Pełna poprawka: Google Chrome nie zapisuje haseł w systemie Windows 10, 8.1, 7

Zapisywanie haseł jest świetne, jeśli chcesz się szybko zalogować, ale wielu użytkowników zgłosiło, że Google Chrome wcale nie zapisuje haseł. Może to stanowić problem, a w dzisiejszym artykule pokażemy, jak rozwiązać ten irytujący problem.

Przechowywanie haseł jest najszybszym sposobem na zalogowanie się na stronie internetowej, ale wielu użytkowników Chrome zgłosiło problemy z hasłami. Jeśli chodzi o problemy z zapisywaniem hasła, oto niektóre problemy zgłoszone przez użytkowników:

 • Chrome prosi o zapisanie hasła, ale nie robi tego — Czasami ten problem może wystąpić, jeśli konto użytkownika jest uszkodzone. Aby rozwiązać problem, po prostu utwórz nowe konto użytkownika, a problem powinien zostać rozwiązany.
 • Chrome nie pamięta hasła do witryny — Według użytkowników ten problem może wystąpić, jeśli funkcja zapisywania hasła jest wyłączona. Aby rozwiązać problem, sprawdź ustawienia i upewnij się, że zapisywanie hasła jest włączone.
 • Google Chrome nie oferuje możliwości zapisania hasła, prośby o zapisanie hasła, zapisania moich haseł, pozwól mi zapisać hasła — Są to różne problemy, które mogą wystąpić w Chrome, ale większość z nich powinna być w stanie rozwiązać, korzystając z naszych rozwiązań.

Google Chrome nie zapisuje haseł, jak to naprawić?

 1. Utwórz nowe konto użytkownika
 2. Upewnij się, że Google Chrome może zapisywać hasła
 3. Wyloguj się ze swojego konta Google i zaloguj się ponownie
 4. Zresetuj Google Chrome do domyślnych
 5. Wyłącz problematyczne rozszerzenia
 6. Zaktualizuj Chrome do najnowszej wersji
 7. Zainstaluj ponownie Chrome
 8. Wypróbuj menedżera haseł

Rozwiązanie 1 — Utwórz nowe konto użytkownika

Jeśli Google Chrome nie zapisuje haseł, przyczyną może być Twoje konto użytkownika. Czasami Twoje konto użytkownika może zostać uszkodzone, co może prowadzić do problemów z Chrome. Ponieważ jednak nie ma łatwego sposobu na naprawienie konta, zaleca się utworzenie nowego.

Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i udaj się do Konta Sekcja. Aby szybko otworzyć aplikację Ustawienia, możesz po prostu użyć Klawisz Windows + I skrót.
  Google Chrome wygrał't save my passwords anymore
 2. Wybierz Rodzina inni ludzie z menu po lewej stronie. W prawym okienku kliknij Dodaj kogoś innego do tego komputera przycisk.
  Chrome prosi o zapisanie hasła, ale nie robi tego't
 3. Wybierać Nie mam danych logowania tej osoby.
  Chrome wygrał't remember password for site
 4. Teraz wybierz Dodaj użytkownika bez konta Microsoft.
  Google Chrome wygrał't let me save passwords
 5. Ustaw nazwę użytkownika i hasło dla nowego konta i kliknij Kolejny.
  Chrome prosi o zapisanie hasła, ale nie robi tego't

Teraz masz przygotowane nowe konto użytkownika. Pamiętaj, że twoje nowe konto nie ma uprawnień administracyjnych, ale możemy to łatwo naprawić, wykonując następujące czynności:

 1. Iść do Aplikacja ustawień > Konta> Rodzina inni ludzie.
 2. Teraz zlokalizuj nowo utworzone konto, wybierz je i kliknij Zmień typ konta przycisk.
  Chrome wygrał't remember password for site
 3. Zestaw Typ konta do Administrator i kliknij dobrze.
  Google Chrome wygrał't ask to save password

Po wykonaniu tej czynności będziesz mieć nowe konto administracyjne. Teraz po prostu przełącz się na nowe konto i sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli problem nie pojawi się, przenieś swoje pliki osobiste na nowe konto i zacznij go używać zamiast starego konta.

 • Rozwiązanie 2 — Upewnij się, że Google Chrome może zapisywać hasła

  Według użytkowników, jeśli Google Chrome nie zapisuje haseł, możliwe, że ta funkcja jest wyłączona w Chrome. Możesz go jednak łatwo włączyć, wykonując następujące czynności:

  1. Kliknij Menu ikonę w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia z menu.
   Chrome prosi o zapisanie hasła, ale nie robi tego't
  2. Po otwarciu okna Ustawienia kliknij Hasła w sekcji Ludzie.
   Chrome prosi o zapisanie hasła, ale nie robi tego't
  3. Upewnić się, że Zaproponuj zapisanie haseł funkcja jest włączona.
   Chrome wygrał't remember password for site

  Po włączeniu tej funkcji Google Chrome powinien automatycznie poprosić o zapisanie haseł, a problem powinien zostać rozwiązany.

  Rozwiązanie 3 — Wyloguj się ze swojego konta Google i zaloguj się ponownie

  Jeśli Google Chrome nie zapisuje haseł na komputerze, przyczyną może być Twoje konto Google. Czasami mogą wystąpić tymczasowe usterki. Aby rozwiązać problem, zalecamy ponowne zalogowanie na konto Google.

  Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. Kliknij Menu ikona i wybierz Ustawienia.
  2. Teraz kliknij Wyloguj się przycisk obok nazwy użytkownika.
   Google Chrome wygrał't ask to save password
  3. Poczekaj kilka chwil, a następnie spróbuj zalogować się ponownie.

  To proste rozwiązanie i może nie zawsze działać, ale nadal warto je sprawdzić.

  Rozwiązanie 4 — Zresetuj Google Chrome do domyślnych

  Czasami twoje ustawienia mogą powodować problemy z Chrome i prowadzić do pewnych problemów. Jeśli Google Chrome nie zapisuje haseł, możesz być w stanie rozwiązać problem, po prostu resetując Chrome do domyślnych.

  Aby mieć pewność, że ważne dane, takie jak zakładki i hasła, nie zostaną usunięte, należy wykonać ich kopię zapasową lub zsynchronizować w chmurze. Po wykonaniu tej czynności możesz zresetować Chrome do ustawień domyślnych, wykonując następujące kroki:

  1. Otworzyć Karta Ustawienia w Chrome.
  2. Przewiń na dół strony i kliknij zaawansowane.
   Chrome wygrał't remember password for site
  3. Teraz kliknij Resetowanie ustawień w sekcji Resetowanie i czyszczenie.
   Chrome wygrał't remember password for site
  4. Kliknij Resetowanie przycisk, aby potwierdzić.
   Google Chrome wygrał't offer to save password

  Po zresetowaniu Chrome do domyślnych sprawdź, czy problem nadal występuje.

  • Rozwiązanie 5 — Wyłącz problematyczne rozszerzenia

   Według użytkowników, jeśli Google Chrome nie zapisuje haseł, przyczyną może być jedno z Twoich rozszerzeń. Niektóre rozszerzenia mogą zakłócać działanie Google Chrome i powodować pojawienie się tego i innych błędów. Aby rozwiązać problem, zaleca się wyłączenie wszystkich rozszerzeń i znalezienie tego, które jest przyczyną problemu. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. Kliknij Menu ikonę w prawym górnym rogu i wybierz Więcej narzędzi> Rozszerzenia.
    Google Chrome wygrał't save my passwords anymore
   2. Pojawi się lista zainstalowanych rozszerzeń. Kliknij mały przełącznik obok nazwy rozszerzenia, aby wyłączyć to rozszerzenie. Zrób to dla wszystkich rozszerzeń na liście.
    Chrome prosi o zapisanie hasła, ale nie robi tego't
   3. Po wyłączeniu wszystkich rozszerzeń uruchom ponownie Chrome i sprawdź, czy problem nadal występuje.

   Jeśli problem nie pojawia się, możesz włączyć rozszerzenia jeden po drugim, aż znajdziesz przyczynę problemu. Po znalezieniu problematycznego rozszerzenia usuń je, a problem powinien zostać całkowicie rozwiązany.

   Rozwiązanie 6 — Zaktualizuj Chrome do najnowszej wersji

   Czasami ten problem może wystąpić, jeśli Chrome jest nieaktualny. Czasami mogą pojawiać się błędy i usterki. Aby je naprawić, najlepiej aktualizuj przeglądarkę. Google Chrome automatycznie instaluje brakujące aktualizacje, ale możesz samodzielnie sprawdzić dostępność aktualizacji, wykonując następujące czynności:

   1. Kliknij Menu ikona w prawym górnym rogu. Nawigować do Pomoc> Informacje o Google Chrome.
    Chrome prosi o zapisanie hasła, ale nie robi tego't
   2. Pojawi się nowa karta. Zobaczysz aktualną wersję Chrome, której używasz, a przeglądarka sprawdzi dostępność aktualizacji.
    Chrome wygrał't remember password for site

   Jeśli jakieś aktualizacje są dostępne, zostaną one zainstalowane automatycznie. Gdy Chrome będzie aktualny, sprawdź, czy problem nadal występuje.

   Rozwiązanie 7 — Zainstaluj ponownie Chrome

   Jeśli Google Chrome nie zapisuje haseł, przyczyną może być Twoja instalacja. Czasami instalacja może zostać uszkodzona, co może prowadzić do tego i wielu innych problemów. Aby rozwiązać ten problem, zalecamy całkowitą ponowną instalację Chrome.

   Jest to stosunkowo proste i można to zrobić za pomocą kilku różnych metod. Możesz odinstalować Chrome jak każdą inną aplikację, ale pozostawi to pewne resztkowe pliki, które mogą nadal zakłócać działanie Chrome po ponownej instalacji.

   Aby całkowicie usunąć Chrome, ważne jest, aby używać oprogramowania do odinstalowywania, takiego jak IOBit Deinstalator. Korzystając z oprogramowania do odinstalowywania, całkowicie usuniesz Chrome z komputera wraz ze wszystkimi jego plikami.

   Teraz wystarczy ponownie zainstalować Chrome, a problem powinien zostać rozwiązany. Jeśli chcesz, możesz wypróbować wersję beta lub eksperymentalną wersję Canary, ponieważ mają one najnowsze aktualizacje i poprawki.

   Rozwiązanie 8 — Wypróbuj menedżera haseł

   Menedżery haseł są przydatnymi narzędziami, ponieważ umożliwiają automatyczne generowanie silnych i trudnych do odgadnięcia haseł. Jeśli Google Chrome nie zapisuje haseł, być może nadszedł czas, aby rozważyć menedżera haseł.

   Menedżery haseł są dostępne jako samodzielne aplikacje, ale wiele z nich jest dostępnych jako rozszerzenia do Chrome i zapewniają bezproblemową integrację z Chrome. Jeśli interesują Cię zalety menedżerów haseł, napisaliśmy porównanie Smart Lock w Chrome i LastPass, więc możesz je sprawdzić, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli szukasz dobrego menedżera haseł, zapoznaj się z naszą listą 5 najlepszych programów do synchronizacji haseł i znajdź odpowiedniego menedżera haseł dla siebie.

   Brak możliwości zapisywania haseł w Google Chrome może być irytującym problemem, ale mamy nadzieję, że udało Ci się rozwiązać ten problem po skorzystaniu z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji