Pełna poprawka: drukarka pobiera zbyt wiele stron

Drukujemy dokumenty codziennie, a czasami drukarka pobiera zbyt wiele stron podczas drukowania. Zwykle nie jest to duży problem, ale może być dość denerwujący, więc dzisiaj pokażemy, jak go naprawić.

Problemy z drukarką mogą stanowić problem, a mówiąc o problemach z drukowaniem, oto kilka podobnych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Drukarka Brother pobiera wiele arkuszy i je papier — Ten problem może wystąpić z powodu twoich rolek. Czasami rolki mogą być zużyte, a jedynym sposobem rozwiązania problemu jest ich wymiana.
 • Drukarka Epson ciągnie wiele arkuszy — Jeśli drukarka pobiera wiele arkuszy, problemem może być zwilżenie piany. Aby rozwiązać problem, może być konieczne samodzielne zastąpienie tej pianki lub skontaktowanie się z ekspertem.
 • Drukarka pobiera za dużo papieru — Ten problem może czasem wystąpić z powodu zadań w kolejce drukowania. Po prostu usuń inne zadania i sprawdź, czy to rozwiąże problem.
 • Drukarka Canon podaje wiele arkuszy — Czasami ten problem może być spowodowany przez twoje rolki, a aby rozwiązać problem, musisz sprawić, by były bardziej zgrubne na własną rękę.
 • Drukarka pobiera zbyt wiele stron HP — Inną przyczyną tego problemu może być Twój papier, więc upewnij się, że nie jest on uszkodzony ani zawilgocony.

Drukarka pobiera zbyt wiele stron, jak to naprawić?

 1. Sprawdź wałek i papier
 2. Sprawdź piankę tłumiącą hałas
 3. Spraw, aby gumowy chwytak papieru był grubszy
 4. Sprawdź swój papier
 5. Wyczyść rolki
 6. Wyczyść kolejkę wydruku
 7. Odłącz drukarkę od komputera

Rozwiązanie 1 — Sprawdź wałek i papier

Jeśli drukarka pobiera zbyt wiele stron podczas drukowania, najprawdopodobniej problemem jest rolka. Czasami wałek drukarki może stać się gładki z powodu długotrwałego użytkowania, co powoduje pojawienie się tego problemu.

Jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest wymiana rolki. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, zwłaszcza jeśli nie wiesz, jak to zrobić, więc możesz zabrać drukarkę do warsztatu i poprosić o to specjalistę.

Ponadto sprawdź również swój papier. Czasami papier może się sklejać, szczególnie w ciepłym klimacie. Papier może stać się wilgotny, co spowoduje, że przylgnie on do innego papieru. W takim przypadku należy wysuszyć papier przed użyciem go do drukowania, aby uniknąć tego i innych problemów.

 • Rozwiązanie 2 — Sprawdź piankę tłumiącą hałas

  Według użytkowników, jeśli drukarka pobiera zbyt wiele stron, problemem może być twoja pianka nawilżająca. Czasami ta piana może się zepsuć i stać się lepka.

  Zapobiegnie to zwolnieniu płyty zwalniającej i spowoduje, że wałek będzie się nadal toczył i pobierze więcej papieru niż potrzeba. Może to stanowić problem. Aby to naprawić, zaleca się wymianę pianki tłumiącej hałas.

  Może to być zbyt skomplikowane dla zwykłego użytkownika, więc możesz zabrać drukarkę do centrum napraw i poprosić o to profesjonalistę.

  Rozwiązanie 3 — Spraw, aby gumowy chwytak papieru był grubszy

  Jeśli masz problemy z drukarką, przyczyną może być gumowy chwytak papieru. Czasami ta gumowa część może stać się gładsza i spowodować, że drukarka pobierze więcej papieru, niż to konieczne. Aby to naprawić, użytkownicy sugerują, aby guma była grubsza za pomocą pilnika do paznokci.

  Po prostu sprawiając, że guma będzie nieco grubsza, być może uda się rozwiązać problem. Użytkownicy zgłosili, że to rozwiązanie dla majsterkowiczów działało dla nich, więc możesz spróbować. Pamiętaj, że to rozwiązanie wymaga demontażu drukarki, więc jeśli nie czujesz się z tym komfortowo lub jeśli twoja drukarka jest nadal objęta gwarancją, być może powinieneś zanieść ją do centrum napraw i poprosić specjalistę o jej naprawę .

  Rozwiązanie 4 — Sprawdź papier

  Jeśli drukarka pobiera zbyt wiele stron, możliwe, że problem dotyczy papieru. Czasami przyczyną tego problemu może być papier niskiej jakości, więc upewnij się, że używasz odpowiedniego papieru do drukowania. Ponadto upewnij się, że drukarka jest przechowywana w chłodnym i suchym miejscu.

  Na koniec nie używaj ponownie starego papieru, na którym jest już coś wydrukowanego. Jeśli na papierze jest tusz, może to lekko go zawilgocić i spowodować przylgnięcie do innego papieru. Ponadto należy używać papieru, który nie jest uszkodzony.

  Papier z rozdarciami, lokami lub zmarszczkami może czasem utknąć w drukarce, więc nie używaj go. Ponadto upewnij się, że cały papier w drukarce jest tego samego rozmiaru. Papier o różnych rozmiarach może czasami utknąć i spowodować ten i wiele innych problemów. To samo dotyczy różnych rodzajów papieru. Dostępne są różne rodzaje papieru, dlatego ważne jest, aby nie mieszać dwóch różnych rodzajów papieru, ponieważ mogą one zakleszczyć się podczas procesu drukowania.

  Ponadto przed drukowaniem upewnij się, że papier jest odpowiednio wyrównany. Na koniec nie należy używać więcej niż 25 arkuszy papieru jednocześnie, ponieważ może to powodować problemy z drukowaniem. Aby uniknąć problemów z papierem, należy używać od 10 do 25 arkuszy papieru jednocześnie.

  Jeśli problem nadal występuje, być może powinieneś spróbować użyć papieru innej marki i sprawdzić, czy to pomoże.

  Jak widać, są to niektóre ogólne wytyczne dotyczące papieru. Aby uniknąć problemów z drukowaniem, zalecamy ich przestrzeganie i sprawdzenie swojej pracy.

  • Rozwiązanie 5 — Oczyść rolki

   Wszystkie drukarki mają rolki zaprojektowane do wciągania papieru. Jeśli jednak drukarka pobiera zbyt wiele stron, możliwe, że wystąpił problem z rolkami. Aby rozwiązać problem, zaleca się staranne czyszczenie rolek. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. Wyłącz drukarkę i odłącz ją od gniazdka elektrycznego.
   2. Teraz otwórz tylne drzwiczki dostępu do drukarki. Niektóre drukarki mają pokrętło, podczas gdy inne mają zatrzask zwalniający.
   3. Jeśli papier utknął w drukarce, należy go usunąć.
   4. Teraz wyczyść rolki niestrzępiącą się szmatką. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj wody destylowanej lub butelkowanej, aby lekko zwilżyć szmatkę. Pamiętaj, aby obrócić rolki, aby oczyścić je ze wszystkich stron.
   5. Teraz musisz wyczyścić dolne rolki. Rolki te są trudno dostępne, więc do ich czyszczenia używaj wilgotnego bawełnianego wacika.
   6. Po wykonaniu tej czynności sprawdź rolki tylnych drzwiczek dostępu i wyczyść je w razie potrzeby.
   7. Poczekaj kilka minut, aż rolki wyschną. Po wyschnięciu rolek załóż tylne drzwiczki dostępu i sprawdź, czy problem nadal występuje.

   Jak widać, jest to zaawansowane rozwiązanie, a jeśli nie wiesz, jak zdjąć tylne drzwiczki dostępu lub jak prawidłowo wyczyścić rolki, zalecamy skontaktowanie się z ekspertem.

   Rozwiązanie 6 — Wyczyść kolejkę wydruku

   Po zbadaniu problemów ze sprzętem czas przyjrzeć się problemom z oprogramowaniem, które mogą powodować ten problem. Jeśli drukarka pobiera zbyt wiele stron, możliwe, że przyczyną problemu jest kolejka wydruku. Czasami w kolejce może znajdować się wiele dokumentów, co może prowadzić do tego problemu. Aby rozwiązać problem, wykonaj następujące czynności:

   1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź panel sterowania. Teraz wybierz Panel sterowania z listy.
    Drukarka pobiera za dużo papieru
   2. Po otwarciu Panelu sterowania wybierz Urządzenia i drukarki.
    Drukarka Canon podaje wiele arkuszy
   3. Kliknij drukarkę prawym przyciskiem myszy i wybierz Zobacz, co drukujesz z menu.
    Drukarka pobiera zbyt wiele stron HP
   4. Teraz przejdź do Drukarka> Anuluj wszystkie dokumenty.
    Drukarka Brother pobiera wiele arkuszy i zjada papier

   Po wykonaniu tej czynności kolejka drukarki powinna zostać wyczyszczona, a problem zostanie rozwiązany. Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem lub chcesz szybciej wyczyścić kolejkę, zawsze możesz to zrobić za pomocą wiersza polecenia. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Przycisk Start aby otworzyć menu Win + X. Teraz wybierz Wiersz polecenia (administrator) lub PowerShell (administrator).
    Drukarka Epson ciągnie wiele arkuszy
   2. Gdy pojawi się wiersz poleceń, uruchom następujące polecenia:
   • Bufor zatrzymania sieci
   • del% systemroot% \ System32 \ spool \ printers \ * / Q
   • Bufor startowy netto

   Po uruchomieniu tych poleceń kolejka drukarki powinna zostać całkowicie wyczyszczona, a problem powinien zostać rozwiązany.

   Rozwiązanie 7 — Odłącz drukarkę od komputera

   Jeśli drukarka pobierze zbyt wiele stron podczas drukowania, problem może być spowodowany tymczasową usterką. Jednak możesz rozwiązać problem, po prostu odłączając drukarkę od komputera i podłączając ją do innego portu USB.

   Po wykonaniu tej czynności problem powinien zostać rozwiązany. Oprócz odłączania drukarki od komputera, możesz chcieć odłączyć ją od gniazdka elektrycznego i sprawdzić, czy to pomoże.

   Problemy z drukowaniem mogą być dość irytujące, a jeśli drukarka pobiera zbyt wiele stron, problem zwykle dotyczy sprzętu. Mamy jednak nadzieję, że uda Ci się rozwiązać ten problem, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji