Pełna poprawka: Błąd HAL INITIALIZATION FAILED w systemie Windows 10

W systemie Windows 10 występują różnego rodzaju błędy, ale błędy Niebieskiego ekranu śmierci są prawdopodobnie najbardziej problematyczne. Te błędy będą ciągle restartować komputer, aby zapobiec uszkodzeniom, a to może być dość męczące. Ponieważ te błędy są tak poważne, dzisiaj pokażemy Ci, jak naprawić błąd HAL INITIALIZATION FAILED.

Napraw błąd HAL INITIALIZATION FAILED BSoD w systemie Windows 10

 1. Sprawdź, czy sterowniki i system Windows 10 są aktualne
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Sprawdź dysk twardy
 6. Sprawdź problematyczne oprogramowanie
 7. Ustaw UsePlatformClock na true
 8. Zaktualizuj system BIOS
 9. Zresetuj system Windows 10
 10. Sprawdź swój sprzęt

Kroki, aby naprawić błąd HAL INITIALIZATION FAILED

Rozwiązanie 1 — Sprawdź, czy sterowniki i system Windows 10 są aktualne

Wiele błędów BSoD jest spowodowanych niezgodnością sprzętu lub oprogramowania, a aby rozwiązać ten problem, należy często aktualizować system Windows 10. Microsoft wprowadza nowe funkcje za pośrednictwem Windows Update, ale oprócz nowych funkcji istnieje również wiele poprawek mających na celu usunięcie wszelkich niezgodności sprzętu i oprogramowania. Aby uniknąć błędów BSoD i zapewnić bezpieczeństwo i stabilność komputera, aktualizuj system Windows 10 tak często, jak to możliwe.

Pobieranie aktualizacji systemu Windows 10 jest ważne, ale ważne jest również, aby zaktualizować sterowniki. Sterowniki umożliwiają systemowi Windows 10 lepsze wykorzystanie twojego sprzętu, a jeśli określony sterownik jest przestarzały lub niezgodny z systemem Windows 10, napotkasz błąd HAL INITIALIZATION FAILED BSoD.

Aby zaktualizować sterowniki, wystarczy odwiedzić witrynę producenta sprzętu, zlokalizować urządzenie, które chcesz zaktualizować, i pobrać dla niego najnowsze sterowniki. Po pobraniu najnowszych sterowników błąd BSoD powinien zostać rozwiązany.

Niewielu użytkowników zgłosiło, że ten błąd BSoD został spowodowany przez sterownik karty graficznej, dlatego należy najpierw zaktualizować sterownik karty graficznej, a następnie przejść do innych sterowników. Aby upewnić się, że błąd został naprawiony, spróbuj zaktualizować jak najwięcej sterowników.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Następną rzeczą, którą zamierzamy wypróbować, jest uruchomienie wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów dostępnego w systemie Windows 10. To narzędzie do rozwiązywania problemów może pomóc w różnego rodzaju problemach, w tym w błędach BSOD. Naturalnie może być również pomocne w rozwiązaniu błędu HAL INITIALIZATION FAILED.

Oto jak uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień.
 2. Idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 3. Wybierz Rozwiązywanie problemów z lewego panelu.
 4. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.HAL INITIALIZATION FAILED Błąd Windows 10
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Innym narzędziem do rozwiązywania problemów, które może być tutaj pomocne, jest skanowanie SFC. Jest to narzędzie wiersza polecenia, które skanuje system w poszukiwaniu potencjalnych wad i rozwiązuje je, jeśli to możliwe. Może więc również rozwiązać błąd NIEPOWODZENIE HAL.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz cmd i otwórz wiersz polecenia jako administrator.
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannowHAL INITIALIZATION FAILED Błąd Windows 10
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania (zajmie to chwilę)
 4. Narzędzie automatycznie rozwiąże problem, jeśli to możliwe.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Trzecim narzędziem do rozwiązywania problemów, którego będziemy używać podczas rozwiązywania problemu z błędem INICJALIZACJI POŁOWOWEJ, jest DISM. Deployment Image and Servicing (DISM), jak sama nazwa wskazuje, ponownie wdraża obraz systemu, więc możliwe jest, że rozwiąże on również niektóre potencjalne problemy po drodze.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Otwórz wiersz polecenia.
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealthHAL INITIALIZATION FAILED Błąd Windows 10
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Sprawdź dysk twardy

Zepsuty dysk twardy jest alarmujący. Pierwsze komunikaty ostrzegawcze mają formę BSOD. Idź i sprawdź bieżący stan dysku twardego. Aby to zrobić, uruchom komendę chkdsk. To polecenie przeskanuje partycje i zastosuje rozwiązania, jeśli to możliwe.

Oto jak uruchomić polecenie chkdsk w systemie Windows 10:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Iść do Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu:
  • bootrec.exe / rebuildbcdHAL INITIALIZATION FAILED Błąd Windows 10
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:HAL INITIALIZATION FAILED Błąd Windows 10
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 6 — Sprawdź, czy nie występuje problematyczne oprogramowanie

Często tego rodzaju problemy mogą być powodowane przez problematyczne oprogramowanie, a aby naprawić błąd HAL INITIALIZATION FAILED, musisz znaleźć program, który powoduje ten problem, i wyłączyć / odinstalować. Najczęściej tego rodzaju błędy są powodowane przez oprogramowanie antywirusowe, dlatego należy odinstalować oprogramowanie antywirusowe.

Jeśli obawiasz się o swoje bezpieczeństwo, powinieneś wiedzieć, że Windows Defender włączy się automatycznie po odinstalowaniu programu antywirusowego, więc Twój komputer nie będzie pozbawiony żadnej ochrony.

 • Warto wspomnieć, że ten błąd może powodować prawie każdy program antywirusowy, dlatego należy usunąć zainstalowany program antywirusowy innej firmy. Ponadto, aby całkowicie usunąć określony program antywirusowy, w tym wpisy rejestru i wszystkie pliki, zaleca się użycie dedykowanego narzędzia do odinstalowywania. Wiele firm antywirusowych oferuje narzędzia do odinstalowywania oprogramowania, dlatego należy je pobrać i używać.

  Rozwiązanie 7 — Ustaw wartość UsePlatformClock na wartość true

  Jeśli masz błąd HAL INITIALIZATION FAILED, możesz spróbować ustawić UsePlatformClock na wartość true. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące czynności:

  1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć Menu zaawansowanego użytkownika i wybrać Wiersz polecenia (administrator).
   wiersz polecenia-admin
  2. Po otwarciu wiersza polecenia wprowadź następujące informacje i naciśnij klawisz Enter, aby je uruchomić:
   • bcdedit / set useplatformclock true
    useplatformclock-true
  3. Zamknij wiersz polecenia.

  Użytkownicy zgłosili, że wykonanie wyżej wymienionych kroków naprawiło błąd BSoD podczas budzenia z trybu uśpienia, więc jeśli masz podobny problem, spróbuj wykonać powyższe kroki. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do systemu Windows 10 z powodu tego błędu, możesz spróbować wykonać te czynności z trybu awaryjnego. Aby przejść do trybu awaryjnego, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas uruchamiania. To powinno rozpocząć proces automatycznej naprawy.
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Ustawienia uruchamiania. Kliknij Uruchom ponownie.
  3. Po ponownym uruchomieniu komputera powinna zostać wyświetlona lista opcji. Wybierz tryb awaryjny z obsługą sieci naciskając 5 lub F5.
  4. Po uruchomieniu trybu awaryjnego spróbuj uruchomić wiersz polecenia i wykonaj powyższe czynności.
  • Rozwiązanie 8 — Zaktualizuj system BIOS

   Niewielu użytkowników zgłaszających, że aktualizacja systemu BIOS naprawiła błąd HAL INITIALIZATION FAILED. Aktualizacja systemu BIOS to zaawansowana procedura, która nie została wykonana prawidłowo, może trwale uszkodzić płytę główną, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Aby zobaczyć, jak poprawnie zaktualizować BIOS, sprawdź instrukcję płyty głównej. Jeśli chodzi o niezbędne pliki, możesz pobrać najnowszą wersję systemu BIOS ze strony internetowej producenta płyty głównej.

   Rozwiązanie 9 — Zresetuj system Windows 10

   Jeśli problem jest spowodowany przez określone oprogramowanie, możesz je naprawić, wykonując reset systemu Windows 10. Zresetowanie systemu Windows 10 spowoduje usunięcie wszystkich plików z dysku C, więc należy utworzyć kopię zapasową. Po utworzeniu kopii zapasowej wykonaj następujące czynności, aby zresetować system Windows 10:

   1. Zresetuj komputer kilka razy podczas uruchamiania.
   2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko.
   3. Teraz wybierz Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki.
   4. Postępuj zgodnie z instrukcjami i poczekaj na zakończenie procesu resetowania.

   Jeśli problem występuje nadal nawet po zresetowaniu systemu Windows 10, oznacza to, że najprawdopodobniej przyczyną jest wadliwy lub niekompatybilny sprzęt.

   Rozwiązanie 10 — Sprawdź sprzęt

   NIEPOWODZENIE HAL INICJALIZACJI może być często spowodowane niekompatybilnym sprzętem, dlatego jeśli niedawno zainstalowałeś nowy sprzęt, usuń go lub wymień i sprawdź, czy komputer działa lepiej bez niego. Jeśli nie zainstalowałeś żadnego nowego sprzętu, możesz sprawdzić, czy sprzęt działa poprawnie.

   Najczęstszą przyczyną błędów BSoD jest pamięć RAM, więc należy przetestować moduły pamięci RAM jeden po drugim. Ponadto możesz także użyć narzędzi takich jak MemTest86 +, aby sprawdzić swoją pamięć RAM. Jeśli pamięć RAM nie stanowi problemu, sprawdź dysk twardy, kartę graficzną i płytę główną. Prawie każdy element sprzętowy może powodować ten błąd, dlatego musisz przeprowadzić dokładną kontrolę.

   NIEPOPRAWNA INICJALIZACJA HAL Błąd BSoD może być problematyczny, ale jak widać, błąd ten można stosunkowo łatwo naprawić, jeśli skorzystasz z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji