Napraw problemy z aktualizacją systemu Windows za pomocą tych dwóch narzędzi

Czasami podczas próby uaktualnienia systemu Windows możesz utknąć lub zawiesić się na komunikacie „Sprawdzanie aktualizacji”. Nie martw się, ponieważ istnieje wiele sposobów rozwiązania tego irytującego problemu.

Na początek możesz spróbować zaktualizować sterowniki lub poprawki, a także spróbować zmienić ustawienia serwera DNS.

Inne sposoby rozwiązywania problemów związanych z aktualizacjami systemu Windows obejmują odinstalowywanie oprogramowania antywirusowego, korzystanie z funkcji rozwiązywania problemów z systemem Windows lub przywracanie systemu.

Jeśli żaden z tych sposobów nie działa, zawsze istnieje możliwość pobrania narzędzi, które pomogą Ci rozwiązać problem.

Wybraliśmy pięć takich programów, które na pewno się przydadzą i pomogą rozwiązać wszelkie problemy związane z aktualizacjami w systemie Windows.

Zapoznaj się z ich zestawem funkcji i sposobem ich działania, aby podjąć najbardziej świadomą decyzję dotyczącą potrzeb systemu Windows i umiejętności obsługi komputera.

Jak często pojawiają się aktualizacje systemu Windows? Dowiedz się tego z naszego stale aktualizowanego przewodnika!

Najlepsze narzędzia do naprawy błędów aktualizacji systemu Windows

1

Narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

To narzędzie jest domyślnym narzędziem do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. Możesz otworzyć to narzędzie z paska wyszukiwania, pisząc narzędzie do rozwiązywania problemów w obszarze wyszukiwania.

W oknie rozwiązywania problemów wystarczy wybrać opcję Napraw problemy z Windows Update, a to przydatne narzędzie w prosty i automatyczny sposób rozwiązuje problem aktualizacji.

Oto najlepsze części korzystania z tego małego, ale przydatnego narzędzia:

  • Jeśli masz problemy z Windows Update, wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że masz połączenie z Internetem, a następnie pobierz narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update dla swojej wersji Windows, która jest uruchomiona na twoim komputerze.
  • Aby użyć tego narzędzia w systemie Windows 10, po prostu przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Rozwiązywanie problemów> wybierz narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Updatenarzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją systemu Windows
  • Możesz pobrać narzędzie do rozwiązywania problemów również dla systemu Windows 7 i Windows 8
  • Po tym, jak narzędzie do rozwiązywania problemów wykonało swoją magię, musisz ponownie uruchomić usługę Windows Update i zainstalować wszystkie dostępne aktualizacje.

Jeśli przejdziesz na stronę pomocy technicznej Microsoft, znajdziesz również szczegółowy przewodnik, w jaki sposób naprawić różne błędy Windows Update, więc warto tam również zajrzeć.

Narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows przestało działać? Sprawdź nasz przewodnik, aby szybko rozwiązać problem!

2)

Obsługa obrazu obrazu i zarządzanie nim

DISM napraw aktualizację systemu Windows

Obsługa i zarządzanie obrazami wdrażania, czyli DISM to narzędzie wiersza polecenia, które służy do montowania i obsługi obrazów systemu Windows przed wdrożeniem.

To przydatne narzędzie pomoże Ci naprawić narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update i pliki, które uległy uszkodzeniu podczas procesu instalacji, sprawdź najlepsze i najbardziej przydatne funkcje zawarte w tym małym narzędziu:

  • Będziesz mógł używać poleceń zarządzania obrazami DISM do montowania i pobierania danych o plikach obrazów Windows lub wirtualnych dyskach twardych.
  • Możesz także użyć tego narzędzia do przechwytywania, dzielenia i zarządzania plikami obrazów Windows (.wim).
  • DISM może instalować, odinstalowywać, konfigurować i aktualizować funkcje Windows, pakiety, sterowniki, a także ustawienia międzynarodowe w pliku .wim lub VHD (wirtualne dyski twarde) za pomocą poleceń obsługi DSIM.
  • Polecenia DSIM są używane w obrazach offline, ale podzbiory poleceń DSIM są również dostępne do obsługi działającego systemu operacyjnego.
  • DSIM jest instalowany z systemem Windows i jest rozpowszechniany w zestawie Windows Assessment and Deployment Kit.

DSIM zastępuje różne narzędzia wdrażania, w tym PEimg, ImageX, Intlcfg i Menedżer pakietów.

Są to dwa najlepsze i najszybsze sposoby na pozbycie się irytujących problemów związanych z aktualizacjami systemu Windows.

Te dwa rozwiązania, które opisaliśmy powyżej, z pewnością pomogą ci szybko i łatwo rozwiązać problemy z aktualizacją systemu Windows.

Są łatwe w użyciu nawet dla użytkowników, którzy nigdy wcześniej ich nie próbowali i którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia w rozwiązywaniu problemów z systemem Windows.

Ten przewodnik pomoże Ci stać się ekspertem w korzystaniu z DISM!

Link do głównej publikacji