Nie mogę aktywować Halo 2 w Windows 10, co mogę zrobić?

3 metody rozwiązania problemów z Halo 2 w systemie Windows 10

 1. Zaktualizuj grę i system operacyjny Windows
 2. Uruchom Halo 2 w trybie zgodności
 3. Użyj niższych ustawień grafiki

Windows 10 to nowy system operacyjny i podobnie jak w każdym innym nowym systemie operacyjnym muszą wystąpić pewne problemy z niezgodnością ze starszym oprogramowaniem.

Mówiąc o starszych problemach z oprogramowaniem i kompatybilnością, niektórzy użytkownicy zgłosili, że nie mogą aktywować Halo 2 w systemie Windows 10. Zobaczmy, jak możemy to naprawić.
Halo 2 Windows 10
Halo 2 zostało wydane w 2004 roku, więc spodziewane są pewne problemy z systemem operacyjnym, który został wydany 14 lat później. Tak czy inaczej, oto kilka wskazówek, które mogą ci pomóc.

Kroki, aby rozwiązać problemy z Halo 2 w systemie Windows 10

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj grę i system operacyjny Windows

Przed uruchomieniem Halo 2 upewnij się, że Twoja gra jest na bieżąco z najnowszymi łatkami. Microsoft nie będzie aktualizował Halo 2 w najbliższej przyszłości, ale najnowsza łatka nie zaszkodzi, aby zminimalizować wszelkie problemy ze zgodnością.

Po zaktualizowaniu gry sprawdź, czy są dostępne najnowsze aktualizacje systemu Windows. Jeśli Microsoft wykryje jakiekolwiek problemy związane ze starszym oprogramowaniem, takie jak Halo 2, poprawka powinna być dostępna w Windows Update. Upewnij się więc, że twój system Windows 10 jest aktualny.

W większości przypadków tego rodzaju problemy są rozwiązywane przez aktualizację systemu Windows 10, a użytkownicy zgłaszali pozytywne wyniki, dlatego w Twoim najlepszym interesie jest aktualizowanie systemu Windows 10.

Rozwiązanie 2 — Uruchom Halo 2 w trybie zgodności

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Halo 2 zostało wydane w 2004 roku, więc jest to dość stara gra. Podobnie jak w przypadku każdego starego oprogramowania, czasami pomaga w tym uruchamianie go w trybie zgodności. Aby uruchomić grę w trybie zgodności z:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót Halo 2 i wybierz Właściwości z menu kontekstowego.
 2. Po otwarciu okna Właściwości przejdź do zakładki Zgodność.Uruchom ten program w trybie zgodności
 3. Zaznacz Uruchom ten program w trybie zgodności> wybierz starszą wersję systemu Windows z rozwijanej listy.
 4. Zapisz zmiany i spróbuj ponownie.

To nie jest najlepsze rozwiązanie, ale w niektórych przypadkach może pomóc, więc wypróbowanie go nie zaszkodzi.

 • Rozwiązanie 3 — Użyj niższych ustawień grafiki

  Ponieważ mówimy o grze, która została wydana ponad 14 lat temu, używanie niskich ustawień graficznych jest koniecznością. Na przykład możesz włączyć „Tryb zmniejszonego koloru” i uruchomić grę w niskiej rozdzielczości.

  Aby to zrobić, wróć do okna Właściwości i wybierz „Tryb zmniejszonego koloru”. Jeśli to możliwe, uruchom Halo 2 w rozdzielczości 640 × 480.

  Nie zapomnij uruchomić gry jako administrator, aby mieć wszystkie niezbędne uprawnienia do zmiany ustawień.

  W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest oczekiwanie na oficjalne aktualizacje systemu Windows, które powinny rozwiązać wszelkie problemy z niezgodnością. Upewnij się więc, że system Windows jest zawsze aktualny.

Link do głównej publikacji