Napraw określonego użytkownika nie istnieje błąd w systemie Windows Server

Czasami podczas próby połączenia się z określonym serwerem na komputerze z systemem Windows, żądanie może się nie powieść z błędem. Jednym z takich błędów jest „określony użytkownik nie istnieje, sprawdź nazwę użytkownika i spróbuj zalogować się ponownie. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z administratorem systemu lub pomocą techniczną ”. Ten błąd może wystąpić z wielu powodów, w tym z wadliwych aktualizacji systemu Windows zgłoszonych przez innych użytkowników na forach Microsoft Technet.

podczas eksportowania do miejsca docelowego AD (serwer Active Directory zainstalowany na Windows Server 2003) otrzymuję następujące komunikaty o błędach dla CN, które są grupami:
„Błąd atrybutów DN — określony użytkownik nie istnieje”
Kod błędu podłączonego źródła danych 1317
Błąd podłączonego źródła danych: Spcified użytkownik nie istnieje
także we właściwościach obiektu przestrzeni konektora dla tych obiektów, które widzę na „karcie eksportu w toku” informacje:
aktualizacja typu modyfikacji
grupa typów obiektów

Wykonaj czynności opisane w tym artykule, aby rozwiązać problem z określonym użytkownikiem. Nie występuje błąd w systemach Windows Server.

Jak naprawić określonego użytkownika nie istnieje

1. Sprawdź, czy serwer NAS ma uprawnienia

określony użytkownik nie istnieje

 1. Jeśli błąd występuje podczas próby skonfigurowania tworzenia kopii zapasowej do folderów na dysku w kopii zapasowej exec, możesz chcieć sprawdzić, czy odpowiednie uprawnienia są przyznane folderowi na serwerze NAS.
 2. Podobnie jak w przypadku EMC, musisz określić uprawnienia do folderu w samym folderze NAS, aby działał bezbłędnie.
 3. Sprawdź zasoby związane z Exec Backup, aby sprawdzić wymagane uprawnienia.

System Windows Server nie może zamontować plików ISO: oto jak to naprawić

2. Określ użytkownika dla usługi

określony użytkownik nie istnieje

 1. Jednym z oczywistych, choć często popełnianych błędów, jest brak określenia nazwy użytkownika dla kont usług w postaci domeny / nazwy użytkownika, na której użytkownik miał nazwę użytkownika.
 2. Gdy serwer nie znajdzie nazwy użytkownika dla konta, pokaże, że określony użytkownik nie istnieje błąd.
 3. Aby to naprawić, sprawdź, czy podałeś nazwę użytkownika dla kont usług, a następnie sprawdź, czy są jakieś ulepszenia.

3. Usuń i utwórz nowe konto

określony użytkownik nie istnieje

 1. Jeśli błąd na poziomie logowania, możesz utworzyć nowe konto użytkownika z uprawnieniami administratora.
 2. Upewnij się, że używasz innej odmiany imienia, aby utworzyć nowe konto. Użycie tej samej nazwy co starej może nie rozwiązać całkowicie problemu.
 3. Po utworzeniu nowego konta i zalogowaniu się, dodaj się do niektórych grup w AD, aby uzyskać dostęp do niezbędnych rzeczy.
 4. Jeśli błąd wystąpi ponownie, usuń konto ze wszystkich nieistotnych grup jeden po drugim i spróbuj zalogować się między nimi. Problem może wynikać z jednej z grup, których jesteś członkiem.

4. Wyczyść magazyn haseł systemu Windows

określony użytkownik nie istnieje

 1. Jeśli zapiszesz wszystkie swoje poświadczenia za pomocą Windows Password Vault / Credential Manager, spróbuj usunąć wszystkie poświadczenia związane z serwerem.
 2. Teraz spróbuj się zalogować ponownie, a serwer Windows poprosi o podanie hasła. Upewnij się, że tym razem nie wybrałeś opcji Zapisz hasło.
 3. Ręczne wprowadzenie poświadczeń powinno pomóc w rozwiązaniu określonego użytkownika nie istnieje błąd.

Link do głównej publikacji