Napraw ostrzeżenie Microsoft Word: dokument zawiera łącza, które mogą odnosić się do innych plików

Jeśli podczas próby otwarcia dokumentu programu Word pojawia się ten sam irytujący komunikat, który informuje, że „Ten dokument zawiera łącza, które mogą odnosić się do innych plikówNie panikuj.

Istnieje obejście, które może pomóc w ukryciu tego komunikatu i naprawić / zaktualizować wszystkie łącza, które powodują komunikat w pierwszej kolejności.

W kolejnych wierszach nauczymy się, jak adresować trwały komunikat o błędzie programu Word, informujący, że dokument zawiera linki zewnętrzne, które mogą modyfikować strukturę i ogólny szablon, który został wcześniej ustawiony.

 • Ten dokument zawiera linki, które odnoszą się do innych plików

  Przede wszystkim możesz spróbować zmienić nazwę dokumentu programu Word i sprawdzić, czy problem nadal występuje. Jeśli nie jest to potrzebne, możesz również zerwać linki, ponieważ może to pomijać komunikat „ten dokument zawiera linki, które mogą odnosić się do innych plików”. Jeśli jednak ostrzeżenie nadal tam jest, spróbuj:

  1. W programie Word kliknij Plik i przejdź do Opcje.
  2. Wybierać Pasek szybkiego dostępu.
  3. Znaleźć Wybierz polecenia z pola a następnie zmień jego menu rozwijane na Wszystkie polecenia.
  4. Przewiń w dół i kliknij Edytuj łącza do plików a następnie wybierz Dodaj przycisk.Microsoft Word Edytuj linki do plików
  5. Zapisz swoje zmiany.
  6. Teraz strona z ikoną łańcucha powinna zostać dodana do paska narzędzi szybkiego dostępu.
  7. Kliknij tę ikonę, aby wyświetlić listę łączy.
  8. Wybierz te linki i ustaw opcję Aktualizacja ręczna; lub zepsuj wszystkie linki.
  9. To powinno rozwiązać twój problem.

  Możesz również sprawdzić następujące opcje w programie Word, aby rozwiązać problemy z „linkami”:

  • Przejdź do Plik, wybierz Opcje i przejdź do Wyświetl; w obszarze Opcje drukowania sprawdź opcję Aktualizuj połączone dane przed drukowaniem.
  • Przejdź do Plik, uzyskaj dostęp do Opcje i przejdź do Zaawansowane; następnie w Ogólne zaznacz „Aktualizuj automatyczne linki przy otwartym”.

  Nie zapomnij przejrzeć swoich linków, zanim zdecydujesz się na wprowadzenie pewnych modyfikacji lub aktualizacji do istniejącego dokumentu.

  Ponadto, jeśli błąd nadal występuje po zastosowaniu powyższych kroków, spróbuj uruchomić automatyczne narzędzie do rozwiązywania problemów z pakietem Microsoft Office: przejdź do Plik, wybierać Informacje i zainicjuj narzędzie do rozwiązywania problemów wymienione w sekcji Sprawdź problemy.

  Jeśli znasz inne podobne rozwiązania, które mogą naprawić tę usterkę, nie wahaj się i udostępnij nam wszystko, abyśmy mogli odpowiednio zaktualizować ten samouczek — nie martw się, otrzymasz punkty za udostępnione rozwiązania.

Link do głównej publikacji