Pełna poprawka: wiadomość e-mail Att.net nie działa z programem Outlook

Wielu użytkowników korzysta z wiadomości e-mail att.net, ale czasami ten dostawca poczty e-mail może nie działać poprawnie z programem Outlook. Może to stanowić problem, ale w dzisiejszym artykule pokażemy, jak rozwiązać ten problem w systemie Windows 10.

Wiadomość e-mail Att.net ma wielu użytkowników, ale niektórzy z nich zgłosili różne problemy z pocztą att.net i programem Outlook. Mówiąc o problemach, oto kilka typowych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • adres e-mail att.net nie działa z programem Outlook 2010 — Ten problem może dotyczyć prawie każdej wersji programu Outlook, a program Outlook 2010 nie jest wyjątkiem. Powinieneś jednak być w stanie rozwiązać problem za pomocą jednego z naszych rozwiązań.
 • e-mail att.net nie zostanie wysłany — Czasami e-maile att.net w ogóle nie mogą być wysyłane. Możesz jednak rozwiązać problem, zmieniając konfigurację konta att.net.

Wiadomość e-mail Att.net nie działa z programem Outlook, jak to naprawić?

 1. Sprawdź swój program antywirusowy
 2. Upewnij się, że twoje konto jest poprawnie skonfigurowane
 3. Użyj IMAP zamiast konta POP
 4. Usuń swój profil e-mail
 5. Uruchom program Outlook w trybie awaryjnym
 6. Przełącz na Google DNS
 7. Użyj poczty internetowej lub innego klienta poczty e-mail

Rozwiązanie 1 — Sprawdź swój program antywirusowy

adres e-mail att.net nie działa z programem Outlook 2010

Zanim zaczniemy naprawiać ten problem, zawsze warto sprawdzić program antywirusowy i upewnić się, że nie zakłóca on działania aplikacji. Narzędzia antywirusowe innych firm mogą powodować problemy. Aby je naprawić, musisz wyłączyć niektóre ustawienia antywirusa.

Jeśli to nie zadziała, następnym krokiem będzie całkowite wyłączenie programu antywirusowego. W najgorszym przypadku jedyną opcją może być odinstalowanie programu antywirusowego. Jeśli usunięcie antywirusa rozwiązuje problem, powinieneś poważnie rozważyć zmianę na inny program antywirusowy.

Na rynku dostępnych jest wiele świetnych narzędzi antywirusowych, ale jeśli chcesz antywirusa, który nie będzie kolidował z Twoim klientem e-mail lub innymi aplikacjami, zapewniając maksymalną ochronę, powinieneś rozważyć Bitdefender.


 • Rozwiązanie 2 — Upewnij się, że twoje konto jest poprawnie skonfigurowane

  Czasami poczta e-mail att.net nie działa z programem Outlook, ponieważ konto e-mail nie jest poprawnie skonfigurowane. Jest to powszechny problem z prawie każdym dostawcą poczty e-mail, ale można go naprawić, jeśli poprawnie skonfigurujesz konto e-mail. Aby dodać konto e-mail att.net do programu Outlook, musisz wykonać następujące czynności:

  1. otwarty Perspektywy i idź do Plik> Dodaj konto.
  2. Teraz wybierz Konfiguracja ręczna lub dodatkowe typy serwerów.
  3. Wybierz Pop lub IMAP i wprowadź żądaną nazwę wyświetlaną oraz adres e-mail.
  4. Ustaw typ konta. Możesz użyć IMAP lub POP3.
  5. W zależności od wybranego typu konta konfigurujesz serwer poczty przychodzącej i wychodzącej: jeśli używasz IMAP serwer, użyj następujących ustawień: Serwer poczty przychodzącej:imap.mail.att.net
   Serwer poczty wychodzącej: smtp.mail.att.netJeśli chodzi o POP3 serwer, użyj następujących danych: Serwer poczty przychodzącej:inbound.att.net
   Serwer poczty wychodzącej: outbound.att.net
  6. Wpisz swój pełny adres e-mail i wklej bezpieczny klucz poczty. Pamiętaj, aby sprawdzić Zapamiętaj hasło i Wymagaj logowania przy użyciu Bezpiecznego uwierzytelniania hasła.

  Po skonfigurowaniu serwera wystarczy skonfigurować porty i kilka innych ustawień:

  1. Kliknij Więcej ustawień i zaznacz Mój serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelnienia. Teraz wybierz Użyj tych samych ustawień, co mój serwer poczty przychodzącej.
  2. Teraz wystarczy skonfigurować porty. Do serwera przychodzącego użyj: 993 (dla IMAP) lub 995 (dla POP3).
   W przypadku serwera poczty wychodzącej wprowadź: 465 (działa zarówno dla IMAP, jak i POP3). W sekcji Użyj następującego typu szyfrowanego połączenia wybierz SSL dla obu Towarzyski i Przychodzące serwer.
  3. Po wykonaniu tej czynności kliknij dobrze i wtedy Kolejny. Program Outlook przetestuje teraz twoje połączenie. Jeśli wszystko jest w porządku, kliknij koniec.

  Jak zapewne zauważyłeś, wspominamy, że e-mail ATT wymaga bezpiecznego klucza do utworzenia nowego konta e-mail. Jest to funkcja bezpieczeństwa, która powinna zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo Twojemu klientowi e-mail.

  Jeśli nie masz wygenerowanego bezpiecznego klucza poczty, zatrzymasz proces tworzenia konta i wygenerujesz bezpieczny klucz poczty. Ten proces jest dość prosty i możesz to zrobić za minutę lub dwie. Aby wygenerować bezpieczny klucz, wykonaj następujące czynności:

  1. Przejdź do swojego profilu ATT i wybierz Informacje o logowaniu.
  2. Wybierz konto e-mail i przewiń do Bezpieczny klucz pocztowy sekcja i Wybierz Zarządzaj kluczem bezpiecznej poczty.
  3. Wybierz swój adres e-mail i kliknij Dodaj bezpieczny klucz poczty. Możesz ustawić pseudonim dla tego bezpiecznego klucza poczty, aby móc go rozpoznać w przyszłości.
  4. Wybierać Utwórz bezpieczny klucz poczty i kliknij Skopiuj klucz bezpiecznej poczty do schowka. Kliknij dobrze.
  5. Przejdź do klienta poczty e-mail i użyj bezpiecznego klucza poczty zamiast hasła.

  Ta procedura może początkowo być nieco przytłaczająca, ale jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami, powinieneś być w stanie dodać i skonfigurować pocztę e-mail att.net bez większych problemów. Wystarczy utworzyć bezpieczny klucz poczty i mieć go w razie potrzeby.

  • Rozwiązanie 3 — Użyj IMAP zamiast konta POP

   Jak zapewne wiesz, istnieją dwa typy kont e-mail: IMAP i POP, a IMAP jest między nimi nowszy. Jako nowszy standard oferuje również pewne funkcje, takie jak możliwość synchronizowania wiadomości e-mail na wszystkich urządzeniach.

   Wraz z wprowadzeniem IMAP standard POP stał się przestarzały i wielu dostawców poczty e-mail odchodzi od niego, w tym ATT. Jeśli masz problemy z pocztą e-mail att.net i programem Outlook, przyczyną może być korzystanie z konta POP.

   Aby to naprawić, musisz zmienić ustawienia konta w programie Outlook i ustawić pocztę e-mail tak, aby korzystała z serwera IMAP. Aby zobaczyć adresy i porty związane z serwerem IMAP, sprawdź Rozwiązanie 2.

   Po zmianie na typ konta IMAP problem powinien zostać rozwiązany.

   Rozwiązanie 4 — Usuń swój profil e-mail

   Jeśli Twój adres e-mail att.net nie działa z programem Outlook, możesz rozwiązać problem, po prostu usuwając konto e-mail i odtwarzając je ponownie. Usunięcie profilu spowoduje usunięcie plików przechowywanych lokalnie na komputerze, ale wszystkie wiadomości e-mail znajdujące się na serwerze zostaną zachowane.

   Aby usunąć swój profil, wykonaj następujące kroki:

   1. Iść do Plik> Ustawienia konta> Zarządzaj profilami.
   2. Teraz kliknij Pokaż profile. Wybierz swoje konto i kliknij Usunąć.

   Po wykonaniu tej czynności dodaj adres e-mail att.net, wykonując kroki z Rozwiązania 2. Po ponownym dodaniu konta sprawdź, czy problem nadal występuje.

   Rozwiązanie 5 — Uruchom program Outlook w trybie awaryjnym

   Jeśli wiadomość e-mail att.net nie działa z programem Outlook, przyczyną mogą być ustawienia programu Outlook lub dodatki. Czasami te dodatki mogą zakłócać działanie programu Outlook i powodować problemy. Aby sprawdzić, czy problem stanowią ustawienia lub dodatki, zalecamy uruchomienie programu Outlook w trybie awaryjnym. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

   1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wpisz Outlook / bezpieczny. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze przycisk.
    wygrał email att.net't send
   2. Kiedy pojawi się nowe okno, kliknij dobrze kontynuować.
   • Program Outlook uruchomi się teraz i powinieneś sprawdzić, czy problem nadal występuje. Możesz także uruchomić program Outlook w trybie awaryjnym, wykonując następujące czynności:

    1. Znajdź skrót do programu Outlook.
    2. Naciśnij i przytrzymaj Ctrl klucz i uruchom program Outlook. Po wykonaniu tej czynności program Outlook uruchomi się w trybie awaryjnym.

    Jeśli problem nie pojawia się w trybie awaryjnym, oznacza to, że przyczyną problemu był jedno z Twoich ustawień lub dodatków, więc musisz je znaleźć i wyłączyć.

    Rozwiązanie 6 — Przełącz się na Google DNS

    W niektórych przypadkach problem z pocztą att.net może być spowodowany przez DNS. Jednak użytkownicy zgłosili, że udało im się rozwiązać problem, po prostu przełączając się na DNS Google. Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

    1. Kliknij ikonę sieci na swoim pasek zadań. Wybierz swoją sieć.
     adres e-mail att.net nie działa z programem Outlook 2010
    2. Wybierać Zmień opcje adaptera.
     wygrał email att.net't send
    3. Pojawi się lista wszystkich połączeń sieciowych na twoim komputerze. Kliknij sieć prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości.
     email att.net nie działa z programem Outlook
    4. Wybierz Protokół internetowy w wersji 4 (TCP / IPv4) z listy i kliknij Nieruchomości przycisk.
     adres e-mail att.net nie działa z programem Outlook 2010
    5. Wybierz Użyj następujących adresów serwera DNS. Wchodzić 8.8.8.8 jak Preferowane i 8.8.4.4 tak jak Alternatywny serwer DNS. Kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
     wygrał email att.net't send

    Po zapisaniu zmian sprawdź, czy problem z pocztą e-mail att.net i programem Outlook został rozwiązany.

    Rozwiązanie 7 — Użyj poczty internetowej lub innego klienta poczty e-mail

    adres e-mail att.net nie działa z programem Outlook 2010

    Jeśli nadal masz problemy z pocztą e-mail att.net i programem Outlook, możesz spróbować użyć wersji poczty internetowej jako tymczasowego obejścia problemu. Wersja poczty internetowej nie wymaga żadnej konfiguracji i chociaż może nie być tak wygodna jak Outlook, powinna umożliwiać sprawdzanie wiadomości e-mail bez problemów.

    Jeśli wolisz korzystać z klientów e-mail, zawsze możesz skorzystać z wbudowanej aplikacji Mail lub Thunderbird. Jeśli jednak chcesz prawidłowego zastąpienia programu Outlook, możesz spróbować Klient eM.

    • Pobierz em Client Premium Edition

    Wielu użytkowników korzysta z ATT, a jeśli poczta e-mail att.net nie działa z programem Outlook, powinieneś być w stanie rozwiązać ten problem za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji