Oto jak uzyskać dostęp do folderu zrzutów ekranu Steam i korzystać z niego

Steam jest jedną z najczęściej używanych platform do gier na świecie. Usługa oferuje szeroką gamę gatunków gier i stała się opcją dla osób, które chcą pobrać nowe gry, a nawet wypróbować wersje próbne przed oficjalną premierą gry.

Jeśli kiedykolwiek grałeś w gry online, wiesz, jak ważne jest, aby móc zrobić zrzut ekranu z akcji na ekranie. Może to być przydatne w różnych przypadkach, ale najczęściej służy do wizualnego rejestrowania błędów w grze, gromadzenia przydatnych informacji itp.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o folderze zrzutów ekranu Steam

  • Gdzie jest folder zrzutów ekranu w Steam?
  • Jak zmienić folder zrzutów ekranu Steam?
  • Jak pobrać zrzuty ekranu ze Steam?

Gdzie jest folder zrzutów ekranu w Steam?

Aby zrobić zrzut ekranu w Steam, możesz nacisnąć F12 przycisk (domyślnie) na klawiaturze. Spowoduje to wykonanie zrzutu ekranu, a następnie pojawi się wyskakujące okienko o nazwie Screenshot Manager.

To przydatne narzędzie jest nowym dodatkiem do platformy gier Steam i pozwala robić zrzuty ekranu, zarządzać nimi i udostępniać je bez konieczności wychodzenia z programu.

Po utworzeniu zrzutów ekranu można je posortować w poszczególnych folderach dla każdej gry. Możesz wybrać między zapisaniem ich na dysku twardym a udostępnieniem ich społeczności Steam. Możesz również zachować prywatność swoich zrzutów ekranu, jeśli zdecydujesz się to zrobić.

Aby wyświetlić zrzuty ekranu za pomocą Menedżera zrzutów ekranu, możesz po prostu kliknij Widok> Zrzuty ekranu z lewej górnej części ekranu.

menu zrzutów ekranu folder zrzutów ekranu Steam

Pojawi się wyskakujące okienko z Menedżerem zrzutów ekranu Steam, umożliwiającym dostęp do zapisanych zrzutów ekranu z poziomu oprogramowania lub klikając Pokaż na dysku opcja otwarcia lokalnego folderu zrzutów ekranu na komputerze.

pokaż na dysku folder zrzutu ekranu Steam

Jak zmienić folder zrzutów ekranu Steam?

  1. Najpierw będziesz musiał usunąć zdalny folder znaleziony w C: \ Program Files (x86) \ Steam \ userdata \ AccountID \ 760.
    folder zrzutu ekranu Steam użytkownika
  2. Po usunięciu domyślnego folderu, kliknij przycisk Start > znajdź Wiersz polecenia na liście> kliknij prawym przyciskiem myszy -> Uruchom jako administrator.
  3. Wpisz to polecenie, pamiętając o zmianie ścieżki folderu zrzutów ekranu Steam, aby dopasować go do swoich potrzeb: mklink / D „C: \ Program Files (x86) \ Steam \ userdata \ AccountID \ 760 \ remote” „ścieżka_do_standardowego_scofera_folderu”.

Jak pobrać zrzuty ekranu ze Steam?

Aby uzyskać lokalny dostęp do zrzutów ekranu zarejestrowanych w Steam, możesz po prostu otworzyć Menedżera zrzutów ekranu, klikając ikonę Widok przycisk w lewym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz Zrzuty ekranu. 

Otworzy się Menedżer zrzutów ekranu, w którym będziesz mógł zobaczyć różne foldery z nazwami konkretnych gier, w które grałeś i które zrzuty ekranu.

Teraz możesz po prostu wybrać folder, do którego chcesz uzyskać dostęp lokalnie, i wybrać Pokaż na dysku opcja znajdująca się na dole Menedżera zrzutów ekranu.

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych sposobów uzyskania dostępu, tworzenia i zarządzania wszystkimi zrzutami ekranu wykonanymi podczas grania w ulubioną grę Steam.

Daj nam znać, jeśli informacje w tym artykule były dla Ciebie przydatne, korzystając z sekcji komentarzy poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji