PEŁNY NAPRAW: Zminimalizuj, zmaksymalizuj i zamknij przyciski znikają

Interfejs użytkownika systemu Windows zmienia się przez lata i we wszystkich wersjach systemu Windows, ale przyciski Minimalizuj, Maksymalizuj i Zamknij są obecne w każdej wersji systemu Windows i są jednym z najważniejszych aspektów interfejsu użytkownika każdego systemu Windows.

Ale co jeśli te przyciski znikną? Nie martw się, istnieje sposób, aby te ikony były ponownie widoczne.

Minimalizuj, maksymalizuj i zamykaj brakujące przyciski, jak je naprawić?

Interfejs Windows jest prosty w użyciu, ale czasami mogą pojawić się pewne problemy. Mówiąc o problemach z interfejsem, użytkownicy zgłosili następujące problemy:

 • Zamykaj, minimalizuj, maksymalizuj brakujące przyciski Firefox, Chrome, Excel, Internet Explorer — Czasami ten problem może pojawić się w różnych aplikacjach, takich jak Firefox, Chrome i wiele innych. Aby to naprawić, otwórz aplikację, której dotyczy problem, i przywróć jej ustawienia domyślne.
 • Zminimalizuj i zamknij przyciski zniknęły — Kilku użytkowników zgłosiło, że przyciski minimalizacji i zamykania zniknęły z komputera. Aby rozwiązać ten problem, wypróbuj niektóre z naszych rozwiązań.
 • Przyciski zamykania, minimalizacji i maksymalizacji nie działają — W niektórych przypadkach przyciski zamykania, minimalizowania i maksymalizowania w ogóle nie działają. Jest to najprawdopodobniej spowodowane uszkodzonym profilem użytkownika, więc może być konieczne utworzenie nowego profilu użytkownika.

Rozwiązanie 1 — Uruchom ponownie Menedżera okien pulpitu

Powodem, dla którego zniknęły przyciski Minimalizuj, Maksymalizuj i Zamknij, jest prawdopodobnie jakiś błąd związany z dwm.exe (Desktop Window Manager) i zresetowanie tego procesu powinno rozwiązać problem.

Ale zanim podamy szczegółowe informacje na temat rozwiązania, porozmawiajmy trochę o samym programie Desktop Window Manager.

Windows „Desktop Window Manager” to wbudowany plik w twoim systemie, który zarządza efektami wizualnymi w systemach operacyjnych Windows.

Na przykład ten proces umożliwia przezroczystość menu Start, a także zarządzanie środowiskiem Aero w systemie Windows 7. Zarządza także innymi elementami interfejsu użytkownika, takimi jak nasze brakujące przyciski.

Tak więc błąd w uruchomieniu tego procesu może powodować różne problemy wizualne, a zniknięcie przycisków Minimalizuj, Maksymalizuj i Zamknij to tylko jeden z nich.

Teraz, gdy wiesz, która usługa powoduje problem, wystarczy, że uruchomisz ją ponownie, a przyciski Minimalizuj, Maksymalizuj i Zamknij powinny być wyświetlane normalnie.

Oto jak to zrobić:

 1. naciśnij Ctrl + Shift + Esc zacząć Menadżer zadań.
 2. Po otwarciu Menedżera zadań zlokalizuj Menedżer Windows na pulpicie, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie.
  Zamknij, zminimalizuj, zmaksymalizuj brakujące przyciski Internet Explorera
 3. Proces zostanie teraz zrestartowany i przyciski powinny pojawić się ponownie.

Menedżer okien pulpitu przestał działać i został zamknięty? Bez paniki! Oto co robić!

Rozwiązanie 2 — Przywróć starsze sterowniki

Według użytkowników czasami problematyczny sterownik karty graficznej może powodować pojawienie się tego problemu. W takim przypadku zalecamy przywrócenie starszej wersji sterownika karty graficznej.

Jest to stosunkowo proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X i wybrać Menadżer urządzeń z listy.
  Zminimalizuj i zamknij przyciski zniknęły
 2. Znajdź kartę graficzną w Menedżerze urządzeń i kliknij dwukrotnie, aby otworzyć jej właściwości.
  Przyciski zamykania, minimalizacji i maksymalizacji nie działają
 3. Idź do Kierowca kartę i kliknij Przywróć sterownik przycisk.
  Zamknij, zminimalizuj, zmaksymalizuj brakujące przyciski Chrome

Należy pamiętać, że opcja Przywróć sterownik może nie zawsze być dostępna. Jeśli ta opcja nie jest dostępna, możesz spróbować usunąć sterownik i użyć domyślnego sterownika.

Można to zrobić na kilka sposobów, ale najlepiej jest użyć narzędzia Display Driver Uninstaller.

Jeśli domyślne sterowniki nie działają, możesz także spróbować zaktualizować sterownik karty graficznej i sprawdzić, czy to pomoże.

Napisaliśmy przewodnik, jak zaktualizować sterownik karty graficznej, więc koniecznie sprawdź to. Zalecamy korzystanie z tego narzędzia zewnętrznego (zatwierdzonego przez Microsoft i Norton) w celu automatycznej aktualizacji sterowników.

Rozwiązanie 3 — Upewnij się, że używasz standardowego motywu Windows

Wielu użytkowników lubi dostosowywać swój system Windows za pomocą niestandardowych motywów, ale niektóre motywy mogą nie być w pełni kompatybilne z Windows 10. W rezultacie przyciski minimalizacji, maksymalizacji i zamykania mogą zniknąć z systemu Windows.

Może to być irytujący problem, który może zakłócać pracę, ale w celu rozwiązania tego problemu zaleca się powrót do standardowego motywu systemu Windows 10. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz Nadać cechy osobiste.
  Zminimalizuj i zamknij przyciski zniknęły
 2. Aplikacja Ustawienia powinna się teraz pojawić. Nawigować do Motywy sekcja w lewym okienku. W prawym okienku wybierz jeden z domyślnych motywów, takich jak Windows lub Windows 10.
  Przyciski zamykania, minimalizacji i maksymalizacji nie działają

Po wykonaniu tej czynności system Windows 10 powróci do domyślnego motywu i problem powinien zostać rozwiązany.

Rozwiązanie 4 — Usuń problematyczne aplikacje innych firm

Istnieje wiele świetnych aplikacji innych firm, które mogą dostosować wygląd systemu Windows 10. Za pomocą tych aplikacji można dodawać różne funkcje i poprawiać wygląd systemu Windows 10.

Jednak niektóre aplikacje innych firm mogą powodować pewne problemy.

Jeśli brakuje przycisków minimalizacji, maksymalizacji i zamykania, przyczyną może być aplikacja innej firmy. Aby rozwiązać ten problem, należy usunąć wszelkie aplikacje, które pozwalają zmienić wygląd i funkcjonalność interfejsu użytkownika.

Aby mieć pewność, że problematyczna aplikacja zostanie całkowicie usunięta, zalecamy korzystanie z oprogramowania odinstalowującego.

Tego typu aplikacje są świetne, ponieważ usuwają pożądaną aplikację, a także wszystkie pliki i wpisy rejestru z nią związane.

Jeśli szukasz solidnej aplikacji do odinstalowywania, najpopularniejsze są aplikacje do odinstalowywania Revo Uninstaller, Deinstalator IOBit, i Deinstalator Ashampoo, więc wypróbuj dowolne z nich.

Rozwiązanie 5 — Upewnij się, że nie używasz trybu tabletu

Windows 10 jest zoptymalizowany dla urządzeń z ekranem dotykowym, dlatego jest wyposażony w specjalny tryb tabletu, który naśladuje wygląd interfejsu tabletu.

W trybie tabletu nie ma przycisków minimalizacji, maksymalizacji i zamykania dostępnych dla aplikacji Universal.

Jeśli brakuje tych przycisków, musisz wyłączyć tryb tabletu. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otworzyć Centrum akcji klikając jego ikonę na pasku zadań. Alternatywnie możesz go szybko otworzyć, naciskając Klawisz Windows + A.
  Zminimalizuj i zamknij przyciski zniknęły
 2. Teraz poszukaj Tryb tabletu opcję i kliknij, aby ją wyłączyć. Jeśli tryb tabletu nie jest dostępny, najpierw kliknij Rozszerzać aby wyświetlić opcję Tryb tabletu.
  Przyciski zamykania, minimalizacji i maksymalizacji nie działają

Po wyłączeniu trybu tabletu problem powinien zostać rozwiązany, a przyciski powinny pojawić się ponownie.

Napisaliśmy fajny artykuł o trybie tabletu z systemem Windows 10, sprawdź to!

Rozwiązanie 6 — Sprawdź ustawienia aplikacji

Wielu użytkowników zgłosiło, że w niektórych aplikacjach brakuje przycisków minimalizacji, maksymalizacji i zamykania. Jest to zwykle spowodowane ustawieniami aplikacji.

Wiele aplikacji pozwala dostosować interfejs użytkownika, a czasem można przypadkowo ukryć pasek tytułu lub te przyciski.

Jeśli ten problem występuje tylko w niektórych aplikacjach, otwórz aplikację, której dotyczy problem, i zmień ustawienia interfejsu użytkownika na domyślne. Po wykonaniu tej czynności problem powinien zostać całkowicie rozwiązany.

Rozwiązanie 7 — Zmień konfigurację karty graficznej

Twoja karta graficzna jest wyposażona we własne oprogramowanie konfiguracyjne, które umożliwia zmianę różnych funkcji.

Według użytkowników ten problem pojawia się zwykle w przypadku kart graficznych AMD i jest związany z Catalyst Control Center.

Według użytkowników ich karta graficzna została skonfigurowana do pracy w trybie wysokiej wydajności w Catalyst Control Center, co spowodowało pojawienie się tego błędu.

Aby rozwiązać problem, musisz zmienić tryb z Wysoka wydajność na Standardowa wydajność w Catalyst Control Center. Po wykonaniu tej czynności problem powinien zostać całkowicie rozwiązany.

Kolejnym problemem może być również opcja Dual Graphics. Ta opcja zmusi Twój komputer do używania jednocześnie dedykowanej i zintegrowanej grafiki. W rezultacie mogą pojawić się pewne problemy, takie jak brakujące przyciski.

Co zrobić, jeśli Catalyst Control Center nie działa? Oto najlepsze rozwiązania.

Rozwiązanie 8 — Zmień tryb projektu na Rozszerzony

Jeśli używasz konfiguracji z dwoma monitorami, możesz przełączać się między kilkoma różnymi trybami projektu.

Jeśli brakuje przycisków minimalizacji, maksymalizacji i zamykania, możesz to naprawić, przechodząc do trybu projektu rozszerzonego.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + P. aby otworzyć Projekt płyta.
 2. Pojawi się lista projektów. Wybierz Poszerzać z listy, a problem powinien zostać rozwiązany.
  Zamknij, zminimalizuj, zmaksymalizuj brakujące przyciski Excela

Kilku użytkowników zgłosiło, że to rozwiązanie działało dla nich, więc możesz spróbować.

Rozwiązanie 9 — Upewnij się, że system Windows jest aktualny

Według użytkowników, jeśli brakuje przycisków minimalizacji, maksymalizacji i zamykania, problem może być związany z usterką systemu Windows 10. Aby rozwiązać problem, zaleca się sprawdzanie dostępności aktualizacji i aktualizowanie komputera.

Domyślnie system Windows 10 automatycznie pobierze brakujące aktualizacje, ale czasami możesz przegapić ważną aktualizację.

Zawsze możesz jednak ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji, wykonując następujące czynności:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień. Możesz to zrobić szybko, używając Klawisz Windows + I skrót.
 2. Po otwarciu aplikacji Ustawienia przejdź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
  Zminimalizuj i zamknij przyciski zniknęły
 3. W prawym okienku kliknij Sprawdź aktualizacje przycisk.
  Zamknij, zminimalizuj, zmaksymalizuj brakujące przyciski przeglądarki Firefox

System Windows sprawdzi teraz dostępność aktualizacji. Jeśli jakieś aktualizacje są dostępne, zostaną one automatycznie pobrane w tle.

Windows się nie zaktualizuje? Rzeczy nie są tak przerażające, jak się wydają. Sprawdź ten przewodnik, aby szybko rozwiązać problem.

To wszystko, przyciski Minimalizuj, Maksymalizuj i Zamknij powinny się wyświetlać po skorzystaniu z jednego z naszych rozwiązań.

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi lub znasz inne rozwiązania tego problemu z interfejsem użytkownika, zapisz to w komentarzach.

Link do głównej publikacji