Odzyskaj hasło Steam, wykonując te proste czynności

W dzisiejszych czasach zapomnienie danych logowania do Steam nie jest niczym wielkim, ze wszystkimi opcjami odzyskiwania oferowanymi przez nowoczesne usługi. Są szanse (często to robię), że zmienisz hasło, ale nadal zachowasz stare hasło w pamięci i będziesz polegać na funkcji „Pamiętaj na tym urządzeniu”, która zachowuje twoje dane uwierzytelniające. Ale co, jeśli wymienisz swój system, a nawet urządzenie? Wtedy zgubione są hasła i wtedy chcesz odzyskać swoje hasło do Steam. Nie martw się, mamy dla ciebie szybkie wyjaśnienie.

Jak mogę zresetować moje hasło Steam?

Funkcja Steam Guard oferuje 3 opcje dostarczania kodu, który pozwala uzyskać dostęp do konta i zresetować hasło. Ten, który pojawia się domyślnie, gdy tylko rejestracja zostanie zakończona, odbywa się poprzez autoryzację Steam Guard poprzez adres e-mail użyty do utworzenia konta.

Odzyskaj hasło Steam, wykonując te proste czynności

Straż poprosi Cię o wprowadzenie kodu, nawet jeśli masz hasło przy każdej zmianie systemu, przeglądarki lub urządzenia. Jeśli chcesz zresetować kod za pomocą adresu e-mail, kliknij „Zapomniałeś hasła?”. To pierwszy krok do odzyskania hasła Steam.

Gdy już tam będziesz, potwierdź, że zapomniałeś hasła i kliknij „Zapomniałem nazwy konta Steam lub hasła”. Tam możesz wpisać swój adres e-mail, nazwę konta lub numer telefonu komórkowego.

Cokolwiek wybierzesz, wynik będzie taki sam. To zależy tylko od usługi, której będziesz używać do resetowania hasła. Dzięki wiadomości e-mail otrzymasz wiadomość e-mail z kodem. Na podstawie numeru telefonu dostaniesz SMS-a z kodem.

Teraz, jeśli masz aplikację mobilną Steam na swoim smartfonie, procedura jest podobna. Steam używa aplikacji telefonicznej do uwierzytelniania konta (można ją uzyskać tutaj) i jest to najbardziej zalecany środek ochronny. Gdy już otrzymasz kod, od tego momentu wszystko jest proste.

Odzyskaj hasło Steam, wykonując te proste czynności

Wpisz kod w polu i ustaw nowe hasło do swojego konta. Pamiętaj, że nie możesz ustawić tego samego hasła, które było już używane i najwyraźniej zapomniałeś. O, ironia. Tak czy inaczej, to wszystko. To są sposoby na odzyskanie hasła Steam, a raczej utworzenie nowego.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji