Oto, co zrobić, jeśli konsola Xbox One wysuwa dyski

Korzystanie z fizycznych kopii gier ma swoje zalety. Pod koniec dnia instalacja i odtwarzanie tytułów nie zależą od sieci. Kopia w pudełku jest również świetna dla kolekcjonerów.

Jednak nawet solidny Xbox One ma niektórych użytkowników, którzy chcą przejść na kopie cyfrowe. Mianowicie, niektórzy z nich doświadczyli dość osobliwego problemu, ponieważ ich Xbox One wysuwa dysk, a następnie słyszy sygnał dźwiękowy. Samodzielnie, a nawet w trybie gotowości. Postaramy się naprawić to poniżej.

Wyrzucanie dysku na konsolę Xbox One? Oto jak to naprawić

Rozwiązanie 1 — Wypróbuj cykl zasilania

Spróbujmy z najstarszą sztuczką w książce. Wiele błędów Xbox One, jeśli nie większość, można łatwo naprawić za pomocą prostej sekwencji cyklu zasilania. Dlatego jeśli Xbox One zacznie działać nieprawidłowo, pierwszym krokiem jest przejście do cyklu zasilania lub twardego resetu. Cała dyska Xbox-ejects-dysk może być błędem systemowym i powinno to rozwiązać problem.

Oto jak wykonać cykl zasilania na konsoli Xbox One:

 1. Naciśnij i przytrzymaj Przycisk zasilania na 10 sekund lub tak.
 2. Poczekaj, aż konsola się wyłączy.
 3. Po minucie włącz ponownie konsolę i poszukaj zmian.

Rozwiązanie 2 — Wyczyść pamięć trwałą

Innym sposobem rozwiązania tego jest wyczyszczenie pamięci trwałej i ponowne wykonanie cyklu zasilania. To pozornie naprawiło problem dla wielu użytkowników. Oczywiście musimy podkreślić, że dotyczy to tylko sytuacji, gdy problem dotyczy oprogramowania.

Jeśli sprzęt stanowi problem, to raczej nie pomoże i sugerujemy rozważenie naprawy lub wymiany. Nieco śmiesznym, ale z pewnością możliwym powodem jest inwazja karaluchów, gdy wchodzą do konsoli.

Oto jak wyczyścić trwałe miejsce i mam nadzieję rozwiązać problem:

 1. Włącz konsolę.
 2. wciśnij Dom przycisk, a następnie otwórz Menu.
 3. Wybierać Ustawienia.
 4. Wybierz Dysk Blu-ray a następnie Trwałe przechowywanie.
 5. Wyczyść Trwałe przechowywanie 3 razy.
 6. Naciśnij i przytrzymaj Przycisk zasilania na 10 sekund lub tak.
 7. Poczekaj, aż konsola się wyłączy.
 8. Po minucie włącz ponownie konsolę i włóż ją czekaj.
 9. Xbox One nie powinien już wysuwać dysku.

Jeśli korzystasz z Xbox One, wysuwa dysk, skontaktuj się z pomocą techniczną. Powinny być w stanie ci pomóc. I na podstawie tej notatki możemy zakończyć ten artykuł. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, napisz do nas w sekcji komentarzy poniżej. Oczekujemy na kontakt zwrotny.

Link do głównej publikacji