Uzyskiwanie błędów Asio.sys na komputerze? W ten sposób możesz je naprawić

Użytkownicy systemu Windows 10 mogą czasami napotykać błędy asio.sys na swoich komputerach. Dobrze byłoby wiedzieć, czym jest asio.sys, zanim przejdziemy do rozwiązań.

Asio.sys to sterownik specyficzny dla komputerów ASUS. Uszkodzone pliki i wadliwy sprzęt często powodują ten błąd. Prowadzi to często do błędów niebieskiego ekranu śmierci.

Warto wspomnieć, że błąd Asio.sys może być również spowodowany infekcjami złośliwym oprogramowaniem, uszkodzonymi dyskami twardymi i problemami z pamięcią.

Kroki, aby naprawić błędy Asio.sys

Oto lista procesów rozwiązywania problemów w celu rozwiązania problemów z asio.sys. Pamiętaj, że te kroki są raczej skomplikowane. Postępuj zgodnie z każdym krokiem.

Rozwiązanie 1: Zaktualizuj sterowniki urządzeń systemowych

Błąd niebieskiego ekranu asio.sys mający wpływ na system może być spowodowany nieaktualnymi sterownikami urządzeń.

Z wielu powodów dobrze działające sterowniki mogą po prostu przestać działać w następnej minucie. Ale możesz zaktualizować sterownik urządzenia, aby naprawić problem BSOD.

Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem w wyszukiwaniu, pobieraniu i aktualizowaniu sterowników, procedura może być bardzo stresująca i frustrująca. Aby pogorszyć problemy, ładowanie niewłaściwego sterownika lub niezgodnej wersji sterownika.

Ze względu na złożoność i zaangażowanie czasu zaleca się skorzystanie z narzędzia do aktualizacji sterowników w celu przyspieszenia procesu.

Narzędzie do aktualizacji sterowników automatycznie zaktualizuje wszystkie sterowniki urządzeń na komputerze, a nie tylko sterowniki związane z błędem asio.sys.

Jedna z najbardziej niezawodnych aktualizacji sterowników przetestowanych w Tweakbit.

TweakBit Driver Updater to kompletne rozwiązanie do automatycznych aktualizacji. Aktualizacja sterowników zoptymalizuje komputer, zapewniając, że urządzenia działają poprawnie, zgodnie z najnowszymi funkcjami.

  • Pobierz teraz TweakBit Driver Updater

Rozwiązanie 2: Napraw wpisy rejestru

Czasami błędy niebieskiego ekranu Asio.sys mogą być powiązane z problemami w rejestrze systemu Windows. Tak więc musisz naprawić wszelkie problemy z rejestrem, zanim będziesz mógł naprawić ten błąd systemowy.

Jeśli nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie, nie próbuj ręcznie edytować rejestru systemu Windows, aby pozbyć się nieprawidłowych błędów związanych z plikiem asio.sys. W przypadku nieprawidłowej edycji rejestru komputer może przestać działać, co może doprowadzić do trwałego uszkodzenia systemu operacyjnego.

Z tego powodu zalecamy korzystanie z zaufanego narzędzia do czyszczenia rejestru w celu skanowania i rozwiązywania problemów rejestru związanych z plikiem asio.sys. Podczas korzystania z narzędzia do czyszczenia rejestru procedura wyszukiwania brakujących plików, uszkodzonego łącza w rejestrze lub nieprawidłowych wpisów rejestru może być łatwiejsza.

Jeśli nie wiesz, jaki program do czyszczenia rejestru należy zainstalować na komputerze, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Rozwiązanie 3: Uruchom pełne skanowanie złośliwego oprogramowania na swoim komputerze

Błąd STOP związany z plikiem asio.sys może wynikać z zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem.

Uruchom pełne skanowanie systemu za pomocą narzędzi antywirusowych i antymalware. Następnie uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Nie wiesz, jakie narzędzie antywirusowe zainstalować na komputerze? Ten przewodnik pomoże ci.

Rozwiązanie 4: Odinstaluj nowo zainstalowane programy

Odinstalowanie aplikacji innych firm może być właściwym rozwiązaniem, jeśli błąd BSOD asio.sys jest podłączony do określonego programu.

Po prostu przejdź do Panelu sterowania, przejdź do Programy i funkcje, wybierz ostatnio zainstalowany program i usuń go z komputera.

Zrestartuj swój komputer.

Rozwiązanie 5: Uruchom SFC

Kontroler plików systemu Windows to dostępne narzędzie zawarte w systemie Windows, które może skanować i naprawiać pliki systemowe Windows.

Aby uruchomić SFC, otwórz wiersz polecenia jako administrator i wpisz tekst sfc / scannow. Wciśnij Enter.wiersz polecenia sfc scannow

W tym momencie Kontroler plików systemowych rozpoczyna skanowanie plików systemowych. Wykonanie tego powinno zająć kilka minut, więc bądź cierpliwy.

Rozwiązanie 6: Zainstaluj wszystkie dostępne aktualizacje systemu Windows

Od czasu do czasu Microsoft aktualizuje i ulepsza pliki systemowe Windows, które mogą być połączone z asio.sys. Czasami znalezienie odpowiedniego rozwiązania problemu asio.sys może być łatwe, jak aktualizacja systemu Windows za pomocą bieżącego dodatku Service Pack lub innej poprawki wydanej przez Microsoft.

Przejdź do Ustawień i sprawdź dostępność aktualizacji. sprawdź dostępność aktualizacji w systemie Windows 10

Rozwiązanie 7: Sprawdź, czy nie występują problemy z uszkodzeniem dysku twardego

Jak wspomniano wcześniej, problemy z asio.sys mogą być wywoływane przez problemy z uszkodzeniem dysku twardego.

Na szczęście Microsoft ma wbudowaną łatwą usługę znaną jako Check Disk, która może naprawić problemy z uszkodzeniem dysku twardego.

Aby go użyć, uruchom Wiersz polecenia jako administrator reklamy i naciśnij klawisz Enter chkdsk / f. Błąd polecenia chkdsk bsod

CheckDisk rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu problemów z uszkodzeniem dysku twardego.

Rozwiązanie 9: Sprawdź pamięć RAM pod kątem problemów z korupcją

Uszkodzenie pamięci może spowodować błędy BSOD asio.sys. Jeśli masz do czynienia z przypadkowym ponownym uruchomieniem komputera, awarią komputera, otrzymaniem kodów „beep” przy uruchamianiu oraz problemami BSOD asio.sys, może to oznaczać uszkodzenie pamięci komputera.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązywania problemów z pamięcią RAM, zapoznaj się z poniższymi przewodnikami:

  • Jak naprawić uszkodzony zrzut pamięci skutecznie i wydajnie
  • Rozwiąż: komputer ma mało pamięci w systemie Windows 10, 8.1 lub 7

Mamy nadzieję, że te rozwiązania pomogą Ci rozwiązać problemy z błędami asio.sys. Będziemy wdzięczni za opinie.

Link do głównej publikacji