Pełna poprawka: błąd BŁĄD WEWNĘTRZNY WHEA w systemie Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci, takie jak WHEA_INTERNAL_ERROR, mogą być dość problematyczne, dlatego ważne jest, aby je naprawić jak najszybciej. Ten błąd nie jest tak częsty, ale ponieważ może być tak poważny, dzisiaj pokażemy, że musisz go naprawić w systemie Windows 10.

Jak naprawić błąd BSoD WHEA_INTERNAL_ERROR

 1. Pobierz najnowsze sterowniki
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Sprawdź dysk twardy
 6. Zainstaluj najnowsze aktualizacje systemu Windows 10
 7. Usuń problematyczne aplikacje
 8. Zaktualizuj system BIOS
 9. Sprawdź swój sprzęt

Kroki, aby naprawić błąd WHEA INTERNAL ERROR

Rozwiązanie 1 — Pobierz najnowsze sterowniki

Sterowniki stanowią główną część systemu operacyjnego, zwłaszcza że system Windows 10 polega na nich w celu komunikacji ze wszystkimi urządzeniami. Jeśli niektóre sterowniki nie są kompatybilne z twoim systemem operacyjnym lub są po prostu przestarzałe lub zawierają błędy, pojawi się błąd WHo_INTERNAL_ERROR BSoD, a system się zawiesi.

Aby zapobiec pojawianiu się tego błędu, ważne jest, aby zaktualizować sterowniki i możesz to zrobić po prostu za pomocą Menedżera urządzeń:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X na klawiaturze, aby otworzyć Menu zaawansowanego użytkownika. Wybierz Menadżer urządzeń z listy.
  menedżer błędów wewnętrznych serwatki
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj urządzenie, które chcesz zaktualizować, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika.
  whea-wewnętrzny-błąd-aktualizacja-oprogramowanie-sterownika
 3. Wybierz Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika i poczekaj, aż system Windows 10 pobierze odpowiedni sterownik dla twojego urządzenia.
  Oprogramowanie sterownika wewnętrznego błędu serwatki
 4. Powtórz te kroki dla wszystkich sterowników, które chcesz zaktualizować.

Chociaż użycie Menedżera urządzeń do aktualizacji sterowników jest dość proste, powinieneś wiedzieć, że Menedżer urządzeń nie zawsze pobiera najnowszych sterowników. Jeśli chcesz mieć pewność, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki, zalecamy pobranie ich ręcznie. Aby to zrobić, po prostu odwiedź witrynę producenta sprzętu i pobierz najnowsze sterowniki urządzenia. Pamiętaj, że aby naprawić ten błąd, może być konieczna aktualizacja wszystkich sterowników.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Niemi: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Jeśli aktualizacja sterowników nie rozwiązała błędu WHo_INTERNAL_ERROR BSoD, wypróbujmy narzędzie do rozwiązywania problemów. System Windows 10 zawiera przydatne wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów, które może pomóc w rozwiązywaniu różnych problemów, w tym błędów BSOD. Możemy więc spróbować i sprawdzić, czy mamy szczęście.

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.BŁĄD WEWNĘTRZNY BŁĄD Błąd Windows 10
 4. Poczekaj na zakończenie procesu.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Kolejnym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest Kontroler plików systemowych. To narzędzie skanuje komputer w poszukiwaniu potencjalnych problemów i rozwiązuje je automatycznie (jeśli to możliwe). Jeśli więc błąd WHEA_INTERNAL_ERROR jest spowodowany uszkodzonym plikiem systemowym, skan SFC sobie z tym poradzi.

Oto jak uruchomić skaner SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannowBŁĄD WEWNĘTRZNY BŁĄD Błąd Windows 10
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Trzecim narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy tutaj, jest DISM. To narzędzie ponownie wdraża obraz systemu i rozwiązuje potencjalne problemy po drodze. Możliwe więc, że uruchomienie DISM rozwiąże również błąd WHEA_INTERNAL_ERROR.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealthBŁĄD WEWNĘTRZNY BŁĄD Błąd Windows 10
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Sprawdź dysk twardy

Błędy BSoD mogą być spowodowane uszkodzonymi plikami na dysku twardym. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się uruchomienie skanowania chkdsk. Aby uruchomić skanowanie chkdsk, wykonaj następujące czynności:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:BŁĄD WEWNĘTRZNY BŁĄD Błąd Windows 10
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 6 — Zainstaluj najnowsze aktualizacje systemu Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci są często spowodowane problemami ze sprzętem lub oprogramowaniem, a jeśli system operacyjny ma problemy z określonym sprzętem lub oprogramowaniem, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z usługi Windows Update i pobranie najnowszych aktualizacji systemu Windows 10. Nowe aktualizacje są często wydawane, a wiele z nich poprawia twoje bezpieczeństwo, ale wprowadzają one również wiele poprawek błędów związanych zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem, dlatego ważne jest, aby pobierać najnowsze aktualizacje, aby komputer był bezpieczny, stabilny i bezpłatny z błędów BSoD.

 • Rozwiązanie 7 — Usuń problematyczne aplikacje

  Aplikacje innych firm często mogą powodować pojawienie się błędów niebieskiego ekranu śmierci, dlatego ważne jest, aby zlokalizować i usunąć te aplikacje. Błędy takie jak WHEA_INTERNAL_ERROR są często spowodowane przez programy antywirusowe, dlatego zalecamy usunięcie wszystkich programów antywirusowych oprócz Windows Defender. Pamiętaj, że odinstalowanie programu antywirusowego może nie rozwiązać tego problemu, dlatego zalecamy skorzystanie z dedykowanego narzędzia do usuwania, aby całkowicie usunąć wszystkie pliki i wpisy rejestru związane z oprogramowaniem antywirusowym. Większość firm antywirusowych udostępnia te narzędzia do pobrania, więc pobierz je dla swojego programu antywirusowego.

  Oprócz usunięcia oprogramowania antywirusowego możesz także wykonać czysty rozruch, aby znaleźć problematyczną aplikację. Aby wykonać czysty rozruch, wykonaj następujące czynności:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź msconfig. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
   whea-internal-error-msconfig
  2. Po otwarciu okna konfiguracji systemu kliknij Uruchamianie selektywne i odznacz Załaduj elementy startowe.
   whea-internal-error-windows-configuration
  3. Przejdź do zakładki Usługi. Czek Ukryj wszystkie usługi Microsoft i kliknij Wyłącz wszystkie przycisk.
   whea-Internal-error-configuration-services
  4. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.
  5. naciśnij Ctrl + Shift + Esc otworzyć Menadżer zadań.
   whea-internal-error-Task-manager-disable
  6. Iść do Uruchomienie kliknij kartę i kliknij prawym przyciskiem myszy każdy wpis na liście i wybierz Wyłączyć z menu.
  7. Po wyłączeniu wszystkich aplikacji startowych zamknij Menedżera zadań i uruchom ponownie twój komputer.

  Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy błąd BSoD nie pojawia się ponownie. Jeśli błąd nie pojawia się, oznacza to, że przyczyną była jedna z wyłączonych aplikacji lub usług. Aby dowiedzieć się, która aplikacja spowodowała ten błąd, powtórz te same kroki, ale tym razem spróbuj włączyć usługi i aplikacje jeden po drugim, aż znajdziesz tę, która spowodowała problem.

  Rozwiązanie 8 — Zaktualizuj system BIOS

  Niewielu użytkowników twierdzi, że udało się naprawić błąd BSoD WHEA_INTERNAL_ERROR, aktualizując BIOS. Podczas aktualizacji systemu BIOS czasami odblokowujesz nowe funkcje płyty głównej, a także pozwalasz na pracę z innym sprzętem. Aktualizacja systemu BIOS jest nieco zaawansowaną funkcją, dlatego zalecamy szczegółowe sprawdzenie instrukcji obsługi płyty głównej. Pamiętaj, że jeśli nie zaktualizujesz prawidłowo systemu BIOS, możesz spowodować uszkodzenie komputera, dlatego zachowaj ostrożność.

  Rozwiązanie 9 — Sprawdź sprzęt

  Błędy BSoD są często powodowane przez twój sprzęt, dlatego zawsze dobrze jest sprawdzić, czy twój sprzęt działa poprawnie. Kilku użytkowników zgłosiło, że problem został rozwiązany po wymianie płyty głównej, więc najpierw sprawdź ją. Warto wspomnieć, że prawie każdy element sprzętowy może powodować pojawienie się tego błędu, dlatego zalecamy dokładne sprawdzenie sprzętu.

  WHEA_INTERNAL_ERROR Błąd niebieskiego ekranu śmierci jest zwykle spowodowany przestarzałym BIOS-em lub sprzętem, ale można go łatwo naprawić za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji