Bluetooth nierozpoznany w Windows 10, 8 na BootCamp [FIX]

Bluetooth nie jest rozpoznawany po aktualizacji niektórych użytkowników BootCamp do Windows 10, 8.1. Przeczytaj ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać ten problem.

Uaktualnienia do systemu Windows 10 i 8.1 często powodują wiele problemów dla tych, którzy używają BootCampa do uruchamiania go na urządzeniach Mac OS. Ci, którzy kupili pod koniec 2013 roku laptopy MacBook wydają się być najbardziej narażeni, a niektórzy z nich desperacko potrzebują wsparcia BootCamp w Windows 8.1. Istnieje inny problem związany z systemem Windows 8.1, który odkryliśmy na forach wsparcia Apple — Bluetoth albo nie jest rozpoznawany, albo nie można go włączyć.

Jest to bardzo denerwujący problem, ponieważ nie można znaleźć i sparować urządzenia Bluetooth, takiego jak klawiatura lub głośnik. Dla niektórych użytkowników rozwiązanie problemu z Bluetooth w Windows 8.1 było bardzo proste, ponieważ jeden z nich zgłasza:

Po uaktualnieniu systemu Windows do wersji 8.1 w Bootcamp musiałem odinstalować sterownik MotioninJoy, aby Bluetooth mógł zostać rozpoznany.

A oto pełne wyjaśnienie:

W końcu wymyśliłem, jak sprawić, by komputer rozpoznał sterownik Bluetooth w Windows 8 i 8.1 !!! Z jakiegoś powodu sterownik MotionInJoy, który zainstalowałem jakiś czas temu, sprawił, że sterownik Bluetooth zniknął. To, co chcesz zrobić, to przejść do Menedżera urządzeń (Ustawienia / Panel sterowania / Menedżer urządzeń). Na samym dole twój dodatkowy sterownik powinien być dla MotionInJoy. Po prostu go odinstalowałem, odczekałem 1 minutę i ponownie otworzyłem menedżera urządzeń. Potem był sterownik Bluetooth i mogłem ponownie sparować klawiaturę !!! Obecnie piszę z tego

Napraw problemy Bluetooth z BootCamp

Oto kroki niezbędne do rozwiązania problemu Bluetooth z BootCamp.

1. Odinstaluj sterownik gry MotionInJoy

  1. Przejdź do Menedżera urządzeń (Ustawienia / Panel sterowania / Menedżer urządzeń)
  2. Znajdź dodatkowy sterownik gry MotionInJoy na dole listy
  3. Odinstaluj go, poczekaj kilka minut lub uruchom ponownie system
  4. Otwórz ponownie Menedżera urządzeń i sterownik Bluetooth powinien tam być

2. Zainstaluj ponownie sterowniki

Jeśli problem nadal występuje, spróbuj ponownie zainstalować sterowniki Apple. Uruchom BootCamp od strony Maca, powinieneś zobaczyć komunikat z zaproszeniem do pobrania nowych sterowników Windows. Pobierz dostępne sterowniki. Teraz uruchom system Windows i zainstaluj odpowiednie sterowniki.

— POWIĄZANE: Ponad 60% użytkowników systemu Windows przestawiłoby się na MacOS w celu zapewnienia większej prywatności

3. Zainstaluj wbudowany sterownik Bluetooth Apple

Jeden użytkownik zasugerował, że zainstalowanie wbudowanego sterownika Bluetooth Apple rozwiązało problem. Oto kroki, które należy wykonać:

  1. Otwórz Menedżera urządzeń> przejdź do poddrzewa Radia Bluetooth> kliknij prawym przyciskiem myszy „Wbudowany moduł Bluetooth Apple Broadcom”> wybierz „Aktualizuj oprogramowanie sterownika”
  2. Przejdź do „Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika”> Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze
  3. Teraz wybierz Apple Inc. dla Producent i „Apple Wbudowany Bluetooth” dla Model> kliknij Dalej
  4. Po zainstalowaniu sterownika w sekcji Radia Bluetooth w Menedżerze urządzeń powinna znajdować się lista „Wbudowany moduł Apple Bluetooth” i „Moduł wyliczający Bluetooth Microsoft”.
  5. Teraz powinieneś być w stanie skonfigurować swoje urządzenia Bluetooth.

Wypróbuj poprawki i daj nam znać w sekcji komentarzy, jeśli zrobili to za Ciebie.

Link do głównej publikacji