Pełna poprawka: problemy z automatyczną aktualizacją systemu Windows 10

System Windows 10 automatycznie instaluje brakujące aktualizacje, ale czasami mogą wystąpić problemy z automatyczną aktualizacją na komputerze. Problemy te mogą narazić twój system na zagrożenia, więc dzisiaj pokażemy Ci, jak je naprawić.

Problemy z automatyczną aktualizacją w systemie Windows 10, jak je naprawić?

Windows Update jest ważną częścią systemu Windows 10, ale czasami mogą wystąpić problemy z automatyczną aktualizacją. Mówiąc o tych problemach, oto kilka typowych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Windows Update nie działa Windows 10 — Jest to częsty problem, który może wystąpić w systemie Windows 10, i zwykle jest powodowany przez program antywirusowy, więc należy go wyłączyć.
 • Błąd automatycznej aktualizacji systemu Windows 10 — Istnieją różne błędy automatycznej aktualizacji, które mogą wystąpić w systemie Windows 10, a jeśli wystąpią, po prostu uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update.
 • Automatyczna aktualizacja systemu Windows 10 utknęła na zawsze — Unieruchomione aktualizacje są częstym problemem w systemie Windows 10 i jeśli czekanie na zakończenie procesu aktualizacji nie pomaga, zawsze możesz spróbować odłączyć pamięć zewnętrzną.
 • Usługa automatycznych aktualizacji nie jest uruchomiona — Ten problem może wystąpić, jeśli występuje problem ze składnikami Windows Update, jednak można go rozwiązać, po prostu ponownie uruchamiając niezbędne składniki.

Rozwiązanie 1 — Sprawdź swój program antywirusowy

Błąd automatycznej aktualizacji systemu Windows 10

Według użytkowników najczęstszym problemem związanym z automatycznymi aktualizacjami może być oprogramowanie antywirusowe. W niektórych przypadkach program antywirusowy może zakłócać działanie systemu i powodować różne problemy z Windows Update.

Aby rozwiązać problem, zaleca się wyłączenie niektórych funkcji antywirusowych i sprawdzenie, czy to pomoże. Jeśli to nie zadziała, następnym krokiem będzie całkowite wyłączenie programu antywirusowego. W najgorszym przypadku może być nawet konieczne usunięcie programu antywirusowego.

Jeśli usunięcie programu antywirusowego rozwiązuje problem, możesz rozważyć przejście na inne oprogramowanie zabezpieczające. Na rynku dostępnych jest wiele świetnych narzędzi antywirusowych, a jeśli chcesz maksymalnej ochrony, która nie będzie kolidować z systemem, powinieneś rozważyć użycie Bitdefender.

Rozwiązanie 2 — Zmień ustawienia usługi Windows Update

Jeśli masz problemy z automatyczną aktualizacją w systemie Windows 10, możesz je rozwiązać, wprowadzając kilka zmian w ustawieniach Windows Update. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień. Możesz to zrobić szybko, naciskając Klawisz Windows + I skrót.
 2. Po otwarciu aplikacji Ustawienia przejdź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
  Automatyczna aktualizacja systemu Windows 10 utknęła
 3. Nawigować do Zaawansowane opcje.
  Usługa automatycznych aktualizacji nie jest uruchomiona
 4. Teraz wyłącz Aktualizuj inne produkty Microsoft podczas aktualizacji systemu Windows opcja.
  Windows Update nie działa Windows 10
 5. Przewiń w dół i przejdź do Optymalizacja dostaw Sekcja.
  Windows Update nie działa Windows 10
 6. Znajdź Zezwalaj na pobieranie z innych komputerów opcję i wyłącz ją.
  Błąd automatycznej aktualizacji systemu Windows 10

Po wprowadzeniu tych zmian sprawdź, czy problemy z automatycznymi aktualizacjami zostały rozwiązane.

Rozwiązanie 3 — Zwolnij trochę miejsca

Problemy z automatycznymi aktualizacjami mogą wystąpić z powodu braku miejsca na komputerze. Aby to naprawić, zaleca się zwolnienie miejsca na dysku systemowym. Aktualizacje wymagają co najmniej 20 GB wolnego miejsca na dysku systemowym, a jeśli nie masz miejsca, musisz go zwolnić, wykonując następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź czyszczenie dysku. Wybierać Czyszczenie dysku z listy wyników.
  Automatyczna aktualizacja systemu Windows 10 trwa wiecznie
 2. Wybierz dysk systemowy i kliknij dobrze.
  Windows Update nie działa Windows 10
 3. Oczyszczanie dysku skanuje teraz dysk. Może to potrwać kilka sekund, więc nie przerywaj.
  Usługa automatycznych aktualizacji nie jest uruchomiona
 4. Gdy otworzy się okno Oczyszczania dysku, zobaczysz listę plików. Wybierz pliki, które chcesz usunąć, i kliknij dobrze.
  Błąd automatycznej aktualizacji systemu Windows 10

Aplikacja usunie teraz wybrane pliki i z powodzeniem zwolnisz miejsce. Jeśli nie jesteś fanem czyszczenia dysku, możesz także użyć narzędzi innych firm, takich jak CCleaner aby zwolnić więcej miejsca na komputerze.

Po zwolnieniu miejsca spróbuj ponownie zainstalować aktualizacje systemu Windows.

Rozwiązanie 4 — Odłącz urządzenia pamięci USB

Wielu użytkowników używa przenośnych dysków twardych i innych urządzeń pamięci USB do przechowywania swoich plików, ale czasami urządzenia te mogą zakłócać działanie Windows Update i powodować problemy z automatycznymi aktualizacjami.

Aby rozwiązać ten problem, zaleca się odłączenie wszystkich zewnętrznych urządzeń pamięci od komputera i sprawdzenie, czy to rozwiąże problem.

Rozwiązanie 5 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Według użytkowników, jeśli masz problemy z automatycznymi aktualizacjami, najlepszym sposobem na ich usunięcie jest uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update. System Windows zawiera wiele wbudowanych narzędzi do rozwiązywania problemów, które mogą rozwiązać typowe problemy, a jeśli masz problemy z aktualizacjami systemu Windows, możesz rozwiązać problem, wykonując następujące czynności:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z lewego panelu. Wybierz Aktualizacja systemu Windows z listy i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów przycisk.
  Windows Update nie działa Windows 10

Narzędzie do rozwiązywania problemów uruchomi się teraz i spróbuje automatycznie rozwiązać problemy. Po zakończeniu rozwiązywania problemów sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 6 — Zresetuj składniki usługi Windows Update

Czasami mogą wystąpić problemy z automatyczną aktualizacją, ponieważ niektóre składniki usługi Windows Update nie działają poprawnie. Możesz to jednak naprawić, resetując je. Można to zrobić na kilka sposobów, ale najszybszym jest skorzystanie z wiersza polecenia. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X otworzyć Menu Win + X. Wybierać Wiersz polecenia (administrator) lub PowerShell (administrator) z listy.
  Windows Update nie działa Windows 10
 2. Po uruchomieniu wiersza polecenia uruchom kolejno następujące polecenia:
 • Net Stop Wuauserv
 • net stop cryptSvc
 • bity stop netto
 • net stop msiserver
 • Ren C: WindowsSoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
 • Ren C: WindowsSystem32catroot2 Catroot2.old
 • net start wuauserv
 • net start cryptSvc
 • bity początkowe netto
 • net start msiserver

Po uruchomieniu wszystkich tych poleceń składniki usługi Windows Update zostaną zresetowane i problem powinien zostać rozwiązany.

Rozwiązanie 7 — Wyłącz serwer proxy

Wielu użytkowników korzysta z serwera proxy w celu ochrony swojej prywatności w Internecie, ale czasami serwer proxy może zakłócać połączenie internetowe i powodować problemy z automatyczną aktualizacją. Możesz jednak łatwo rozwiązać ten problem, wyłączając serwer proxy. Jest to dość łatwe i można to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień. Teraz wybierz Sieć Internet.
  Usługa automatycznych aktualizacji nie jest uruchomiona
 2. Nawigować do Pełnomocnik w lewym okienku. W prawym okienku wyłącz wszystkie opcje.

Po wykonaniu tej czynności serwer proxy powinien zostać całkowicie wyłączony na komputerze, a problemy z automatycznymi aktualizacjami zostaną rozwiązane. Jeśli nadal martwisz się o swoją prywatność, zalecamy skorzystanie z VPN. Istnieje wiele świetnych narzędzi VPN, a jednym z najlepszych jest CyberGhost VPN (77% zniżki), więc wypróbuj to.

Rozwiązanie 8 — Pobierz brakującą aktualizację ręcznie

Jeśli masz problemy z automatyczną aktualizacją, możesz je obejść, pobierając i instalując ręcznie brakujące aktualizacje. Wszystkie aktualizacje systemu Windows są dostępne do pobrania z katalogu Microsoft i można je pobrać za darmo.

Aby móc pobrać brakującą aktualizację, musisz znać jej kod aktualizacji. Kod aktualizacji zaczyna się od KB, po którym następuje tablica liczb i zwykle można go znaleźć w sekcji Windows Update. Po znalezieniu kodu aktualizacji możesz pobrać aktualizację, wykonując następujące czynności:

 1. Idź do Katalog Microsoft Update stronę internetową i wprowadź kod aktualizacji w polu wyszukiwania.
 2. Powinieneś teraz zobaczyć listę pasujących aktualizacji. Wybierz aktualizację korzystającą z tej samej architektury co komputer i kliknij Pobieranie przycisk.
  Automatyczna aktualizacja systemu Windows 10 trwa wiecznie
 3. Poczekaj na pobranie aktualizacji. Po zakończeniu pobierania uruchom plik instalacyjny, aby zainstalować aktualizację.

Pamiętaj, że to rozwiązanie może nie rozwiązać podstawowego problemu z Windows Update, ale przynajmniej pozwoli ci zainstalować brakującą aktualizację.

Rozwiązanie 9 — Wykonaj uaktualnienie na miejscu

Jeśli inne rozwiązania nie rozwiązały problemów z automatyczną aktualizacją na twoim komputerze, być może będziesz musiał przeprowadzić aktualizację w miejscu. Ten proces spowoduje zainstalowanie najnowszej wersji systemu Windows przy jednoczesnym zachowaniu nienaruszalności wszystkich plików i aplikacji. Aby wykonać uaktualnienie w miejscu, wykonaj następujące czynności:

 1. Pobierz i uruchom Narzędzie do tworzenia multimediów.
 2. Wybierz Zaktualizuj teraz ten komputer opcja w narzędziu Windows Media Creation Tool.
 3. Poczekaj, aż instalator przygotuje niezbędne pliki.
 4. Wybierz Pobierz i zainstaluj aktualizacje (zalecane) i kliknij Kolejny.
 5. Instalator pobierze teraz aktualizacje. Może to chwilę potrwać, więc bądź cierpliwy.
 6. Po pobraniu aktualizacji postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po osiągnięciu ekranu Gotowy do instalacji kliknij Zmień, co zachować.
 7. Wybierz Zachowaj osobiste pliki i aplikacje i kliknij Kolejny.
 8. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurację.

Po przeprowadzeniu uaktualnienia na miejscu będziesz mieć najnowszą wersję systemu Windows 10 i problem z automatyczną aktualizacją powinien zostać rozwiązany.

Link do głównej publikacji