Pełna poprawka: błąd ręcznego zainicjowania CRASH1 w systemie Windows 10

MANUALLY_INITIATED_CRASH1 i wiele innych Blue Screen of Death spowoduje awarię systemu i zrestartuje komputer, aby zapobiec uszkodzeniom. Błąd BSoD, taki jak ten, może być dość problematyczny, dlatego dzisiaj pokażemy, jak naprawić ten błąd w systemie Windows 10.

Jak naprawić błąd MANUALLY INITIATED CRASH1 BSoD

 1. Pobierz najnowsze aktualizacje systemu Windows 10
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Sprawdź dysk twardy
 6. Usuń problematyczne oprogramowanie
 7. Zresetuj system Windows 10
 8. Sprawdź, czy nie ma wadliwego sprzętu

Poprawka — błąd ręcznego zainicjowania awarii systemu Windows 10

Rozwiązanie 1 — Pobierz najnowsze aktualizacje systemu Windows 10

Windows 10 to świetny system operacyjny, ale ma swoje wady. Niektóre urządzenia i oprogramowanie mają problemy z systemem Windows 10, a czasem te problemy mogą prowadzić do MANUALLY_INITIATED_CRASH1 i innych błędów niebieskiego ekranu śmierci.

Aby zapobiec pojawianiu się tych błędów, ważne jest, aby pobrać najnowsze łatki za pośrednictwem Windows Update. Firma Microsoft ciężko pracuje nad ulepszeniem systemu Windows 10, a wiele z tych poprawek oferuje zarówno poprawki związane ze sprzętem i oprogramowaniem, jak i ulepszenia zabezpieczeń. Jeśli chcesz zachować swój komputer stabilny, bezpieczny i wolny od błędów, zdecydowanie zalecamy regularną aktualizację systemu Windows 10.

Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj sterowniki

Powszechnie zdarza się, że sterownik powoduje błąd niebieskiego ekranu śmierci, ponieważ system Windows 10 w dużej mierze opiera się na sterownikach. Jeśli twoje sterowniki są przestarzałe lub mają błędy, nie będziesz w stanie prawidłowo korzystać z powiązanego z nimi sprzętu.

Aby naprawić ten błąd, zaleca się pobranie najnowszych sterowników sprzętu. Pamiętaj, że prawie każdy sprzęt może powodować pojawienie się tego błędu, dlatego zalecamy zaktualizowanie wszystkich sterowników. Aktualizacja sterowników jest dość prosta. Aby to zrobić, wystarczy odwiedzić stronę internetową producenta sprzętu i pobrać najnowsze sterowniki urządzenia.

Niewielu użytkowników zgłosiło, że ten błąd został spowodowany przez sterowniki karty sieci bezprzewodowej, dlatego należy je najpierw zaktualizować, a następnie przejść do różnych sterowników.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 3 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Następną rzeczą, którą zamierzamy wypróbować, jest uruchomienie wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów dostępnego w systemie Windows 10. To narzędzie do rozwiązywania problemów może pomóc w różnego rodzaju problemach, w tym w błędach BSOD. Oczywiście może być również pomocne w rozwiązaniu błędu MANUALLY_INITIATED_CRASH1.

Oto jak uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień.
 2. Idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 3. Wybierz Rozwiązywanie problemów z lewego panelu.
 4. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.RĘCZNIE INICJOWANA AWARIA1 Błąd Windows 10
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 4 — Uruchom skanowanie SFC

Kolejnym narzędziem do rozwiązywania problemów, które możemy wypróbować, jest skanowanie SFC. Kontroler plików systemowych to narzędzie wiersza polecenia, które skanuje system w poszukiwaniu potencjalnych uszkodzonych plików systemowych, więc jeśli plik systemowy jest przyczyną błędu MANUALLY_INITIATED_CRASH1, to narzędzie prawdopodobnie sobie z tym poradzi.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannowRĘCZNIE INICJOWANA AWARIA1 Błąd Windows 10
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Uruchom DISM

Trzecia opcja rozwiązywania problemów, którą wypróbujemy tutaj, to DISM. Obsługa i zarządzanie obrazem wdrażania (DISM) to narzędzie, które ponownie wdraża obraz systemu. Zwykle może to prowadzić do rozwiązania różnych problemów, w tym błędów BSOD.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.RĘCZNIE INICJOWANA AWARIA1 Błąd Windows 10
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 6 — Sprawdź dysk twardy

Jeśli masz problem z dyskiem twardym, problemy z BSOD są dość częste. Dlatego sprawdzimy bieżący stan dysku twardego, uruchamiając polecenie chkdsk. To polecenie przeskanuje wszystkie partycje i zastosuje realne rozwiązanie, jeśli to możliwe.

Oto jak uruchomić polecenie chkdsk w systemie Windows 10:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcdRĘCZNIE INICJOWANA AWARIA1 Błąd Windows 10
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:RĘCZNIE INICJOWANA AWARIA1 Błąd Windows 10
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 7 — Usuń problematyczne oprogramowanie

Aplikacje innych firm mogą również powodować pojawienie się MANUALLY_INITIATED_CRASH1 i wielu innych błędów niebieskiego ekranu śmierci. Aby naprawić ten i wiele innych podobnych błędów, zaleca się znalezienie i usunięcie problematycznego oprogramowania.

Najczęstszą przyczyną błędów BSoD może być oprogramowanie antywirusowe, dlatego zalecamy tymczasowe usunięcie wszystkich programów antywirusowych innych firm z komputera. Aby całkowicie usunąć pewien program antywirusowy z komputera, musisz go odinstalować, a następnie użyć specjalnego narzędzia do usuwania, aby usunąć wszelkie pozostałe pliki związane z programem antywirusowym.

Po usunięciu programu antywirusowego program Windows Defender uruchomi się automatycznie, dzięki czemu komputer będzie nadal chroniony. Jeśli problem zostanie rozwiązany przez usunięcie oprogramowania antywirusowego, możesz go ponownie zainstalować lub możesz przejść na inne rozwiązanie antywirusowe.

Według użytkowników ten błąd może być spowodowany przez dowolną aplikację na komputerze, dlatego zaleca się usunięcie wszystkich aplikacji innych firm, których nie rozpoznajesz lub których nie używasz.

 • Warto wspomnieć, że sterowniki mogą również powodować ten błąd, a niewielu użytkowników zgłosiło, że naprawili ten problem na laptopie Dell, odinstalowując i ponownie instalując sterownik bezprzewodowy. Aby odinstalować określony sterownik, wykonaj następujące czynności:

  1. naciśnij Klawisz Windows + X na klawiaturze, aby otworzyć Menu zaawansowanego użytkownika. Wybierz Menadżer urządzeń z listy.
   ręcznie zainicjowany-crash1-manager
  2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj sterownik, który chcesz usunąć, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj z menu.
   ręcznie zainicjowany-crash1-deinstalator-sterownik
  3. Jeśli dostępne, sprawdź Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia i kliknij dobrze.
   ręcznie zainicjowany-crash1-odinstaluj-sterownik-potwierdź
  4. Po odinstalowaniu sterownika uruchom ponownie twój komputer.

  Po ponownym uruchomieniu komputera system Windows 10 zainstaluje domyślny sterownik, a jeśli domyślny sterownik działa poprawnie, możesz go dalej używać. Alternatywnie możesz spróbować zaktualizować ten sterownik do wersji nigdy.

  Rozwiązanie 8 — Zresetuj system Windows 10

  Jeśli ten błąd jest spowodowany przez oprogramowanie, powinieneś być w stanie go naprawić, wykonując reset systemu Windows 10. Aby wykonać reset systemu Windows 10, może być potrzebny rozruchowy dysk flash USB, więc należy go utworzyć. Musimy również wspomnieć, że ten proces usunie wszystkie pliki z dysku C, dlatego zalecamy wykonanie kopii zapasowej ważnych plików. Aby wykonać reset, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej, aby rozpocząć automatyczną naprawę.
  2. Wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Usuń wszystko. Podczas tego kroku możesz zostać poproszony o włożenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, więc upewnij się, że masz go gotowy.
  3. Wybierz Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki i kliknij Resetowanie przycisk, aby rozpocząć procedurę.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć resetowanie.

  Po zakończeniu resetowania nie instaluj żadnych aplikacji ani sterowników innych firm. Przetestuj komputer przez chwilę i sprawdź, czy błąd nie pojawi się ponownie. Jeśli pojawi się błąd BSoD, oznacza to, że jest on spowodowany przez twój sprzęt.

  Rozwiązanie 9 — Sprawdź, czy nie ma wadliwego sprzętu

  Jeśli błąd MANUALLY_INITIATED_CRASH1 nadal występuje, zalecamy usunięcie lub wymianę ostatnio zainstalowanego sprzętu, ponieważ może on nie być zgodny z komputerem. Jeśli nowy sprzęt nie stanowi problemu, należy przeprowadzić szczegółową kontrolę sprzętu i usunąć wadliwy sprzęt.

  MANUALLY_INITIATED_CRASH1 Błąd BSoD może być poważnym problemem, ale mamy nadzieję, że udało Ci się go naprawić za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji