdów dla Windows 10/8/7 o nazwie PhotoFilmStrip. Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy ani dużo czasu, aby zacząć korzystać z tego przenośnego narzędzia do tworzenia pokazów slajdów.

PhotoFilmStrip twórca pokazu slajdów

PhotoFilmStrip to darmowy program do tworzenia pokazów slajdów dla systemu Windows 10

Chociaż w tym narzędziu nie można uzyskać takiej samej liczby funkcji lub opcji, jak Microsoft PowerPoint lub Lody Slideshow Maker, możesz zobaczyć wszystkie niezbędne opcje, dzięki czemu możesz zrobić atrakcyjną prezentację.

Mówiąc o konkretnych funkcjach PhotoFilmStrip, są to:

 • Współczynnik kształtu: Możesz grać ze współczynnikiem proporcji, aby wynik pasował do ekranu, na którym wyświetlana jest prezentacja lub pokaz slajdów.
 • Efekt: Jeśli chcesz dodać efekt czarno-biały lub sepii, możesz uzyskać wbudowaną opcję. Ta opcja jest przydatna, gdy nie masz dedykowanego edytora obrazów, takiego jak GIMP.
 • Przejście: Przejście jest integralną częścią pokazów slajdów i możesz dodać taki element podczas korzystania z PhotoFilmStrip. Można jednak znaleźć tylko przejścia „Fade” i „Roll”.
 • Oś czasu: Oś czasu jest wymagana dla wygodnego dostępu, a intuicyjna oś czasu jest dostępna w tej aplikacji, w której możesz umieścić wszystkie obrazy, dodać przejścia, efekty itp.
 • Muzyka: Możesz nie chcieć dodawać muzyki do swojego projektu biurowego, ale czasami musisz to zrobić, aby porzucić nudę. PhotoFilmStrip pozwala dodawać muzykę z komputera.
 • Wyjście 4K: Istnieje tylko kilka twórców pokazów slajdów, które pozwalają przetwarzać prezentację w rozdzielczości 4K. Niemniej jednak możesz eksportować pokaz slajdów w 4K za pomocą tego oprogramowania.

Istnieją inne opcje i funkcje, które można znaleźć podczas korzystania z niego na komputerze.

Pobierz i używaj PhotoFilmStrip na Windows

Aby rozpocząć korzystanie z PhotoFilmStrip, możesz wykonać następujące kroki:

 1. Pobierz z oficjalnej strony internetowej
 2. Wyodrębnij zawartość pliku .zip
 3. Otwórz plik wykonywalny
 4. Zaimportuj obraz i wykonaj wymaganą edycję
 5. Eksportuj pokaz slajdów.

Najpierw musisz pobrać to oprogramowanie na komputer. Jak wspomniano wcześniej, nie trzeba go instalować ze względu na przenośność. Po pobraniu musisz rozpakować plik .zip i kliknąć dwukrotnie plik PhotoFilmStrip.exe, aby otworzyć narzędzie.

Rozpoczynając go po raz pierwszy, musisz utworzyć nowy projekt. W tym celu kliknij odpowiedni przycisk na ekranie i wprowadź nazwę projektu, lokalizację, w której chcesz zapisać projekt oraz proporcje.

Następnie musisz zaimportować wszystkie obrazy, które chcesz uwzględnić w pokazie slajdów. Dlatego możesz znaleźć efekty, ruch, przejścia itp. Aby dodać muzykę, musisz kliknąć ikonę melodii na górnym pasku menu i wybrać utwór z komputera.

Po dodaniu wszystkich rzeczy musisz kliknąć Renderuj taśmę filmową przycisk, który jest ostatnią opcją na górnym pasku menu. Poprosi Cię o wybranie formatu i rozdzielczości. Wybierz żądane opcje i kliknij Początek przycisk, aby rozpocząć renderowanie.

Jeśli Ci się spodoba, możesz pobrać PhotoFilmStrip z oficjalna strona internetowa. Jest również dostępny w sklepie Microsoft Store.

Link do głównej publikacji