Odpowiadamy: Jakiego oprogramowania serwera domowego najlepiej użyć w 2019 roku?

Jeśli chcesz skonfigurować serwer domowy i masz wszystko pod kontrolą, z wyjątkiem dobrego oprogramowania serwera domowego, przygotowaliśmy listę najlepszych na rynku.

Jeśli masz sieć komputerów w domu, istnieją pliki i foldery, które są współużytkowane przez wszystkich użytkowników, a dzielenie się nimi indywidualnie z jednego komputera na drugi może być żmudne i czasochłonne.

Dlatego potrzebujesz serwera domowego — komputera z dyskiem twardym, podłączonego do Internetu, działającego 24/7 i działającego jak fizyczny system przechowywania plików.

Serwer macierzysty pozwala zatem każdemu komputerowi w sieci domowej na łatwy dostęp w dowolnym momencie do udostępnionych plików i folderów.

Jak każdy inny komputer, serwer domowy potrzebuje oprogramowania do działania, a ten artykuł opisuje niektóre z najlepszych oprogramowanie serwera domowego możesz kupić, aby zacząć.

Utwórz kopię zapasową danych serwera za pomocą tych narzędzi dla użytkowników systemu Windows!

Najlepsze oprogramowanie serwera domowego do użycia w systemie Windows 10

1

Oprogramowanie Amahi Home Server

Oprogramowanie Amahi Home Server

To oprogramowanie serwera domowego jest przeznaczone do małych przestrzeni, takich jak dom lub mała firma.

Jedną z zalet Amahi jest wyposażony w jeden z największych sklepów z aplikacjami, za pomocą którego możesz rozszerzyć swój serwer, aby robić wszystko, co chcesz, za pomocą jednego kliknięcia.

Amahi jest potężny, prosty i pozwala przesyłać strumieniowo i udostępniać pliki multimedialne na wszystkich urządzeniach i ekranach.

Jeśli wolisz tworzyć lub budować serwer domowy z uproszczonego kontekstu, Amahi jest najlepszym wyborem.

Plusy:

 • Kompatybilność między platformami
 • Dostępne w ponad 20 językach
 • Ma dużą aplikację medialną i sklep z aplikacjami internetowymi
 • Jest to wstępnie zbudowany system operacyjny

Cons:

 • Musisz kupić niektóre wtyczki
 • Obsługuje tylko komputery z 64-bitowym procesorem x86-64

Zarejestruj się w oprogramowaniu serwera domowego Amahi

Szukasz najlepszego hostingu dla Windows z SQL Server? Oto najlepsze opcje.

2)

Oprogramowanie serwera domowego Ubuntu

Ubuntu Server Edition

Ubuntu Server Edition jest jednym z najlepszych na świecie programów do obsługi serwerów domowych i zapewnia obsługę wszystkich potrzeb w zakresie zdalnej kopii zapasowej, udostępniania plików i przesyłania strumieniowego multimediów.

Znany jest z łatwości użycia, automatycznej instalacji, która ułatwia instalację jego komponentów, zamiast robienia tego samodzielnie, i jest wyposażony w wiele aplikacji do integracji serwera domowego z siecią domową.

Dzięki programowi usług Ubuntu Advantage klienci szybko rozwiązują swoje problemy i mają bezpośredni dostęp do ekspertów Ubuntu za pośrednictwem światowej klasy systemu wsparcia.

Plusy:

 • Wsparcie na światowym poziomie
 • Łatwość użycia
 • Wdraża wszędzie
 • Szybkość i prostota
 • Zwinny i bezpieczny

Pobierz tutaj Ubuntu Server Edition

Przesyłaj strumieniowo zawartość multimedialną HQ za pomocą najlepszego oprogramowania serwerowego DLNA z naszej nowej listy!

3)

Oprogramowanie serwera domowego FreeNAS

Oprogramowanie serwera domowego FreeNAS

To oprogramowanie serwera domowego to system operacyjny, który tworzy scentralizowany portal dla łatwego dostępu do twoich plików i danych. FreeNAS może być zainstalowany na dowolnej platformie sprzętowej i jest używany z ZFS — wysoce elastycznym, gotowym do użycia w przedsiębiorstwie systemem plików typu open source, który eliminuje większość wad starszych systemów plików.

Niektóre z najważniejszych funkcji oprogramowania domowego serwera FreeNAS obejmują:

 1. Udostępnianie plików: FreeNAS oferuje między innymi obsługę udostępniania plików, takich jak SMB / CIFS (dla Windows), NFS, AFP, FTP, iSCSI, WebDAV.
 1. Ochrona danych: Wraz z ZFS, który jest zaprojektowany do integralności danych i oferuje pojedyncze bloki parzystości, które naprawiają uszkodzone dane, FreeNAS zapewnia ochronę danych, dzięki czemu możesz spokojnie odpoczywać wiedząc, że twoje pliki są bezpieczne.
 1. Szyfrowanie: Z FreeNAS możesz tworzyć hasła dla dodatkowej ochrony przed utratą lub kradzieżą.
 1. Funkcja migawek i replikacji: Dzięki FreeNAS możesz także uzyskać migawki całego systemu plików i zobaczyć je w dowolnym momencie. Migawki pomagają uzyskiwać dostęp do plików tak, jak były w momencie wykonania migawki, a do poprzednich migawek można uzyskać dostęp lub powielić je w celu odzyskania danych z systemów plików — podobnie jak lokalne kopie zapasowe.
 1. Interfejs sieciowy: FreeNAS ma przyjazny interfejs użytkownika, który jest prosty i sprawia, że ​​złożone zadania administracyjne są łatwiejsze do wykonania dla prawie każdego.
 1. Usługi tworzenia kopii zapasowych: FreeNAS oferuje usługi wsparcia kopii zapasowych dla systemu Windows i innych systemów operacyjnych.
 1. Wtyczki: Dzięki FreeNAS otrzymujesz mnóstwo wtyczek, w tym między innymi obsługę Bit Torrent, Couchpotato, Gamez i Plex. Możesz jednak pisać i dystrybuować wtyczki do dowolnych treści, takich jak strumieniowe przesyłanie multimediów lub aplikacje internetowe — jest to nieograniczone.

Możesz używać domowego serwera FreeNAS w domu do ochrony, tworzenia kopii zapasowych i przechowywania wszystkich danych.

Plusy:

 • Przyjazny interfejs użytkownika, z którego może korzystać każdy
 • To jest darmowe
 • Jest to wstępnie zbudowany system operacyjny
 • Możesz go uruchomić z dysku twardego, dysku optycznego, a nawet dysku flash
 • Poprawia przepływ pracy
 • Elastyczny system
 • Zużywa niewiele pamięci RAM (96 MB)
 • Brak limitów miejsca

Pobierz FreeNAS za darmo

4

Oprogramowanie serwera domowego Windows

Windows Server 2011

To oprogramowanie serwera domowego firmy Microsoft umożliwia dostęp do plików i multimediów z dowolnego komputera w domu, bez względu na to, czy jesteś tam, czy nie.

Oprogramowanie to, zaprojektowane z myślą o domach i firmach domowych z wieloma komputerami, pomaga chronić, organizować i łączyć wszystkie pliki multimedialne w centralnej lokalizacji.

Dzięki WHS możesz również zwiększyć pojemność pamięci dzięki jej 64-bitowej funkcjonalności, co oznacza, że ​​możesz dodawać zewnętrzne dyski twarde lub instalować dodatki, aby w pełni wykorzystać swoją sieć domową.

Plusy:

 • Solidne możliwości strumieniowego przesyłania multimediów
 • Codzienne tworzenie kopii zapasowych każdego komputera na podstawie obrazu
 • W porównaniu z poprzednimi wersjami WHS 2011 ułatwia zarządzanie logowaniem
 • Zarządzanie serwerem jest łatwe
 • Możesz przywrócić pojedyncze pliki lub cały komputer
 • Pełna zdalna obsługa na pulpicie

Cons:

 • Uaktualnienia nie są proste
 • Użytkownicy oburzeni usunięciem Drive Extendera
 • Nie darmowy

    — Kup teraz oprogramowanie Windows Home Server

5

Oprogramowanie serwera domowego ClearOS

oprogramowanie serwera domowego clearOS

Ta platforma open source integruje bezpłatne technologie open source, aby zapewnić prostą, niskokosztową hybrydową sieć domową.

Darmowe technologie open source oznaczają, że możesz cieszyć się serwerem domowym ClearOS, ale płacisz tylko za produkty i usługi, których naprawdę potrzebujesz.

Tym, co wyróżnia oprogramowanie serwera domowego ClearOS, jest ten element integracji, ale zapewnia on także przyjazny dla użytkownika, łatwy w użyciu i intuicyjny graficzny interfejs użytkownika, umożliwiający szybką, łatwą konfigurację i instalację.

Wbudowany, rosnący internetowy sklep z aplikacjami — Marketplace — oferuje ponad 100 aplikacji i usług, dzięki czemu możesz cieszyć się darmową kolekcją aplikacji, płacąc, pobierając i instalując tylko te aplikacje, których naprawdę potrzebujesz.

Plusy

 • Dostępne w ponad 80 językach
 • Łatwy w instalacji, instalacji i obsłudze
 • Pochodzi z bezpłatną wersją do pobrania
 • Płacisz tylko za aplikacje, których naprawdę potrzebujesz
 • Rosnący internetowy sklep z aplikacjami

Pobierz bezpłatną wersję ClearOS lub kup za 36 USD

To prowadzi nas do końca naszej listy. Jeśli nadal nie decydujesz, które narzędzia zainstalować, przeczytaj ponownie opis każdego oprogramowania i wybierz to, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jeśli korzystałeś z innych narzędzi serwera domowego, które Twoim zdaniem powinniśmy dodać do naszej listy, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji