PatchCleaner pomaga zwolnić miejsce na dysku i pozbyć się niechcianych plików

Po prawie dwóch dekadach korzystania z systemu Windows wszyscy znamy jego dziwactwa. Z biegiem czasu każda iteracja systemu Windows — w tym Windows 10 — zatrzymuje niechciane pliki i zwiększa rozmiar dysku. Najgorsze jest jednak to, że cała przestrzeń dyskowa zajmowana przez takie pliki nie jest tak łatwa do zwolnienia i pomimo użycia narzędzi takich jak CCCleaner i Windows Tuneup, niektóre pozostałe pliki instalatora Windows nadal pozostają. PatchCleaner to darmowe oprogramowanie, które pomaga użytkownikom systemu Windows odzyskać utracone miejsce.

Pliki instalatora systemu Windows mają zwykle ogromny rozmiar, co dodatkowo powiększa problem. Za każdym razem, gdy instalujemy aktualizacje, system Windows przechowuje pliki instalatora i poprawki na ukrytej partycji Windows. Ponieważ katalog c: \ Windows \ installer jest chronionym folderem systemowym, jest widoczny tylko po włączeniu opcji „Ukryj chroniony folder systemowy” dostępnej w opcjach Folder. To powiedziawszy, większość z nas obawia się plików systemowych, a ich ręczne usuwanie jest dalekie od ideału.

Ponadto niektóre pliki .msi i pliki łatek .msp są potrzebne podczas ich aktualizacji i usuwania może spowodować poważne uszkodzenie systemu operacyjnego. Niepożądane pliki instalatora mogą zatkać system, a pliki mogą zablokować przechowywanie nawet dziesiątek GB i spowolnić system. Wcześniej korzystaliśmy z PatchCleaner w jednym z naszych laptopów i podczas pierwszego przemiatania udało mi się odzyskać 15 GB.

Funkcje PatchCleaner

PatchCleaner jest darmowym oprogramowaniem i jest kompatybilny z Windows 7 i nowszymi wersjami. Instalacja jest typowa, ale program nie tworzy pozycji menu Start, co oznacza, że ​​musisz przejść do „C: \ Program Files (x86) \ HomeDev” za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do programu.

PatchCleaner segreguje nadal używane pliki instalatora od plików osieroconych. Zarówno lokalizacja pliku jest wyświetlana w interfejsie wraz z opcją usunięcia osieroconego pliku za pośrednictwem interfejsu PatchCleaner. Pamiętaj, aby utworzyć punkt kopii zapasowej / przywracania przed podjęciem decyzji o pozbyciu się osieroconych plików instalatora Windows. Głębokie skanowanie jest przydatne, jeśli chcesz, aby program automatycznie sprawdzał osierocone pliki instalacyjne.

Za kulisami PathCleaner identyfikuje zbędne / osierocone pliki i zaleci przeniesienie pliku do innej lokalizacji (na wszelki wypadek) lub można również bezpośrednio usunąć pliki. PatchCleaner uzyskuje dostęp do listy bieżących instalatorów i poprawek i porównuje je ze wszystkimi plikami .msi i .msp w katalogu „c: \ Windows \ Installer”. Proste odniesienie zapewnia, że ​​wszystko, co nie znajduje się na liście, ale nadal istnieje w folderze, jest plikiem osieroconym i może być dodatkowo oznaczone do usunięcia lub przeniesienia.

Pobieranie

Link do głównej publikacji