Jak przenieść folder OneDrive?

Prawdopodobnie bardzo dobrze wiesz, że przechowywanie ważnych danych na dysku C: nie jest najlepszym pomysłem. Jednak z jakiegoś powodu system Windows przechowuje folder OneDrive na dysku C: w każdej kopii systemu Windows 10. Jeśli masz włączony OneDrive, możesz go znaleźć w C: \ Users \ User \ OneDrive. Jest to całkowicie w porządku dla wszystkich, z wyjątkiem tych, którzy muszą przechowywać lokalne kopie swoich plików w OneDrive do użytku offline. W takim scenariuszu dysk C szybko się zapełni, co z kolei może obniżyć wydajność komputera. Aby uniknąć takiej mylącej sytuacji, rozważ przeniesienie folderu OneDrive na inny dysk. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak przenieść folder OneDrive.

Jak przenieść folder OneDrive na inny dysk?

  1. Przed przeniesieniem folderu OneDrive musisz się wylogować z OneDrive. Niestety pamięć masowa w chmurze firmy Microsoft nie pozwala na zmianę lokalizacji w ruchu, dlatego musisz się wylogować i skonfigurować ponownie. Zanim to zrobisz, sprawdź, czy OneDrive robi coś w tle.
  2. Spójrz na prawą dolną część ekranu zwaną zasobnikiem systemowym. Powinna być mała ikona OneDrive. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Ustawienia. przenieś folder folderów onedrive 10
  3. W nowym oknie ustawień OneDrive przejdź do Konto tab i naciśnij Odłącz ten komputer. Wylogowuje Cię z OneDrive i usuwa bieżący komputer z konta. Nie martw się, wkrótce ją odzyskasz. przenieś onedrive na inny dysk
  4. Przejdź do folderu OneDrive i usuń go. Ważne jest, aby przed utworzeniem kopii zapasowej wszystkie pliki były bezpiecznie zapisane. Ze względów bezpieczeństwa możesz skopiować te pliki na inny dysk.
  5. Jeśli masz wiele plików zsynchronizowanych do użytku offline i nie chcesz tracić czasu na ich ponowne synchronizowanie, nie musisz usuwać folderu OneDrive. Znajdź go w Eksploratorze plików, wybierz i naciśnij Ctrl + X wyciąć ze starej lokalizacji. Przejdź do nowego folderu i wklej folder OneDrive za pomocą Ctrl + V. skrót.
  6. Po odłączeniu komputera OneDrive uruchomi się na ekranie logowania. Wpisz swój adres e-mail lub telefon.
  7. Następnie OneDrive wyświetli domyślną lokalizację, z której korzysta. Na tym ekranie musisz wybrać nową lokalizację. Kliknij Zmień lokalizację połączyć. przenieś folder onedrive na inny dysk
  8. Przejdź do preferowanego folderu w nowym oknie Eksploratora plików.
  9. Jeśli zostaniesz o to poproszony, wybierz Użyj tej lokalizacji. Dzięki temu możesz korzystać ze wszystkich plików dostępnych offline w poprzednim folderze OneDrive bez potrzeby ich ponownej synchronizacji.

Gotowy. Teraz masz pliki OneDrive zapisane w nowym folderze, który wolisz.

Link do głównej publikacji