Nie masz uprawnień do tworzenia nowej maszyny wirtualnej [NAPRAWIONO]

Błąd Nie masz niezbędnych uprawnień do tworzenia nowych maszyn wirtualnych, pojawia się w przypadkach, w których użytkownik nie ma wystarczających uprawnień skonfigurowanych do wprowadzenia różnych zmian w oprogramowaniu VMware.

Ten problem może z czasem stać się bardzo frustrujący, ponieważ nie będziesz w stanie tworzyć nowych maszyn wirtualnych ani edytować istniejących maszyn wirtualnych. W zależności od sposobu skonfigurowania uprawnień może się zdarzyć, że tylko użytkownicy administracyjni mogą wprowadzić ważne zmiany.

W tym artykule zajmiemy się najlepszym sposobem radzenia sobie z tą sytuacją. Najpierw zobaczymy, jak przypisać uprawnienia do różnych użytkowników, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co zrobić, jeśli nie mam uprawnień do tworzenia nowej maszyny wirtualnej?

Przypisywanie uprawnień za pomocą VMware vCenter Server

przypisać uprawnienia, które nie mają uprawnień, utworzyć nową maszynę wirtualną

 1. Zaloguj się do VMware vCenter Server i wybierz zasób z listy, do którego chcesz przypisać rozszerzone uprawnienia.
 2. Kliknij na Karta uprawnień.
 3. w Uprawnienia okno, Kliknij Dodaj.
 4. Wybierz prawidłową nazwę domeny, a następnie kliknij użytkownika domeny, któremu chcesz udzielić dodatkowych uprawnień.
 5. Kliknij Dodaj, następnie Dobrze
 6. Po dodaniu użytkownika domeny wybierz role, które chcesz przypisać (czytaj poniżej), i zaznacz opcję „Propaguj do obiektów potomnych” (w przypadku, gdy chcesz, aby uprawnienia dotyczyły również obiektów potomnych.

Chcesz uruchomić inny system operacyjny w systemie Windows 10? Wypróbuj jedną z tych aplikacji maszyny wirtualnej!

Uwaga: Aby ta metoda działała, musisz przypisać uprawnienia administratora i dodać te uprawnienia CustomRole do użytkownika domeny.

Upewnij się, że wybrałeś te uprawnienia dla nowej roli administratora. Umożliwi to modyfikację wszystkich aspektów uprawnień i kontroli danych na serwerze:

Magazyn danych 

 • Przydziel przestrzeń
 • Przeglądaj magazyn danych

Gospodarz

 • Lokalne operacje
 • Utwórz maszynę wirtualną
 • Usuń maszynę wirtualną
 • Zarządzaj grupami użytkowników
 • Ponownie skonfiguruj maszynę wirtualną

Sieć

 • Przypisz sieć

Ratunek

 • Przypisz maszynę wirtualną do puli zasobów

Maszyna wirtualna

 • Wybierz jedyną maszynę wirtualną, która może przydzielać uprawnienia innym osobom

W tym artykule zbadaliśmy szybką naprawę błędu. Nie masz niezbędnych uprawnień do tworzenia nowego błędu maszyn wirtualnych w VMware.

Dokładne wykonanie tych kroków poprowadzi Cię przez proces przypisywania różnych reguł dostępu wszystkim użytkownikom maszyny wirtualnej. Utworzenie konta administratora i zarządzanie nim umożliwi dostęp do wszystkich ustawień, a tym samym otworzy cały zakres możliwości, jakie oferuje VMware.

Mamy nadzieję, że te kroki rozwiązały Twój problem. Daj nam znać, jeśli ta metoda pomogła Ci, korzystając z sekcji komentarzy pod tym artykułem.

Link do głównej publikacji