Pełna poprawka: MOM Błąd implementacji w Windows 10, 8.1, 7

MOM Błąd implementacji to irytujący błąd, który pojawia się przy każdym uruchomieniu systemu Windows, a jeśli występuje ten błąd, dzisiaj pokażemy, jak go rozwiązać w systemie Windows 10.

Jak naprawić błąd MOM.Implementation Windows 10

Błąd MOM.Implementation może być dość irytujący, a mówiąc o tym błędzie, oto kilka podobnych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Nie można załadować MOM Implementation Windows 10 — Przyczyną tego problemu jest aplikacja startowa. Aby to naprawić, zaleca się wyłączenie uruchamiania Catalyst Control Center z komputerem.
 • MOM.Implementation brakuje Windows 10 — Według użytkowników ten komunikat może pojawić się z powodu sterowników. Aby rozwiązać problem, spróbuj wycofać sterowniki lub użyć domyślnego sterownika.
 • Błąd struktury sieci AMD Catalyst — Ten problem jest zwykle związany z .NET Framework, a aby go naprawić, musisz pobrać i zainstalować najnowszą wersję .NET Framework.
 • ATI nie może znaleźć implementacji Mom — W niektórych przypadkach może pojawić się ten komunikat o błędzie na komputerze. Problem może być spowodowany problematycznymi aktualizacjami, więc usuń najnowsze aktualizacje i sprawdź, czy to pomoże.

Rozwiązanie 1 — Zainstaluj najnowszą platformę .NET Framework i Catalyst Control Center

Catalyst Control Center korzysta z .NET Framework, więc jeśli występują jakiekolwiek problemy, zawsze warto zaktualizować .NET Framework. Jeśli chodzi o najnowszą platformę .NET Framework, możesz pobrać ją stąd.

Ponadto wysoce zalecane jest zaktualizowanie Catalyst Control Center i sterowników ekranu. Najnowszy sterownik karty graficznej możesz pobrać ze strony internetowej AMD.

Wystarczy odwiedzić stronę internetową, przejść do sekcji Sterowniki i zlokalizować model karty graficznej na liście. Po wykonaniu tej czynności pobierz i zainstaluj najnowszy sterownik. Zalecamy również TweakBit Driver Updater, aby automatycznie pobierać wszystkie nieaktualne sterowniki na komputer.

Jeśli aktualizacja .NET Framework i Catalyst Control Center nie działa, odinstaluj je oba, a następnie zainstaluj ponownie.

 • Rozwiązanie 2 — Wyłącz uruchamianie Catalyst Control Center

  Według użytkowników czasami niektóre aplikacje startowe mogą powodować błąd MOM.Implementation na komputerze. Typowe przyczyny tego komunikatu o błędzie to Catalyst Control Center i Opcje GU, a jeśli chcesz rozwiązać ten problem, zalecamy, aby te dwie aplikacje nie uruchamiały się na komputerze.

  Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. otwarty Menadżer zadań. Możesz go otworzyć, naciskając Ctrl + Shift + Esc na twojej klawiaturze.
  2. Po otwarciu Menedżera zadań przejdź do Uruchomienie patka.
  3. Znajdź katalizator Centrum Kontroli i Opcje GU i wyłącz je.
  4. Uruchom ponownie komputer, a błąd MOM powinien zniknąć.

  Nie wiemy, jak wyłączenie Catalyst Control Center i opcji GU wpłynie na komputer, ale jeśli wystąpią zmiany w wydajności lub inne problemy, możesz włączyć Catalyst Control Center i opcje GU. Jeśli chcesz je włączyć, powinieneś wiedzieć, że proces jest prawie identyczny, więc będziesz mógł to zrobić z łatwością.

  Rozwiązanie 3 — Pobierz AMD FirePro Control Center

  To rozwiązanie dotyczy użytkowników korzystających z karty graficznej AMD FirePro. Jeśli posiadasz urządzenie AMD FirePro, przejdź do strony internetowej AMD i pobierz najnowsze centrum sterowania AMD FirePro. Użytkownicy zgłosili, że po przejściu do AMD FirePro Control Center rozwiązano błąd MOM.Implementation.

  Rozwiązanie 4 — Przywróć lub zainstaluj domyślny sterownik

  Czasami może wystąpić błąd MOM.Implementation, jeśli występuje problem ze sterownikami AMD. Według użytkowników system Windows może czasami samodzielnie aktualizować sterownik, co może powodować pojawienie się tego i innych błędów.

  Aby rozwiązać ten problem, musisz przywrócić lub odinstalować sterownik karty graficznej. Jest to stosunkowo proste i można to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X. Po otwarciu menu wybierz Menadżer urządzeń z listy.
   Nie można załadować MOM Implementation Windows 10
  2. Znajdź kartę graficzną na liście i kliknij ją dwukrotnie, aby zobaczyć jej właściwości.
  3. Idź do Kierowca kartę i kliknij Przywróć sterownik przycisk.
   Nie można załadować MOM Implementation Windows 10
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby przywrócić sterownik.

  Jeśli przycisk Przywróć sterownik nie jest dostępny, możesz spróbować usunąć sterownik. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Znajdź swoją kartę graficzną w Menadżer urządzeń. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj urządzenie z menu.
   MOM.Implementation brakuje Windows 10
  2. Gdy pojawi się okno dialogowe potwierdzenia, sprawdź Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, Jeśli możliwe. Teraz kliknij przycisk Odinstaluj, aby odinstalować sterownik.
   Błąd struktury AMD Catalyst
  3. Po usunięciu sterownika kliknij Wyszukaj zmiany sprzętu Ikona.
   ATI nie może znaleźć implementacji Mom

  System Windows zainstaluje teraz domyślny sterownik i problem powinien zostać rozwiązany. Jeśli zainstalowanie domyślnego sterownika rozwiązuje problem, spróbuj pobrać najnowsze sterowniki ze strony internetowej AMD.

  • Rozwiązanie 5 — Usuń Catalyst Control Center

   W niektórych przypadkach może pojawić się błąd MOM.Implementation z powodu problemów z Catalyst Control Center. Aby rozwiązać problem, niektórzy użytkownicy sugerują usunięcie Catalyst Control Center z komputera. Można to zrobić na kilka sposobów, ale najskuteczniejszym byłoby użycie oprogramowania do odinstalowywania, takiego jak Revo Uninstaller.

   Oprogramowanie odinstalowujące usunie wybraną aplikację wraz ze wszystkimi jej plikami i wpisami rejestru, więc będzie tak, jakby aplikacja nigdy nie była instalowana na twoim komputerze. Po usunięciu Catalyst Control Center sprawdź, czy problem nadal występuje.

   Jeśli chcesz, możesz spróbować zaktualizować sterowniki do najnowszej wersji i sprawdzić, czy problem się nie powtórzy.

   • Przeczytaj teraz: Jak zaktualizować nieaktualne sterowniki w systemie Windows 10

   Rozwiązanie 6 — Aktualizuj swój system

   Według użytkowników błąd MOM.Implementation może czasami pojawić się z powodu pewnych błędów w systemie. Mogą pojawić się pewne problemy w systemie. Aby je naprawić, zalecamy aktualizowanie systemu. System Windows pobiera najnowsze aktualizacje automatycznie, ale możesz także sprawdzić dostępność aktualizacji, wykonując następujące czynności:

   1. Otworzyć Aplikacja ustawień. Możesz to zrobić szybko, używając Klawisz Windows + I skrót.
   2. Po otwarciu aplikacji Ustawienia przejdź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
    Błąd struktury AMD Catalyst
   3. Teraz kliknij Sprawdź aktualizacje przycisk.
    Nie można załadować MOM Implementation Windows 10

   Jeśli jakieś aktualizacje są dostępne, zostaną one automatycznie pobrane w tle. Po pobraniu aktualizacji wystarczy ponownie uruchomić komputer, aby je zainstalować. Po wykonaniu tej czynności Twój system będzie aktualny i problem powinien zniknąć.

   • Rozwiązanie 7 — Wykonaj czysty rozruch

    Czasami aplikacje innych firm mogą powodować pojawienie się błędu MOM.Implementation. Niektóre aplikacje uruchomią się wraz z komputerem i spowodują ten problem, gdy tylko komputer się uruchomi. Jednak możesz to naprawić, wykonując czysty rozruch. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

    1. naciśnij Klawisz Windows + R, rodzaj msconfig i kliknij dobrze lub naciśnij Wchodzić.
     MOM.Implementation brakuje Windows 10
    2. Otworzy się okno konfiguracji systemu. Idź do Usługi tab i sprawdź Ukryj wszystkie usługi Microsoft opcja. Teraz kliknij Wyłącz wszystkie przycisk.
     Błąd struktury AMD Catalyst
    3. Przejdź do Uruchomienie kartę i kliknij Otwórz Menedżera zadań.
     ATI nie może znaleźć implementacji Mom
    4. Pojawi się lista aplikacji startowych. Kliknij prawym przyciskiem myszy pierwszy wpis na liście i wybierz Wyłączyć z menu. Powtórz to dla wszystkich wpisów na liście.
     Nie można załadować MOM Implementation Windows 10
    5. Po wyłączeniu wszystkich aplikacji startowych wróć do Konfiguracja systemu okno. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany i ponownie uruchomić komputer.
     MOM.Implementation brakuje Windows 10

    Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli problem nie pojawi się, powtórz powyższe kroki, ale tym razem włącz aplikacje i usługi pojedynczo lub w grupach. W ten sposób możesz znaleźć przyczynę problemu i go usunąć.

    Rozwiązanie 8 — Usuń problematyczną aktualizację

    Chociaż aktualizowanie komputera jest ważne dla bezpieczeństwa, niektórzy użytkownicy twierdzą, że błąd MOM.Implementation zaczął pojawiać się po złej aktualizacji systemu Windows. Aby rozwiązać ten problem, musisz znaleźć i usunąć problematyczne aktualizacje. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

    1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
    2. Kliknij Wyświetl historię aktualizacji.
     MOM.Implementation brakuje Windows 10
    3. Powinieneś teraz zobaczyć listę zainstalowanych aktualizacji. Poszukaj najnowszych aktualizacji i zapisz je. Kliknij Odinstaluj aktualizacje.
     Błąd struktury AMD Catalyst
    4. Pojawi się lista aktualizacji. Kliknij dwukrotnie aktualizację, którą chcesz odinstalować.
     ATI nie może znaleźć implementacji Mom

    Po usunięciu problematycznej aktualizacji problem powinien zostać rozwiązany. Pamiętaj, że system Windows 10 zwykle instaluje aktualizacje automatycznie, więc musisz zablokować systemowi Windows automatyczne instalowanie aktualizacji, aby trwale rozwiązać ten problem.

    Błąd MOM.Implementation może powodować wiele problemów na komputerze, ale powinieneś być w stanie rozwiązać ten problem za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji