Jak naprawić awarie gier i inne problemy w Windows 10 Creators Update

Aktualizacja Windows 10 Creators Update oferuje graczom zupełnie nowe wrażenia z gry. Najnowszy system operacyjny firmy Microsoft wprowadza tryb gry, nową funkcję, która poprawia wydajność komputera. Innymi słowy, system Windows 10 ma teraz wbudowany wzmacniacz rozgrywki, eliminujący potrzebę stosowania programów innych firm.

Mówiąc o grach, wielu graczy Windows 10 Creators Update już potwierdziło, że ten system operacyjny zwiększa średnio FPS gry o 4%.

Niestety wrażenia z gry dla Windows 10 Creators Update były dla wielu graczy wyboistą jazdą. Mówiąc dokładniej, gry często ulegają awariom lub mają na nie wpływ inne problemy związane z aktualizacją Windows 10 Creators Update.

Właśnie zaktualizowałem aktualizację Windows 10 Creators Update (wersja 1703, kompilacja 15063), a Forza Horizon 3 już się nie ładuje. Kiedy uruchamiam grę, widzę animacje Playground Games i Turn 10 Studios, a następnie przechodzę do ekranu z pokazem samochodów i mówi „Naciśnij Enter / A, aby kontynuować”. Kiedy klikam, by kontynuować, pojawia się komunikat „Ładowanie, proszę czekać”, a potem nic się nie dzieje. […] Gra mówi „Ładowanie, proszę czekać” w nieskończoność.

Wygląda na to, że winowajcą jest Xbox Game DVR, narzędzie, które pozwala graczom nagrywać i udostępniać filmy z gier oraz zrzuty ekranu. Aktualizacja twórców domyślnie włącza DVR Xbox.

Awaria gry Windows 10 Creators Update [FIX]

  1.  Otwórz aplikację Xbox. Domyślnie aplikacja jest przypięta do menu Start. Możesz go również otworzyć za pomocą aplikacji.
  2. Zaloguj się> przejdź do Ustawienia> wybierz GameDVR.
  3. Wyłącz opcję „Nagrywaj klipy z gry i zrzuty ekranu za pomocą Game DVR”.

Jeśli wyłączenie DVR z gry nie rozwiąże tych problemów, zaktualizuj sterowniki karty graficznej. Skorzystaj z poniższych łączy, aby pobrać i zainstalować najnowsze aktualizacje sterowników karty graficznej:

  • Karty graficzne NVIDIA
  • Karty graficzne AMD
  • Karty graficzne Intel

Link do głównej publikacji