Napraw powolne Alt + Tab podczas grania w kwietniowej aktualizacji systemu Windows 10

Wielu graczy narzekało na to ALT + TAB stały się bardzo wolne na swoich komputerach po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 April. Jest to bardzo denerwujący problem, ponieważ może poważnie ograniczyć wrażenia z gry — czasami powrót do gry może potrwać do 10-15 sekund. Na szczęście jeden pomysłowy gracz znalazł rozwiązanie i udostępnił je społeczności graczy Reddit.

Jak naprawić wolny Alt + Tab w Windows 10

Krótko mówiąc, oto kroki do naśladowania:

  1. Przejdź do strony Ustawienia> wybierz System> przejdź do Focus Assist (na lewym panelu)
  2. Przejdź do reguł automatycznych> wybierz Ustaw „Gdy gram w grę”, aby wyłączyć

Jak widać, jest to bardzo proste rozwiązanie, które działa w większości przypadków. Jeśli jednak problem będzie się powtarzał, spróbuj zaktualizować sterowniki karty graficznej. Możesz pobrać najnowsze sterowniki graficzne z oficjalnej strony producenta GPU:

  • Zaktualizuj sterowniki NVIDIA
  • Zaktualizuj sterowniki AMD

Mówiąc o problemach, które gracze napotkali po zainstalowaniu najnowszej wersji systemu Windows 10, warto wspomnieć, że wielu nie mogło korzystać z funkcji czatu głosowego w grze. Jak pokazaliśmy w poprzednim poście, Twoje gry nie mają dostępu do mikrofonu z powodu ograniczeń prywatności systemu Windows 10. Mianowicie Microsoft zdecydował się automatycznie blokować dostęp do mikrofonu i kamery aplikacji innych firm z powodu obaw o prywatność.

Oczywiście zawsze możesz zezwolić swoim grom na dostęp do mikrofonu, przechodząc do Ustawienia> Prywatność> Mikrofon i zaznaczając opcję „Zezwalaj aplikacjom na dostęp do mikrofonu”.

Czy kwietniowa aktualizacja systemu Windows 10 wpłynęła negatywnie na Twoje wrażenia z gry? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji